İçeriğe Yönlendir

Önden Gelen Ses

Emrah Sarılar

Recommended Posts

Metin Çilo

Ustam linki kopyalıyorum yapıştır diyorum olmuyor

Sana da om atamadım bugün pc dce birşeyler var onuda çözecez inşallah buişi bir çözelim.

Yorum bağlantısı
Emrah Sarılar

yaşar ustam; motor travers takozlarıda  elden geçti (bahsettiğiniz o burçlar mı bilmiyorum) . ses halen daha devam ediyor. yapılcak daha ne olabilir ki,

öylece kaldım. :(

Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Emrah kardeşim sen o travers burçlarını değiştirdin mi?

Ayrıca sende ki sorun da galiba aynı bende ki sorunun aynısı. Normal yollarda herhangi bir ses ve ya lokurtu yok ama iş bozuk satıhlı yollara girince işin rengi değişiyor.

Yorum bağlantısı
Metin Çilo
(düzenlendi)

Emrah Kardeşim sen yaptığın işlemlerde kullandığın parçaları orijinal mi aldın yoksa piyasa malı mı? .Ayrıca bu işleri yetkili serviste mi yoksa özel mi yaptırdın.

Kullandığın parçaları özellikle marka marka yazarsan sevinirim. Karşılaştırma yapacağım.

tarihinde Metin Çilo tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emrah Sarılar

ford özel serviste yaptırdım.  sachs marka amortisörler 2 *125 tl, z rot 2 * 25 tl, amortisör takozu 2 * 45 tl, bilyeler 2 * 25 tl, burçlar 2 * 25tl, salıncak 1 * 85tl ve son olarak amortisör ara tokuzu 1*25tl. yani 600 tl harcadım, 80 tl de ustam aldı halen daha banamısın demiyor.

Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Emrah kardeş sanırım sorun amortisörlerden. Çünkü bende dediklerini yaptırdım ve amortisör sacsh marka idi değişti yine aynı sesi duymaya başladım.

Düşünüyorum düşünüyorum amortisörleri değiştirmeden önce böyle bir ses var mı diye yoktu ve anladım ki amortisörlerden kaynaklanıyor olabilir.

Değiştirmeyi düşünüyoırum orijinal bulabilirsem uygun fiyata alacağım hemen . Bugün servisi aradım fiyat sordum tanesine 425 TL fiyat verdiler tanesi ve işçilik yok.

Yorum bağlantısı
Emrah Sarılar

metin abi dediğin olabilir. ama ben bu sesten dolayı bu kadar masrafa girdim. yeni amortisörleri bile gittik değiştirdik olmadı. sesin artmasını bekleyecem. bi yerden mutlaka çıkacaktır.  

orjinal amortisöler motorcraftın dı herhalde. fiyatıda dediğin gibi. değiştircek olursan görüşlerini paylaşırsan sevinirim. inşallah sorun ortadan kalkar.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Metin Çilo

Emrah kardeş bugün ses olayını İnşallah çözdüm gibi amortisörü değiştirdim .Sachs marka idi taktırdığım onun yerine FoMoCo aldım ve ses yok oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...