İçeriğe Yönlendir

Manisa Ve Kış Lastiği...

Uğur Samyeli

Recommended Posts

Uğur Samyeli

Ya arkadaşlar dün açıklanan kış lastiği kullanacak iller arasında Manisa da var.Bu nasıl bir uygulamadır anlamadım,kar görmeyiz,kış görmeyiz şimdi ben kar lastiği alıp hangi yolda gideceğim anlamadım???? :angry:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abi kar lastiği değil kış lastiği :)

+7 derecenin altında yaz lastiği sertleşir. Oysa kış lastiği aynı yumuşaklığı korur. Bundan dolayı kış lastiği daha iyi yol tutar ve fren mesafesi kısalır.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Engin Kırtay

O zaman İzmir'de de kış lastiği takmak lazım. Hava genelde aksam 2-7 derece oluyor. Dün akşam Alaşehir- İzmir arasi gidiş dönüş yaptım. Manisa-Turgutlu arası 5 dereceydi ortalama, salihliden sonra -2'yi bile gördüm.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

bizde görmüyoz karı falan ama salihlide ama maşallahı var sabahları 1-2 derece oluyor heryer buz.iyimi kötümü anlamadım şimdi bende zaten

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

O zaman İzmir'de de kış lastiği takmak lazım. Hava genelde aksam 2-7 derece oluyor. Dün akşam Alaşehir- İzmir arasi gidiş dönüş yaptım. Manisa-Turgutlu arası 5 dereceydi ortalama, salihliden sonra -2'yi bile gördüm.

Engin Kardeşim biz 01 12 2013 ten beri Connect'lerimizde kullanıyoruz :)

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bu denetimlerde lastiğin kış mı yaz mı olduğunu nasıl anlayacak polisler?

Lastiğin üstünde bunu belirten simge ve harfler var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Demir

Ya arkadaşlar dün açıklanan kış lastiği kullanacak iller arasında Manisa da var.Bu nasıl bir uygulamadır anlamadım,kar görmeyiz,kış görmeyiz şimdi ben kar lastiği alıp hangi yolda gideceğim anlamadım???? :angry:

Manisanın Gördes,Demirci,Kula,Selendi gibi ilçelerinde kış lastiği ihtiyaç olabilir ama ovadaki düzdeki ilçeler ve Manisada ihtiyaç olacağını sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

son yıllarda alınan en güzel karar ancak ceza çok az daha fazla olsun :)

İki sefer kış lastiksiz yakalanırsan araç trafikten men ediliyor daha ne olsun :)

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
(düzenlendi)

Ya benim anladığım kışın ortasında bunun mecburi hale getirilmesi. Bunu "şu tarihten itibaren kesin yürürlüğe girecek o tarihe kadar mutlaka taktırın" diye ilan edersin önceden. Yok önce ticari araçlar, yok sonra şöyle böyle derken 2 günde özel araçlara da mecburi oluverdi. Benim kendi aracıma lastiğimi bulabilmem ve taktırabilmem bir haftayı geçecek belki. Paran var mı yok mu, 17 inç janta uyan lastik var mı yok mu diye soran yok ki? :angry:

tarihinde H.Cenk Bayrakçı tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Engin Kırtay

Engin Kardeşim biz 01 12 2013 ten beri Connect'lerimizde kullanıyoruz :)

Saygılar Abicim en kısa zamanda araştırma yapmak lazım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Ya benim anladığım kışın ortasında bunun mecburi hale getirilmesi. Bunu "şu tarihten itibaren kesin yürürlüğe girecek o tarihe kadar mutlaka taktırın" diye ilan edersin önceden. Yok önce ticari araçlar, yok sonra şöyle böyle derken 2 günde özel araçlara da mecburi oluverdi. Benim kendi aracıma lastiğimi bulabilmem ve taktırabilmem bir haftayı geçecek belki. Paran var mı yok mu, 17 inç janta uyan lastik var mı yok mu diye soran yok ki? :angry:

Hocam çok haklısın, her konuda olduğu gibi insanlar yine hazırlıksız yakalandı :(

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Hocam çok haklısın, her konuda olduğu gibi insanlar yine hazırlıksız yakalandı :(

Sabri Ustam , bizim burada  lastikçilerde lastik yok. Millet sipariş veriyor gelmesi 1 haftayı buluyor. Bayat mayat ne varsa sattılar. İnsanlara da yazık...:(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Köksal

Ben geçen sene bunun olacağı dedikodularına kulak asmış almıştım.

Ticarilere zorunlu olduğunda hususiye de 2013 aralıkta zorunluluk getireceklerini piyasaya duyurmuşlardı..

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Yahu daha yeni önlere 2 adet conti contact 5 aldım,bunlar dört mevsim değil mi yani kışında kullanılmaz mı,çok ta kar kış var Manisa da :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

valla ben manisanın akhisar ilçesinde yaşıyorum 10 yılda bir kar yağar oda ya tutar ya tutmaz peki biz napcaz kış lastiği takıp hadi gördes falan tamam ama biz neden alalım takalım ki ?

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Connect ticari gruba mı giriyor? Connect için kış lastiği zorunlu mu? 

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Connect ticari gruba mı giriyor? Connect için kış lastiği zorunlu mu? 

Asıl alması gereken sensin be Olcay.Çünkü ticari senin araç...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...