İçeriğe Yönlendir

Manisa Ve Kış Lastiği...

Uğur Samyeli

Recommended Posts

Olcay Eyüboğlu
(düzenlendi)

Yok canım, ne ticarisi? Emekli öğretmenin aracıdır.(Babamın) :) Aracı yerinden oynatmıyor. Öyle ki geçen sene aldığı akü geçenlerde yerinden oynamadığından bitti. Kendisi aynı zamanda fahri trafik müfettişidir. Kışlık lastik nedeniyle ceza yerim diye trafiğe çıkmıyorum diyordu. Ben de sen aracı hususi kullanıyorsun, bir şey olmaz demiştim. Çıkıpta ceza yemese bari.

tarihinde Olcay Eyüboğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

Manisa li arkadaşlar kiş lastiğinden dolayi ceza yiyesiye kadar devam ne zaman ceza yedik o zaman aliriz lastiklerimizi takariz.ben böyle düşünüyorum.vize kiş lastiği yok diye kalmayiz insallah

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Yok canım, ne ticarisi? Emekli öğretmenin aracıdır.(Babamın) :) Aracı yerinden oynatmıyor. Öyle ki geçen sene aldığı akü geçenlerde yerinden oynamadığından bitti. Kendisi aynı zamanda fahri trafik müfettişidir. Kışlık lastik nedeniyle ceza yerim diye trafiğe çıkmıyorum diyordu. Ben de sen aracı hususi kullanıyorsun, bir şey olmaz demiştim. Çıkıpta ceza yemese bari.

Olcay cım bu araçların ruhsatında kamyonet yazıyor.Gerisi önemli değil,bu yüzden 2010 model fiorino mu sattım ben..

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Olcay cım bu araçların ruhsatında kamyonet yazıyor.Gerisi önemli değil,bu yüzden 2010 model fiorino mu sattım ben..

Babam yakıtından ve her sene muayene yaptırdığından şikayetçi. Geçen sene satılığa çıkartmıştı. Fiyatı düşmediğinden satılmadı. Bu aralar yine satalım bunu diyor. Daha küçük dizel bir araç alma niyetinde. Trabzon'da kışlık lastik denetimi yok. Ticariler için durum nedir bilmiyorum. Bizim ikinci memleket Manisa Akhisar. Manisa da yemeyelim cezayı.

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Cevabını buldum galiba,sizlerle paylaşmak isterim.

Kış Lastiği ile ilgili RMA (Rubber Manufacturers Association) ve ASTM şartlarını sağlayan lastikler sss_clip_image003.jpgsembolü kullanabilirler.
"Bu sembolü taşıyan lastikler Kış Lastiğidir" diyebiliriz.

SORU: M+S Kış Lastiği nedir?

FREN özelliğinin yanında ÇEKİŞ özelliği de artırılmış Kış Lastiği 'dir. RMA (Rubber Manufacturers Association)'un tanımlamasına ve ASTM 'nin test metoduna göre kış şartlarını temsil eden kaygan bir yolda yapılan çekiş kuvveti testinde "referans lastiğin" çekiş kuvvetinden en az %10 daha fazla çekiş kuvveti sağlayan lastikler Kış Lastiği sembolünün yanında M+S veya M S veya M/S işaretleri taşıyabilmektedirler. Aşağıdaki sembolleri birarada taşıyan lastiklere " M+S Kış Lastiği " diyebiliriz:
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hocam çok haklısın, her konuda olduğu gibi insanlar yine hazırlıksız yakalandı :(

Haklısın abi. Şu anda lastikçilerde kış lastiği bulamayız. Geçen sene ticariler kış lastiği bulamadılar. Stok yetiştiremediler.

Yine mi lastikçiler köşeyi döndüler..Geçen sene de onlara yaramıştı :)

Türkiye de verilmiş en güzel kararlardan bir tanesi. :)

Yahu daha yeni önlere 2 adet conti contact 5 aldım,bunlar dört mevsim değil mi yani kışında kullanılmaz mı,çok ta kar kış var Manisa da :p

Abi dört mevsim lastiği yok. :)

Kış ve yaz lastiği var. Dört mevsim halk dilinde kış lastiğinin kar lastiği olarak bilinmesi gibi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...