İçeriğe Yönlendir

Gösterge Aydınlatması Ve Plaka Aydınlatmam Çalışmıyor.

Muharrem Karagülle

Recommended Posts

Muharrem Karagülle

Geçtiğimiz haftalarda şarj dinamosu problemi yaşadıktan sonra tamir ettirmek  ile uğraşmayıp yenisini taktırdım.Aynı zamanda akümü de  70 a varta akü ile değiştirdim.Bütün poblemlerim çözüldü diye sevinirken pazar günü 1 saatlik yol yaptıktan sonra aracımı yıkattım ve ardından gösterge aydınlatmasının ve plaka aydınlatmasının çalışmadığını farkettim.2 gündür bu şekilde biniyorum aracın başka herhangi bir yeride sorun yok.Nedeni acaba ne olabilir?Daha önce başına gelmiş veya bu konuda bilgisi olan birisi varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı

Geçtiğimiz haftalarda şarj dinamosu problemi yaşadıktan sonra tamir ettirmek  ile uğraşmayıp yenisini taktırdım.Aynı zamanda akümü de  70 a varta akü ile değiştirdim.Bütün poblemlerim çözüldü diye sevinirken pazar günü 1 saatlik yol yaptıktan sonra aracımı yıkattım ve ardından gösterge aydınlatmasının ve plaka aydınlatmasının çalışmadığını farkettim.2 gündür bu şekilde biniyorum aracın başka herhangi bir yeride sorun yok.Nedeni acaba ne olabilir?Daha önce başına gelmiş veya bu konuda bilgisi olan birisi varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Sigortası atmıştır.ben de plaka ışığı ampulünü değiştiriken açıkmış parklar,kısa devre yaptırıp sigortasını yakmıştım.iç aydınlatma ve plakalık ışıkları sönmüştü.

Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle

Sigortası atmıştır.ben de plaka ışığı ampulünü değiştiriken açıkmış parklar,kısa devre yaptırıp sigortasını yakmıştım.iç aydınlatma ve plakalık ışıkları sönmüştü.

Sigorta panelini açıp gösterge işareti olan gösterge panelinin ve plaka aydınlatmasının sigortasını çıkarttım,ardından yan taraftaki başka bir 7,5 a olan sirtayı söküp göstergenin yerine taktım ama  yine çalışmadı?

Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

PArk lambalarınız yanıyor mu? Belki onlarınki de birdir.

Basima geldi bende aracin klima sigortasini degistirirken diger sigortalari sokup birsey varmi diye kontrol ettikten sonra teyp ve uzun far sigortalarini yanlis yerlere takmisim, 2 gun ugrastim fark ettim..Bazen olabiliyor yanilmalar.

Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle

PArk lambalarınız yanıyor mu? Belki onlarınki de birdir.

Parklar ve diğer aydınlatmalar yanıyor.Sadece gösterge panelinin aydınlatması ve plaka aydınlatması yanmıyor.

Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle

Sorunumu dün çözmiş bulunmaktayım.Plaka aydınlatmasının ve gösterge tablosunun aydınlatmasının yanmamasının sebebi sigortasının atmış olmasıymış.Ben sigortaya baktım zannedıyordum ama  benım bakıp değiştirdiğim sigorta  farklı bir yere aitmiş.Elektrikci her sigortayı tek tek bir ampulle deneyip kontrol ederek arızalı sigortayı buldu,yeni bir 7,5 a lık sigorta ile sorunu dün çözmüş olduk.Cevap  veren arkadaşlara teşekkür ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...