İçeriğe Yönlendir

97 Mondeo Lastik Seçeneği

Münir Yiğit

Recommended Posts

Münir Yiğit

merhaba arkadaşlar

97 mondeo nun orjinal lastik ebatları 195 60 R 15 tir. Şöyle bir değişiklik yapsak nasıl olur?

195 65 R 15   yani sonuçta araç yerden 1 cm kadar yükseliyor. araç performansına etkilerini söyleyebilir misiniz.? Sonuçları paylaşalım. 

Ben kendi yorumumu yapıyorum. 

virajlarda savrulma olma ihtimali  artar. çünkü araç yerden yükseldikçe alttan geçen hava akımı artar. aracı yukarı kaldırmaya çalışır. böylece aracın yere basan ağırlığı düşer. sürtünme azalır. yakıt sarfiyatı azalırken savrulma riski artar. diye düşünüyorum. 

selamlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

merhaba arkadaşlar

97 mondeo nun orjinal lastik ebatları 195 60 R 15 tir. Şöyle bir değişiklik yapsak nasıl olur?

195 65 R 15   yani sonuçta araç yerden 1 cm kadar yükseliyor. araç performansına etkilerini söyleyebilir misiniz.? Sonuçları paylaşalım. 

Ben kendi yorumumu yapıyorum. 

virajlarda savrulma olma ihtimali  artar. çünkü araç yerden yükseldikçe alttan geçen hava akımı artar. aracı yukarı kaldırmaya çalışır. böylece aracın yere basan ağırlığı düşer. sürtünme azalır. yakıt sarfiyatı azalırken savrulma riski artar. diye düşünüyorum. 

selamlar

60 üzerine çıkartmayın yanağı

takanalr pek mutlu olmaz

Örnek olarak ben :(

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Caner Kırmacı

Aracınızdaki jantlar kaçlık? saç mı çelik mi? Jantlar 15 inç ise 14 inç takmanız zor. Aracı 1 cm yükseltmek biraz konforunuzu etkiler. Lastiği azcık fazla hava basmak bile insanı etkiliyor.1 cm yükseltmek etki eder diye düşünüyorum. 

Fabrikada verilerindeki 14 inç saç jantlar için. Bazı sıfır araç satın alırken opsiyon olarak verilen saç jantlar 14 inç olmakta çelik jant veya aslı alüminyum alaşım jantlar ise 15 inç olmakta. 

Yorum bağlantısı
Devrim Kara

Jant ve lastiği sıfır alacağım.

hocam sıfır alacaksan görüntüyü güzelleştirmen açısından 205/45/16 takmanı tavsiye ederim ama en çok jant alımına dikkat et replica olmasın kesinlikle balans tutmuyor 7 ay içinde üç jant değiştirdim en son çıkma titanyum 16" jant buldum çok memnunum araç fotolarımda görebilirsin

1plp.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...