İçeriğe Yönlendir

Araç İçi Kamera Gps Önemi ( Neden Gerekli )

Olgu Erhan

Recommended Posts

Olgu Erhan
(düzenlendi)

Kamerada GPS neden önemli :

GPS herşeyden önemli bir çok kişi netliğe açıya vs. vs. takılmış durumda Örnek veriyorum : Allah korusun şehir içinde nizami bir hızla seyrediyorsunuz. Adamın biri yola fırladı aniden çarptınız kolu bacağı kırıldı. Adam çamur çıktı verdi sizi mahkemeye Şehir içinde 120 Km hızla bana çarpmıştır. Tazminat davası açtı. Eğer cihazınızda Gps varsa o an kaç km hızla gittiğinizi videoya otomatik olarak işliyor. Ve adama çarptığınız anda hızınızın kaç olduğu belli. Yoksa google map ile nereye gitmişim haritada göstersin benim için pek önemli değil. Unutmadan bu kamera kayıtları doğrudan delil olarak sayılmıyor  fakat çok güçlü bir yardımcı kanıt.

Ayrıca emniyet birimleri de kamera çekimlerinden hızınızı tespit edebilme kabiliyetine sahip.

ju8a.jpg

tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

İki nokta arasının kaç saniyede alındığna göre hız tespiti yapılır ama güvenilir değildir. Her kamera aynı hızda kaydetmeyebilir. Kare atlayan kameralarda daha hızlı gidildiği sonucuna varılabilir. GPS'li kameralar uydudan gelen sinyallere göre iki nokta arasını kaç saniyede aldıysanız ona göre hesaplama yaparak seçimli (opsiyonel) olarak hızını ekrana basar. Hızınızı kayda basan kameralar herhangi bir olumsuz durumda size şahitlik yapacaktır.

Tabii hızlı giden bri sürücü iseniz bu sizin işinize gelmeyebilir. Aramızda var bunlardan, ama isim vermeyeyim şimdi. :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
(düzenlendi)

İki nokta arasının kaç saniyede alındığna göre hız tespiti yapılır ama güvenilir değildir. Her kamera aynı hızda kaydetmeyebilir. Kare atlayan kameralarda daha hızlı gidildiği sonucuna varılabilir. GPS'li kameralar uydudan gelen sinyallere göre iki nokta arasını kaç saniyede aldıysanız ona göre hesaplama yaparak seçimli (opsiyonel) olarak hızını ekrana basar. Hızınızı kayda basan kameralar herhangi bir olumsuz durumda size şahitlik yapacaktır.

Tabii hızlı giden bri sürücü iseniz bu sizin işinize gelmeyebilir. Aramızda var bunlardan, ama isim vermeyeyim şimdi. :crazy:

Kim olduğunu herkes biliyor canım :) 

Bilgilendirme için teşekkürler ayrıca benim Tespitim Cep telefonu-kameradaki ve diğer navigasyon cihazları hep Hızımızı 6 KM daha az gösteriyor. Cepten 3 farklı marka Navigasyon denedim hepsi de 6 km düşük hızı gösterdi. Farklı araçlarda da test ettim.

tarihinde Olgu Erhan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Olgu gördüğün 6km fark doğru olan. Araç km leri fazla ölçer güvenlik için

Aaa o zaman 6 km daha hızlı gidebiliriz polisler Radarda  yakalamaz yani  :blush:

Yorum bağlantısı

Olgu gördüğün 6km fark doğru olan. Araç km leri fazla ölçer güvenlik için

Bilmiyordum abi güvenlik için olduğunu. Bende hep neden yanlış ölçüyor derdim.

Ama sıkı dur şu an tezini çürütüyorum Servet abi. Benim araba 0 yazarken geri mi gidiyor yani -6 mı :crazy: bak çürüdü.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Ama sıkı dur şu an tezini çürütüyorum Servet abi. Benim araba 0 yazarken geri mi gidiyor yani -6 mı :crazy: bak çürüdü.

Gurtlandı bile! İyyk! :spiteful:

Yorum bağlantısı

Forumun her yeri kamera oldu be ya. Hepsi bir konu altinda iyiydi. Gaza geldim bende aldim bir tane simdi :) Cok da gerekli degil aslinda :p para harcayacak yer ariyoruz bence :)

Yorum bağlantısı

Bu ne arkadaş yaf.. Araç içi kamera icad oldu, mertlik bozuldu  :D Şaka bir yana en yakın zamanda ful fonksiyon ve netlikte bir kamera şart oldu anlaşılan..

Gösterdiğiniz ilgi, verdiğiniz bilgi ve yönlendirmelerden dolayı çok teşekkürler Olgu Bey. Güzel paylaşımlar  :bravo:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Sobanın borusunu kızartsana sen

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Akan Belen

Yani gps olması sadece hız görme ve kayıt etme açısından önemli mi diyoruz bu durumda. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Yani gps olması sadece hız görme ve kayıt etme açısından önemli mi diyoruz bu durumda. :biggrin:

Konum bilgilerini de işliyor. Sonuçta bir kazanın nerede olduğunu ispat etmek için videoya işlenmiş GPS kordinatları işimize yarayabilir.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Konum bilgilerini de işliyor. Sonuçta bir kazanın nerede olduğunu ispat etmek için videoya işlenmiş GPS kordinatları işimize yarayabilir.

Hızlı giden için kötü sanırım.Yakında araç camlarında yer kalmayacak.Kamera navi derken :D

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Hızlı giden için kötü sanırım.Yakında araç camlarında yer kalmayacak.Kamera navi derken :D

İsteğe bağlı hız bilgisi ayarlardan kapatılıyor :)
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...