İçeriğe Yönlendir

Fotoğraflarda Siyah Leke

Metin Mankal

Recommended Posts

Guest Hakan Tarım

Demek pentix'ler fabrika çıkışlı titremeye ayarlanmış. :p

Fabrikasyon olarak 2039847 ölü pixelli üretilen 1100D den daha mükemmel olduğu aşikar :hahahoho:

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

Fabrikasyon olarak 2039847 ölü pixelli üretilen 1100D den daha mükemmel olduğu aşikar :hahahoho:

Bizim ki en azından uzun pozlama hariç güzel çekiyor.   Vc,ıs gerekmeksizin. :p

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Bence kendiniz müdahale etmeyin. Servise verdiğinizde onlar önce temizleme işlemini gerçekleştirirler. Düzelirse makinenin açılmasına da gerek kalmayacağından bir problem teşkil etmez. Hem de sizden daha profesyonel temizlenmiş olur.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Hiç uğraşmadan Servise gönderin. 1 aylığı 1 yıllığı yok bu işin gönderin gitsin :)

1100D lerin kaderimi bu anlamadım gitti. Hayır o değilde şu mintaxçılara ekmek çıkıyor ona yanarım. 

Koca forumda 2tane mintax kullanan var onlarında Maşallahı var fanatiklik konusunda. 

Hayır Adam Sensördeki lekesiylede olsa Fotoğraf çekiyor anı yakalıyor hakkını veriyor. Siz? Biri kedi çeker, diğeride eveki kumandayı çeker vs. Bırakın bu işleri :sandalye:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Sensörün üzerinde toz tanecikimsitrakvari bi şey var sanki. :unsure2:

O benim işim değil ciciş. Eline yüzüne bulaştırmadan açılan var mı ki? :seytan: Açarım da korkuyom. :p

Aman abi tamam ,açma sen,boşver biz böyle iyiyiz :shok:   :D

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Teşekkürler....Yarın servise göndereceğim artık.Birde burada yazılanlara bakarak 1100D nin kötü bir makina olduğunu mu düşünmeliyiz acaba?

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Teşekkürler....Yarın servise göndereceğim artık.Birde burada yazılanlara bakarak 1100D nin kötü bir makina olduğunu mu düşünmeliyiz acaba?

Asla. Sonuçta Canon'un en alt seri makinesi zaten. İşini iyi yapıyor. Onlar pentax överler. Mark 7D'de olsa yine Pentax mintax birşey bulurlar. :p

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Hakan ve Mert' in mesajları görmeden okumaya alışın fotoğraf konularında...:D  Ben olsam sensör temizliği için servisi tercih ederim eğer yeterli bilgi ve deneyimim yoksa..Servise de bir aylık kullanımda bu nasıl olur diye de sorun...Anladığım kadarıyla başka lensiniz de yok hani değişim sırasında olmuş desek.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Asla. Sonuçta Canon'un en alt seri makinesi zaten. İşini iyi yapıyor. Onlar pentax överler. Mark 7D'de olsa yine Pentax mintax birşey bulurlar. :p

Pentaxın en alt serisi makinesiyle bir kıyasla bakalım. Ne çıkıyor meydana :hahahoho:

KAç tane ölü pixel vardı sende? Servis ne dedi? Bir söyle bakim, orta kahve söyleyip içeyim yazını okurken :seytan:

Hiç uğraşmadan Servise gönderin. 1 aylığı 1 yıllığı yok bu işin gönderin gitsin :)

1100D lerin kaderimi bu anlamadım gitti. Hayır o değilde şu mintaxçılara ekmek çıkıyor ona yanarım. 

Koca forumda 2tane mintax kullanan var onlarında Maşallahı var fanatiklik konusunda. 

Hayır Adam Sensördeki lekesiylede olsa Fotoğraf çekiyor anı yakalıyor hakkını veriyor. Siz? Biri kedi çeker, diğeride eveki kumandayı çeker vs. Bırakın bu işleri :sandalye:

Pentaxın giriş seviyesi makinesi, ikinci el aldım :p Ve Helios 44k-4 eski model manuel lensle birlikte. İkisinin birleşimi :D An*ı yakaladım. Toz yok birşey yok. Sattığım adam da halen çatır çatır çekiyor :p

8570626191_af606f2b6f_c.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

Hakan ve Mert' in mesajları görmeden okumaya alışın fotoğraf konularında... :D  Ben olsam sensör temizliği için servisi tercih ederim eğer yeterli bilgi ve deneyimim yoksa..Servise de bir aylık kullanımda bu nasıl olur diye de sorun...Anladığım kadarıyla başka lensiniz de yok hani değişim sırasında olmuş desek.. 

Serkan Abi, Mert derken yanına Y'de koyalım da yanlış anlamasın millet. :p

Pentaxın en alt serisi makinesiyle bir kıyasla bakalım. Ne çıkıyor meydana

KAç tane ölü pixel vardı sende? Servis ne dedi? Bir söyle bakim, orta kahve söyleyip içeyim yazını okurken

Pentaxın giriş seviyesi makinesi, ikinci el aldım Ve Helios 44k-4 eski model manuel lensle birlikte. İkisinin birleşimi :D An*ı yakaladım. Toz yok birşey yok. Sattığım adam da halen çatır çatır çekiyor :p

Yahu madem bu kadar iyi bu Pentix, neden stüdyolarda felan nikon-canon kullanılıyor deyin bakayım bi :p

Maşallah diyip basıyorum deklanşöre :D

İşte tam o anda titreme geliyor demek. :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

Mertçik 645D var yavrukuşum :p

E var tamam'da siz (Mert Abi sen Abi) hiç gördünüz mü? Şahsen bugüne kadar kaç fotoğrafçıya gittiysem , ki en sonuncusu yıllık çekimi stüdyoda oldu, nikon d90 veya canon 5d felan oluyor. Niye ? :p

Mesela bu nikon d90la çekildi.

12064_4731528653381_1196869109_n.jpg?lvh

Yorum bağlantısı
Cem Işık

İlk dslr makinem K100D idi, çok memnundum, sonra canona geçtik lens vs çeşitlliliği için. Mintaxın yeri ayrıdır bende..

Canon1100 D için kötü diyemeyiz ama giriş seviyesidir, otomobilde fiesta ile mondeo arasında fark varsa canonda da 1100 D ile 5dMark III arasında fark olağandır.. Giriş için iyi seçimdir, güle güle kullanın..

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Bilen nasıl biliyor :) 

Ama iki markanın da giriş seviyeleri bakıldığında canon maalesef sınıfta kalıyor. 1100D yi hiç çıkarmamalıydı bence. 

İlk dslr makinem K100D idi, çok memnundum, sonra canona geçtik lens vs çeşitlliliği için. Mintaxın yeri ayrıdır bende..

Canon1100 D için kötü diyemeyiz ama giriş seviyesidir, otomobilde fiesta ile mondeo arasında fark varsa canonda da 1100 D ile 5dMark III arasında fark olağandır.. Giriş için iyi seçimdir, güle güle kullanın..

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

O kadar rütuşu ninelere yapsak Türkiye güzeli seçerdik :sandalye:

Sanki pentixin fotoğrafları ham atılıyor. Yedek parca bile cekse raw cekilcek mübarek. :p

Hem konu neden pentix kullanmadiklari? :p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...