İçeriğe Yönlendir

Yeni Honda Fit / Jazz

Onur Bulut

Recommended Posts

Onur Bulut

vt4r6.jpg

vt4rk.jpg

vt4rx.jpg

vt4s9.jpg

vt4vr.jpg

vt4w7.jpg

vt4wl.jpg

vt4wz.jpg

Üçüncü nesliyle karşımızda olan kompakt hatchback 2012 Insight’tan ödünç alınan açısal far tasarımı ve geniş ön tamponu ile yeni bir yüze kavuşmuş. İlk iki nesle göre daha keskin görünen  yeni Fit/Jazz’ın arka kısmında havalandırmalı tampon, geniş krom çıta ve Volvo’nun crossover modellerine gönderme yapan stop lambaları dikkat çekiyor.

Daha fazla geometrik şekil ve sert hatlar ile revize edilen kabinde, artırılan konfor düzeyine ek olarak orta konsolda tam dokunmatik ekran kontrolleri gibi teknolojik özelliklere de yer verilmiş.

Honda’dan yapılan açıklamaya göre kaputun altında 1.3 litre 100 PS, 1.5 litre 132 PS ve hibrid versiyona güç verecek  1.5-litre Atkinson-cycle’dan oluşan üç farklı motor seçeneği görev yapacak.

Yüksek çıkışlı elektrik motoru, lityum-iyon pil ve yedi vitesli çift kavramalı şanzıman ile birlikte çalışan yeni dört silindirli 1.5-litre Atkinson-cycle motorla donatılacak 2014 Honda Fit/Jazz Hybrid’in ortalama yakıt tüketimi sadece 2.7 litre / 100 km.

Öte yandan, üst sınıf hibrid otomobillerde görmeye alışık olduğumuz farklı sürüş modları yeni Fit/Jazz Hybrid’de sıfır emisyonlu elektrikli otomobil gibi kullanıma izin veren “EV”, “Hybrid” ve “Engine” (geleneksel içten yanmalı motor) olarak sıralanıyor.

Önümüzdeki Eylül ayında Japonya’da yapılacak lansmanla birlikte daha detaylı bilgiler paylaşılacak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu
(düzenlendi)

Dış tasarımını ben de beğenmedim. Zamanında 2006-2007 modellerini az araştırmamıştım. Jazz ararken 2008 Focus HB ilk aracım olmuştu. Focusum sayesinde bu forumla tanıştım. İyiki de Focus almışım.

tarihinde Olcay Eyüboğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

önceki nesillerde şaft yolu yoktu bunda biye  yapmışlar? düz taban olması en sevdiğim özelliklerdendi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

ben tasarımını da tipini de çok beğendim. Türkiye ye gelirse bu araç bence tutulur. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Atkinson'u kayserili motor ustamız bulmuş ve cumhurbaşkanımız koruma altına almamış mıydı :)

1.5 sihirli rakam. fiyat crv gibi olmaz ise satılabilir.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Gecen bi arkadaşım almayı düşünüyordu, bi kaç tane honda bayii aradık, yeni kasa olarak 2014 martta gelecekmiş.Jazzın 2013 modelide yokmuş zaten su an, internet sitesindende kaldırmışlar bilgi ve fiyatlarını.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

önceki nesillerde şaft yolu yoktu bunda biye yapmışlar? düz taban olması en sevdiğim özelliklerdendi

ilk benimde dikkatimi o cekti. Hatta benzin deposuda surucu koltugunun altindaydi.

Genel anlamda begenmedim

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Bu resimdeki hybrid versiyonu olabilirmi belki o çıkıntının hybrid olması ile bi alakası vardır.Bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Bu resimdeki hybrid versiyonu olabilirmi belki o çıkıntının hybrid olması ile bi alakası vardır.Bilmiyorum.

Resimdeki Hybrid modeli degil abi benzinli modeli Hybrid modeli şu ;

vt9xx.jpg

vt9yk.jpg

vt9yu.jpg

vt9z6.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Aman aman çok güzel değil ama çok da kötü durmuyor. 

++

Bence güzel olmuş.. 

Yandan bakınca yeni kasa c-max duruşunu andırıyor ..

______

Olmamış beğenmedim diyen arkadaşlar, bedava verseler de binmezsiniz demi?  :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ne yazıktır ki, Jazz ithalatı durdu. Daha önceden Jazz kullanıp, arabasını değiştirmek isteyince, yoğun araştırmalara girip, daha iyisini bulamadan tekrar Jazz alan pek çok kullanıcı var. Ben de bunlardan biriyim. İnsanlar, Golf ile hele hele Polo ile Jazzı karşılaştırmaya kalkıyorlar. Jazz donanımı kesinlikle bu tip araçlarda yok. Ha olsun isterseniz de fiyatları oluyor 70-80 bin. İnşallah tez zamanda ithalatına başlanır ve bilinçsiz Türk tüketicisinin bilinçlenmesi sağlanır. 

Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

Neden durdu acaba ithalatı? Yenisi çıkacak diye bu kadar önceden satılmaması enterasan olmuş. Yenisinin tasarımı eskiye rahmet okutmuş ayrıca.

Yorum bağlantısı

Avrupa ve Kuzey Afrika'nın tamamı, Honda satışlarının %6 sını oluşturuyor. Honda'da buralara pek önem vermiyor.

Yorum bağlantısı
Doğan Özkan

Honda arabanın arkasını tasarlamayı ya unutuyor ya da bilmiyor.

Bir araba arkadan bu kadar çirkin olur...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...