İçeriğe Yönlendir

23.12.1930-Menemen Olayı

Serhat Böcek

Recommended Posts

Mert Yeldan
(düzenlendi)

Adam doğru söylemiş, mecbur değil müslüman olmaya. Din de zorlama yoktur ama bunu söylerken de kimseye rencide, tahrik etmeye gerek yok.

Not: İzlemeden videonun başlığına göre yorum yaptım.

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Ayet nerde..? göremedim ben... 

Sivas'taki röportajında söyledi. Bu cümleye kadar söylediği her şeye katılmakla beraber, bu sözler yakışmamıştır zannımca. Can Dündarın "Sivas katliamı" belgeselinde tamamı var röportajın. 

Son olarak üstteki  videodaki insanların alkışlarla kutladıkları şey "katliamdır" ve kesinlikle hiç bir haklı gerekçesi yoktur.

Adam doğru söylemiş, mecbur değil müslüman olmaya. Din de zorlama yoktur ama bunu söylerken de kimseye rencide, tahrik etmeye gerek yok.

Hocam bu cümleyle devamında söyledikleri çelişiyor maalasef.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Hocam bu cümleyle devamında söyledikleri çelişiyor maalasef.

Hocam ben, kendisini ve söylemini tasvip etmeyen ama hiç bir nedenle de yakılasını öldürülmesini yaşam hakkının elinden alınmasını da tasvip etmeyen biriyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Hocam ben, kendisini ve söylemini tasvip etmeyen ama hiç bir nedenle de yakılasını öldürülmesini yaşam hakkının elinden alınmasını da tasvip etmeyen biriyim.

Nokta :bravo::good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sivas'taki röportajında söyledi. Bu cümleye kadar söylediği her şeye katılmakla beraber, bu sözler yakışmamıştır zannımca. Can Dündarın "Sivas katliamı" belgeselinde tamamı var röportajın. 

Ha Aziz nesin'in sözünden bahsediyorsunuz.. Anladım.. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Ha Aziz nesin'in sözünden bahsediyorsunuz.. Anladım.. 

Bildirimi görünce aha dedim şimdi Emmi kesti cazayı  :rtfm:  :bambam:

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bu konuda varmak istenilen nokta nedir?

A) Sivas Madımakta bir otel yakıldı ve yakılması için harekete geçenlerin geçerli sebepler vadı

B ))Yakılanlar masumdu, yakanlar din ekseninde bu eylemi gerçekleştirdiler.

C) Yakılanlar kadar, yakanlar da masumdu çünki olay provakatörler tarafından yapıldı.

Hangi cevap bulununca rahat edilecek, emniyete göre 38, adalet bakanlığına göre 27 (burada bile tutarsızlık var) tutukluya mı iadei itibar yapılacak, ölenlerin ruhu mu şad olacak? Bu ve benzeri toplumsal olayların, cinayetlerin, mezhepsel ayrılıkların forum gibi bir ortamda sağlıklı tartışılması hele hele doğru cevap bulunması mümkün değildir. Daha kötüsü, sığ bilgilerin yaratcağı kaos, geçmiş tarihlerde yaşanmış ve konu ile bağdaştırılmaya çalışılan ancak neden sonuç ilişkisi içersinde benzerlikleri sadece ölüm olan konuların da işin içine karıştırılması; bizlerin de birbirimize karşı sevgi ve saygısını öldürür. Ölen de bizden, olaylara karışan da. Bu kez farklı olsun, yönetim kapatmadan biz kendi içimizde kapatalım bu müteesir hadiseleri.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...