İçeriğe Yönlendir

Abs Sorunu (96 Rover 620)

Misafir

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar.

konuyu nereye açacagımı bilemedim. :flowers:

dün aracı çalıştırdıgımda bir zırıltı sesi duymaya başladım, ses 10-15 saniye devam edip susdugunda abs lambası yanıyor,defalarca stop edip tekrar çalıştırdım, sonuç hep aynı.

modülden geliyor ses, modül mü arızalı ? yoksa kablolardamı bir sorun vardır?

video ekledim, bir el atalım.  :)

saygılar.

http://www.youtube.com/watch?v=bRqKJlj5k00

Yorum bağlantısı

Süleyman bey geçmiş olsun, kutup başını çıkartıp az bekleyin takıp bir bakın bence, devam ediyorsa mutlaka ustanıza gösterin derim,Saygılar.

Yorum bağlantısı
merhaba arkadaşlar.

konuyu nereye açacagımı bilemedim. :flowers:

dün aracı çalıştırdıgımda bir zırıltı sesi duymaya başladım, ses 10-15 saniye devam edip susdugunda abs lambası yanıyor,defalarca stop edip tekrar çalıştırdım, sonuç hep aynı.

modülden geliyor ses, modül mü arızalı ? yoksa kablolardamı bir sorun vardır?

video ekledim, bir el atalım. :)

saygılar.

Süleyman bey ne yaptınız.Sıkıntı giderildimi?

Yorum bağlantısı

yok malesef, bir ilerleme yok, nette bişey bulamadım, usta yı aradım gel bakalım dedi, çarşamba giderim,sonucu burdan yazarım.

dün bakdım, modülün üstündeki yag haznesi tamamen boşalmış, yag tamamladım, zırıltı sesi baya azaldı, senin dedigin gibi erol aküyü söktüm bekledim birşey olmadı, altdan bir yerden yag kaçırıyor, inşallah çok masraf çıkarmaz. naraz degdi arabama.  :)

Yorum bağlantısı

yok malesef, bir ilerleme yok, nette bişey bulamadım, usta yı aradım gel bakalım dedi, çarşamba giderim,sonucu burdan yazarım.

dün bakdım, modülün üstündeki yag haznesi tamamen boşalmış, yag tamamladım, zırıltı sesi baya azaldı, senin dedigin gibi erol aküyü söktüm bekledim birşey olmadı, altdan bir yerden yag kaçırıyor, inşallah çok masraf çıkarmaz. naraz degdi arabama. :)

Tekrardan geçmiş olsun.İnşallah ucuz atlatırsın.
Yorum bağlantısı
Misafir

üstde yazdıgım gibi yag haznesine agzına kadar yag koymuşdum ama sorun devam ediyordu, dün abs lambası yanmadı aha ! neler oluyor dedim kaputu açtım yag seviyesi alt kademeye inmiş, hemen tamamladım, stop edip tekrar çalıştırdım, oh oh rahat bir nefes aldım eski haline dönmüş çok şükür, benim anladıgım ; altdan bir yerden yag kaçagı vardı, halada var, yag boşaldı pompa görevini yapamayıp 15 saniye zırıltı çalışıp kendini korumaya alıp arıza lambasını yakıp susuyordu, muhtemelen hava yapmıştı, yag ekledim ama hava oldugu için sistem düzgün çalışmadı, altdaki kaçak kısımdan yag ile havası beraber çıkdı, üstte de yag oldugu için pompa nın içi tekrar yag ile doldu, sistem normal çalışmaya başladı....komplo teorisi gibi oldu. :biggrin: yani! bence böyle oldu, galiba. :)

pazartesi gidip kaçak kısmı yaptırcam, o kolay iş, abs şuan sorunsuz çalışıyor, önemli olanda bu.

Yorum bağlantısı
Misafir

üstde yazdıgım gibi yag haznesine agzına kadar yag koymuşdum ama sorun devam ediyordu, dün abs lambası yanmadı aha ! neler oluyor dedim kaputu açtım yag seviyesi alt kademeye inmiş, hemen tamamladım, stop edip tekrar çalıştırdım, oh oh rahat bir nefes aldım eski haline dönmüş çok şükür, benim anladıgım ; altdan bir yerden yag kaçagı vardı, halada var, yag boşaldı pompa görevini yapamayıp 15 saniye zırıltı çalışıp kendini korumaya alıp arıza lambasını yakıp susuyordu, muhtemelen hava yapmıştı, yag ekledim ama hava oldugu için sistem düzgün çalışmadı, altdaki kaçak kısımdan yag ile havası beraber çıkdı, üstte de yag oldugu için pompa nın içi tekrar yag ile doldu, sistem normal çalışmaya başladı....komplo teorisi gibi oldu. :biggrin: yani! bence böyle oldu, galiba. :)

pazartesi gidip kaçak kısmı yaptırcam, o kolay iş, abs şuan sorunsuz çalışıyor, önemli olanda bu.

Hadi gözünüz aydın.Sevindim Vallaha . ABS direksiyon ECU arzaları adamı parasıyla rezil ettiren arızalar.Kazasız belasız arızasız ROVER lamalar.

(Dün rover ci bi arkadaş söylüyodu evemi gidiyorsun dedim Hayır dedi. Eve rovırlıyorum.Gitmeyi herkes yapar biz rover larız.>_>>_>

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...

ben bu konuyu unutmuşum, :) hemen açıklama yapayım; üst deki yag haznesinden kaçırıyormuş, pilastigin kenarından, uzun takip sonucu buldum, kabı söküp güzelce temizleyip kuruttum, favori yapıştırıcım olan patex le kenarlarını güzelce yapıştırdım, sonuç ; üç aydır sorun yok, maşallah. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...