İçeriğe Yönlendir

Transit Ve 1.5 Ton 26.07.2009

Murat Can Yorulmaz

Recommended Posts

Murat Can Yorulmaz

Arkadaşlar/abiler bir iki gündür forumda takılıyorum bu videoyu sizlerler paylaşmak istedim

Biz çiftçi olduğumuz için traktörlere mazot lazımtabi transitede

Petrolden aldığımız 7 varil(1varil=220litre) mazotu bir rampadan çıkartma videosu

video biraz kalitesiz kusura bakmayın o zaman n73 ile çekmiştim :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Keçi gibi maşallah  :nazar:  Bu transitlere yük,yokuş engel olamaz. Zamanında bir organizasyon şirketinde çalışıyordum, uzun şasi çift dingilli transite en az 30 kasa (her kasada 30 cam supla) her biri en az 1 kg a yakın çok kalın,üstüne masadır,çiçeklerdir vs, yüklerdik 4 kişi binerdik bana mısın demezdi. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)

Yazık transite.kırılan yer yoktur umarım.

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Can Yorulmaz

Yazık transite.kırılan yer yoktur umarım.

abi ford bu ya :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Benim halamın damadında transit motorlu eski bir cj 3 var. arkasına pulluk tak tarlayı sür banamısın demiyor valla....

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Hasan Hüseyin özdamar

Önceden damacana su bayiliğim vardı 330 T100 transitime 3 ton damacana su yüklerdim her gün banamısın demezdi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Maşallah..

Aklıma geçen sene yaptığımız olay geldi :D Eniştemin ford ranger ına 2 ton kadar kemre yüklemiştik , yaylaya cıkmıştık banamısın dememişti.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Önceden damacana su bayiliğim vardı 330 T100 transitime 3 ton damacana su yüklerdim her gün banamısın demezdi

amortisör ,makas zarar görmüyor mu?

Yorum bağlantısı
Safak Acar

kemre ne?

İnek pisliği olması lazım.

Çalar abi Fatih abinin açıklamasına ilaveten

, bizim memlekette yaptıklarını söyliyim, ahır da genelde patozdan geçmiş fındık talaşı veya saman tarzı kuru ot olarak, inek, koyun, keçi altlarına koyulur bunun sebebi hayvanların dışkısı kendi derisine bulaşmasını önlemek amaçlıdır, genelde her sağımda dışkı temizlenerek altına yeni fındık talaşı atılır, zamanla biriken bu dışkı talaş karışımı ağırda bir kenra biriktirilir , zamanla bu birikintiyi ahırdan cıkarmak için fındık ağacının altına veya tarlalarda kemre adı altında kullanılır..  Sanırım bekliyerek asitleniyor ve yetişen ürünlerde faydası oluyor tam net bilmiyorum..

Biz kuzenle gübre çuvalına doldurup, rangerın arkasına istiflemiştik  , eniştem tarlada kullanmak için yaylaya götürmüştü..

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

katalog beygiri başka, ticaret başka iş :nazar:

ağırlık kontrol noktaları da bambaşka :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu

Yağını, filtrelerini zamanında değiştir mazotuna dikkat et sür devamlı bu yükle kullanıyorsan makas fişeklerini kontrol ettir bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Eski çalıştığım yerde çift teker 2006 model kamyonet e 6ton vurmuştum kasa içi artı kupa üstü uzun profil şeklinde.

Yorum bağlantısı
Murat Can Yorulmaz

abiler hepinizede yorumlarınız için teşekkür ederim :) sürekli bu yükte kullanmıyoruz satan 13+1 ayada bir lazım olduğunda koltukları söküp yük atıyoruz :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...