İçeriğe Yönlendir

W203 C320 Devirdaim Pompası Değişimi

Furkan Avcı

Recommended Posts

Furkan Avcı
(düzenlendi)

Bugün arabanın Yağ, yağ filtresi ve polen filtresini kendim değiştirdim (hava filtreleri K&N olduğu için 1-2 ay önde temizlemiştim) daha sonrasında da ses çıkarmaya başlayan Devir-Daim pompasını değiştirdim. Bayağı zahmetli oldu ama Allah'a çok şükür bu iştende başarıyla çıktık.

Gecenin 10'unda bile benden yardımlarını esirgemeyen İzmir'den Sabri ustanın arkadaşı Turgay ustaya buradan selam olsun, vesile ile Sabri ustamdan da Allah razı olsun.

Öncelikle malzemelerimiz:

c320_bakim1.jpg

Buyrun videosu:

[MEDIA]

[/MEDIA]

Bu da işin komedi kısmı :)

[MEDIA]

[/MEDIA] tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Sen aştın kendini.. 

İş başa düşüyor abi. parça değişimine gözüm kesiyor ama motorun içine giremem ona yapacak bir şey yok :)

Yorum bağlantısı

Vay vay vay, biz bu adamı mühendis zannediyorduk ama bu baya baya usta imiş aslında.  :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Vay vay vay, biz bu adamı mühendis zannediyorduk ama bu baya baya usta imiş aslında.  :bravo:

Yok hocam bizimkisi ustalık değil, parça değiştirecek kadar elimiz yatkın sadece. Asıl usta İzmir'de...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Yok hocam bizimkisi ustalık değil, parça değiştirecek kadar elimiz yatkın sadece. Asıl usta İzmir'de...

O ustalar ustası, her yönüyle mükemmel adam.  :flowers:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Elinize Saglik..! bende tam senin mersonun sürgü kapagina bakiyordum...! :)

Bulursan ne sevinirim bir bilsen birde sinyal kolundan arıyorum ayrıca mesaj atacağım :)

Servis ne zaman açıyorsun :D

Valla helal olsun. Ben cesaret edemezdim :tap2:

Yok be Sani, kendi işimi görecek kadar işte, ustalık haddim değil.
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Sonata

Elinize sağlık, sadece helal olsun diyorumve sizi tebrik ediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Taşdelen

Benim ele garajım olsun, ne iş olsa yaparım.

Tebrikler ama, güzel iş, güzel işçilik. :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

çok büyük cesaret tebrik ederim. Ben dergaha gitmiştim. Mercedes bir program yapmış. Adım adım ne yapılması gerektiği yazıyor resimlerle ama ben olsam yinede bu işe girişmem :)

Evet Mert, Mercedes WIS/ASRA var bende kurdum orada detaylıca anlatıyor her şeyi, ama ben genelde youtube'da videoları izliyorum işe başlamadan önce.

Kardeşim tebrikler süper iş çıkarmışsın :bravo:

Abi Allah senden ve Turgay ustamdan razı olsun gece 22:00 de aradım adamcağızı üf bile demedi. Yoksa hava nasıl alınır kısmını beceremezdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Ellerine sağlık toprağım, insan kendi aracına bir şeyler yapınca daha bir zevk alıyor değil mi ? Tebrikler  :bravo:

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Ellerine sağlık toprağım, insan kendi aracına bir şeyler yapınca daha bir zevk alıyor değil mi ? Tebrikler  :bravo:

Hakikaten öyle abi, insanın hoşuna gidiyor, çok şükür bir aksilikte yaşamayınca değme keyfine....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

abi benim aracın alt takıma bakım yapılacak. İstersen deneyim olsun diyorsan senin orada değiştirelim parçaları :)

Mert alt takım ince iş ona girmesek daha iyi, ama sadece z-rot falan değişecekse değişiriz.

Yorum bağlantısı

Eline sağlık Furkan, yaparsın bunları, iyi kötü alet edevat da var. Gördüğüm kadarıyla bir de asistanın var. Böyle işlerde benim cesaret kaynağım "şurada bir vida kaldı baba" diyecek bir asistandır. Tebrik ediyorum.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Eline sağlık Furkan, yaparsın bunları, iyi kötü alet edevat da var. Gördüğüm kadarıyla bir de asistanın var. Böyle işlerde benim cesaret kaynağım "şurada bir vida kaldı baba" diyecek bir asistandır. Tebrik ediyorum.

Evet abi, iş yerinden hevesli arkadaşlarım var gelip yanımda yardım ediyorlar sağolsunlar, aynen dediğin gibi sökmediğim bir vidayı hatırlattı bu işi yaparken :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Taşdelen

Bende, pompa sadece benim işm zannederdim. :p

:nazar:

Bilakis, pompa işi, pompa benim işim diyenindir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...