İçeriğe Yönlendir

Ogs Cihazı Düşmüş Ama Farketmedim

Mert Metin

Recommended Posts

Mert Metin

Ogs cihazi düşmüş aracin icine bugun farkettim ama dun gece fatih sultan koprusunden gecerken neden ses cikmadi diye dusunuyordum ben de ama kacak gecis uyarisi falan da vermedi ne yapmali şimdi kacak mi gecmis oldum ceza mi odemeliyim biyerden ogrenebilir miyim..

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Nette arama yaparak bulmuştuk bir arkadaşım için. Karayollarının sayfasından  aldığımız bir telefonla ulaşıp sorgulatmıştık. 

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Birşey olmaz merak etmeyin, plakanıza tanımlı ogs olduğu görülünce normal işlem uygulanır.Benimde başıma geldi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Metin

Birşey olmaz merak etmeyin, plakanıza tanımlı ogs olduğu görülünce normal işlem uygulanır.Benimde başıma geldi.

yani birsey yapmama gerek yok degil mi hakan bey..

Yorum bağlantısı
Samet Daş

Aynen öyle eğer kayıtlı ogs cihazınız varsa içinde para olmasa ve kaça geçiş yapsanız dahi bir hafta içinde ogs ye para yatırırsanız sadece geçiş ücretini alır cezanız düşer. Sizin durumunuzda da para tanımlı ogs olduğundan hesaptan düşer. sıkıntı yok ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Evet bişey yapmanıza gerek yok, benim aracımda ogs camda yapışık değil, ben gecerken konsola koyuyorum ordan okuyor biçok defa torpidodan çıkarıp oraya koymayı unuttum hiçbir problem çıkmadı, ogs aylık ekstra yolluyor ordan takip ediyorum.

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

OGS kayıtlı kullanıcı olduğunuz için sadece en uzak mesafe ücreti alır o kadar, cezalık durumunuz yok rahat olabilirsiniz.....

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Pek yeri değil ama sormak istiyorum yinede.Benim ön camda ogs takılacak olan aparat yapıştırılmış.Bende hgs var.Bu zımbırtıyı camdan nasıl sökeceğim ben.Silikon gibi birşeyle yapıştırılmış gibi.Biraz oynatmaya çalışıyorum ama cıks gelmiyor:)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Pek yeri değil ama sormak istiyorum yinede.Benim ön camda ogs takılacak olan aparat yapıştırılmış.Bende hgs var.Bu zımbırtıyı camdan nasıl sökeceğim ben.Silikon gibi birşeyle yapıştırılmış gibi.Biraz oynatmaya çalışıyorum ama cıks gelmiyor:)

Aman diyeyim, sökerken cam çatlatanlar mevcut. Camcıya gideceksin abi, ilacın onlarda.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Aman diyeyim, sökerken cam çatlatanlar mevcut. Camcıya gideceksin abi, ilacın onlarda.

Evet o yüzden zorlayamadım zaten.Sanayi tarafına geçince bir bakayım onlara.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Evet o yüzden zorlayamadım zaten.Sanayi tarafına geçince bir bakayım onlara.

Kredi kartini spatula gibi kullanip 4 bir yandan karti cam ile ayak arasina hafif hafif saplayarak zayiflat yapiskani, sonra saga sola yaparak cikar, max 5 dk surer. 6-7 kere sokmuslugum var ayni ogs yi farkli araba camlarindan :)

Ürkek rönocu, bisey olmaz ayı gibi asılmadiktan sonra ;)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kredi kartini spatula gibi kullanip 4 bir yandan karti cam ile ayak arasina hafif hafif saplayarak zayiflat yapiskani, sonra saga sola yaparak cikar, max 5 dk surer. 6-7 kere sokmuslugum var ayni ogs yi farkli araba camlarindan :)

Ürkek rönocu, bisey olmaz ayı gibi asılmadiktan sonra ;)

Valla cam konusunda ürkeğim. Yalan değil. Gerekirse parasını veririm camcıya yaptırırım.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Kredi kartı girecek gibi değil araya.Nerdeyse kredi kartı kalınlığında saydam bir madde ile yapıştırılmış.Ama dur aklıma şimdi bistüri geldi :D Ben bir bakayım şuna 

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Cıks dediğim gibi silikonla yapıştırılmış.Bistirü bile girmiyor araya yapışıp kalıyor.Belki ısıtarak çıkar.En iyisi hiç uğraşmamak :D

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Valla cam konusunda ürkeğim. Yalan değil. Gerekirse parasını veririm camcıya yaptırırım.

Para var huzur var.

Cıks dediğim gibi silikonla yapıştırılmış.Bistirü bile girmiyor araya yapışıp kalıyor.Belki ısıtarak çıkar.En iyisi hiç uğraşmamak :D

3M bant yapismasi kart girecek kadar yer birakiyor. Isı tabancasi ile cami distan isitip icerden de parcayi cekistirmek cozum olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Para var huzur var.

3M bant yapismasi kart girecek kadar yer birakiyor. Isı tabancasi ile cami distan isitip icerden de parcayi cekistirmek cozum olabilir.

Ön cam ısıtmasını açsam işe yarar mı ki acaba :)

Yorum bağlantısı
Mert Metin

Yaramaz , el deymiyecek kadar isitan isi tabancasi lazim.

bugün kopruden gecerken 46.5 lira ceza diye yazdi hani ogs cihazi var diye okuyamadigi günkü tutari sonradan aliyorlardi simdi ne yapmali acaba

Yorum bağlantısı
Mert Metin

Evet bişey yapmanıza gerek yok, benim aracımda ogs camda yapışık değil, ben gecerken konsola koyuyorum ordan okuyor biçok defa torpidodan çıkarıp oraya koymayı unuttum hiçbir problem çıkmadı, ogs aylık ekstra yolluyor ordan takip ediyorum.

bu aksam gecerken 46.5 lira ceza yaziyordu ne yapmak gerek acaba hani plaka tanimli diye bisey yapmayacaktik ya

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Valla bana hiç ceza yansımadı, bundan sonra ne yapılır bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Nereye basvurmali acaba

OGs hesabınız aktif ise, 10 geçişe kadar cezasız geçebiliyorsunuz. Sonrasında okutmak zorundasınız.

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

bugün kopruden gecerken 46.5 lira ceza diye yazdi hani ogs cihazi var diye okuyamadigi günkü tutari sonradan aliyorlardi simdi ne yapmali acaba

Ben motorla geçtiğim için sık sık okumama sorunu oluyor (alet mont cebinde), geçerken cezalı geçiş diyor ama daha sonra plakayı kontrol ederek düzelip köprü parası kadar çekiyorlar hesaptan. OGS ekstresinde de "Plakadan Tespit" yazıyor.

Yorum bağlantısı
Mert Metin

Ilginiz icin cok tesekkur ederim yine, köprüden gecerken 46.5 ceza diye yazmasi rahatsiz etti beni duzeltmek icin birsey yapmana gerek yok kendi kendine duzelir diyor arkadaslar ama bilemedim iste

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...