İçeriğe Yönlendir

Led Tv Önerisi.

Süleyman Can Şahin

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

La serisi lm den sonra çıktı

Ben netten baktım lg42lm760s var en düşük 2099 diyor ve oda tükenmiş zaten.

Evet LA yeni, LM eskidir, ben şansa bulursanız diye LM760s dedim, fiyatı uygun ama bulmak çok zor artık.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Evet LA yeni, LM eskidir, ben şansa bulursanız diye LM760s dedim, fiyatı uygun ama bulmak çok zor artık.

Abi ben LA660s e karar kıldım . Büyük ihtimal o olacak.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Abi ben LA660s e karar kıldım . Büyük ihtimal o olacak.

Hayırlısı olsun, o da güzeldir, memnun kalırsın  :good1:

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Hayırlısı olsun, o da güzeldir, memnun kalırsın  :good1:

Bu paraya başka alternatif yok herhalde.

1-6 yaş arası çocuğunuz var ise, komşu ve akraba çocukları sürekli evinize gelip gidiyor ise; hangi TV yi alırsanız alın şunu da alın : http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/250728-tv-koruma-paneli-koruma%C3%A7/

Çocuk yok abi. Bir sıkıntı olmaz .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Cihan Yaşar

iyi günler.lg 42 la 740 almayı dusunuyorum ıyımıdır?1990 tl cıvarı, la 660s 1880tl 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

iyi günler.lg 42 la 740 almayı dusunuyorum ıyımıdır?1990 tl cıvarı, la 660s 1880tl 

Lg de alına biliyorsa 700 serisi ve üstü alınmalıdır, 700 de üstüne çıkabiliyorsan süper, bu seviyede sakın samsung düşünme, şansı yoktur.

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Lg de alına biliyorsa 700 serisi ve üstü alınmalıdır, 700 de üstüne çıkabiliyorsan süper, bu seviyede sakın samsung düşünme, şansı yoktur.

la 660s dusunuyordum. 1880cıvarı  la 740 2000 tl altına dusunce kararım 740tan yana oldu .740 ust model sanırım(samsung u eleyelım mı?)lg wıfı baglantı zayıf kullanıcı yorumu okumustum.boyle mı? acaba

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

la 660s dusunuyordum. 1880cıvarı  la 740 2000 tl altına dusunce kararım 740tan yana oldu .740 ust model sanırım(samsung u eleyelım mı?)lg wıfı baglantı zayıf kullanıcı yorumu okumustum.boyle mı? acaba

Wifi side iyi, smart özelliği daha kolay ve hızlı, 3d de samsung zaten geri kalır, renk gerçekçiliği daha iyi, bu konularda zamzunun alt serileri zaten kötü sayılır, üst serileride çok pahalı ve yine geri kalır bu konuda, klasik zamzung işte, telefonda neyse bunda da o :)

Yorum bağlantısı
Misafir

660s 3 aydır kullanıyorum. Çapraz alt kattaki modemden vifi ile  film izliyorum. Air maus bambaşka bir şey. İnternetten klip-film izlerken henüz reddettiği bir format olmadı.

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

660s 3 aydır kullanıyorum. Çapraz alt kattaki modemden vifi ile  film izliyorum. Air maus bambaşka bir şey. İnternetten klip-film izlerken henüz reddettiği bir format olmadı.

660 s almayı dusunuyordum.la 740 1980tl ye ınmıs.bakalım o olabılır gozlukler nasıl gozlerı yoruyor mu?

Yorum bağlantısı
Misafir

660 s almayı dusunuyordum.la 740 1980tl ye ınmıs.bakalım o olabılır gozlukler nasıl gozlerı yoruyor mu?

Gözlükler her halükarda yorar, 3 d hiç sağlıklı bir şey değil bir süre sonra bu teknolojinin terk edileceğini düşünüyorum. Ama dualplayer harika.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

LG tavsiye ederim yanlız alırken 

3d tv ve pasif gözlük olmasına dikkat edin

wifi olsun

hd dahili uydu alıcısı olsun

smart tv özelliği olsun 

42'' den aşşağı olmasın

2000tl bütçeye rahatlıkla alabilirsiniz ve lg de ekran korumalı bi tvsi vardı onu tavsiye ederim adam gözümün önünde küt küt vurdu ekrana hiçbişe olmadı.

hayırlı olsun

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Biz philips kullanıyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim. Kendisinden ekran koruyucusu var bazı modellerinde vatan bilgisayardan almıştık oradaki adam samsung ve lg ye kumanda ile vurdugunda görüntü kaybolurken philipste öyle bir sorun yoktu. Ayrıca ambilight özelliği hem gözü yormuyor hemde farklı bir hava katıyor. 

Diğer markalarda garanti nasıldır bilmiyorum. Biz ramazan ayında aldık ve bir hafta sonra ambilight ışıkları yanmamaya başladı servisi çağırdık alıp götürdüler ve iki gün içinde sıfırı ile değiştirdiler.

http://www.philips.com.tr/c/televizyonlar/6000-series-ambilight-spectra-2-ve-pixel-precise-hd-ile-smart-led-tv-47pfl6007k_12/prd/

http://www.teknosa.com/urunler/110012601/philips-47pfl6198k12-dvb-s-amb-fhd-smart-3d-led-lc

Buda 42 inç olanı

http://www.teknosa.com/urunler/110012599/philips-42pfl6198k12-dvb-s-amb-fhd-smart-3d-led-lc?term=110012599

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Biz philips kullanıyoruz. Kesinlikle tavsiye ederim. Kendisinden ekran koruyucusu var bazı modellerinde vatan bilgisayardan almıştık oradaki adam samsung ve lg ye kumanda ile vurdugunda görüntü kaybolurken philipste öyle bir sorun yoktu. Ayrıca ambilight özelliği hem gözü yormuyor hemde farklı bir hava katıyor. 

Diğer markalarda garanti nasıldır bilmiyorum. Biz ramazan ayında aldık ve bir hafta sonra ambilight ışıkları yanmamaya başladı servisi çağırdık alıp götürdüler ve iki gün içinde sıfırı ile değiştirdiler.

http://www.philips.com.tr/c/televizyonlar/6000-series-ambilight-spectra-2-ve-pixel-precise-hd-ile-smart-led-tv-47pfl6007k_12/prd/

http://www.teknosa.com/urunler/110012601/philips-47pfl6198k12-dvb-s-amb-fhd-smart-3d-led-lc

Buda 42 inç olanı

http://www.teknosa.com/urunler/110012599/philips-42pfl6198k12-dvb-s-amb-fhd-smart-3d-led-lc?term=110012599

satıcı gozumun onunde lg marka tv ye elıyle vurdu bırsey olmadı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Lg tv olayında can'dır. Yaklaşık 4-5 yıl olmuştur lh7000 kullanıyoruz çok memnunuz led değil tabi normal lcd. O zamanlar ledler ateş pahasıydı

Yorum bağlantısı
Ersin Şahin

Merhaba , öncelikle tv konularında biraz bilgim olmasına istinaden kendi görüşlerimi dile getirmek istiyorum ama yine son karar alıcılara düşüyor.

Öncelikle tv alırken şu konulara dikkat etmeniz gerekir.

1 - Kullanım alanınız. ( tv yi kuracağınız yerin uzaklığına göre tv boyutunu hesaplamalısınız satıcınız bu konu hakkında bilgi verecektir. )

2 - Plazma , Led , Lcd , Oled tv ler hangisini almalıyım ?

( Plazma tv ler eskiye göre teknolojisi oldukça gelişmiştir plazma tv lerde ekran ne kadar büyürse görüntü kalitesi artar enerji tüketimleri diğer tv lere göre biraz yüksektir ama en iyi görüntü kalitesine ulaşabileceğiniz tv çeşididir. Plazma tv lerde en iyi markalar Hıtachı , Pıoneer , Sharp bildiklerim. Plazma tv ler iki cam plaka arasına plazma gazı sıkıştırılarak görüntü sağlarlar buda ek bilgi. Led tv lerde enerji tüketimleri az ve size daha parlak bir görüntü sunar renk kontrast oranları oldukça önemlidir bu konuya dikkat etmeniz gerekir önerebileceğim markalar LG , Sony , Samsun , Led teknolojisinde iki cam plaka arasına sıvı kristal uygulanarak görüntü sağlanır ışık arkadan ledlerle sağlanır bu yüzden enerji tüketimi düşük tv ömrü uzun olur. Lcd tvler teknolojinin ilerlemesi ile biraz geride kaldı bu tvlerin ömürleri diğer tvlere göre birazdaha düşüktür enerji tüketimleri ortalamadır. yine iki cam plaka arasına sıvı kristal sıkıştırılarak görüntü sağlanır önerebileceğim markalar, Toshıba , samsung , Lg. Oled tv ler şu anki kullanılan en üst segmentteki tvlerdir ince yapısı sayesinde ve katlanabilir ekran yapısı ile farklı alanlarda kullanım amacı ile tasarllanmışlardır. enerji tüketimleri oldukça düşük ve uzun ömürlü tvlerdir fiyat olarak biraz pahalı tvlerdir. Önerim LG , Samsung

3 - HD , FullHD , 3D , 4k tv lerden hangisi işimi görür?

Ülkemizde 4K yayın yapan frekanslar mevcut olmadığı için şu an bu tvleri fiyat açısından da baz alarak almanızı önermiyorum yanlız 4k Oynatıcılar ile bu zevki yaşamanız olası tabiki film başına 60 tl 200 tl arası bir fiyat ile. Görüntü kalitesi muhteşem ötesinde canlı ve gerçek renkleri yakalayabileceğiniz yüksek çözünürlüklü tv lerdir en başarılı 4K tv Sony olarak adlandırabilirim. 3D Full hd yayın yapan yayınlar şu an ücretli olarak d smart digitürk gibi kanallardan sunulmuş durumda aylık vereceğiniz belirli bir ücret karşılığında bu yayınları izlemeniz muhtemel tabi ayrıca 3d oynatıcı bir bluerayiniz yoksa. bu cihazlarda da çok iyi görüntü kalitesi yakalayabilirsiniz yine filmler oldukça el yakabiliyor. HD tv ler artık bütün tv lerde olduğu için bahsetmiyorum bile.

4 - servis ve satış sonrası destek

Bu konuda LG oldukça başarısız çok pişman olacağınızın garantisini veririm ilgi yok alaka yok bekler durursunuz

Bu konuda Sony oldukça başarılı ve çok iyi destek alacağınızın garantisini veririm vip hizmet :D

Bu konuda Samsung gayet iyi yaygın servis ağı ve iyi destek

3 büyük tv üreticisini yorumladım

5 - Hangi markayı almalıyım ?

LG , Sony , Samsung ; LG ve Sony işlemcisini Samsungdan tedarik eder fakat kullandığı paneller ve yazılımlarla kendi kalitelerinii belirlerler bu konuda 3 tv yi yanyana koyup aynı kalitede görüntüyü aldığınızda SONY nin üstün başarısını çok bariz bir şekilde gözlerinizle göreceğiniz kesindir kalite güzel işçilik uzun yıllar sorunsuz tv keyfi pişmanlık yaratmayacak bir tv. Samsung son yıllarda multimedia özellikleri ile kullanıcılara farklı tatlar sağlasada tv ne için alınır tv izlemek için diğer işleri zaten pc den yapıyoruz bize görüntü lazım , LG iki TV karşısında da biraz ezik duruma düşüyor çabuk arıza kalitesiz malzeme vs. ve yetersiz destek

tavsiyem Diğer marakalara göre biraz pahalı olmasına karşın önerim sony den yana olacaktır burda herkes kendi kullandığı tv yi över tamamen tarafsız bir tavsiyede bulundum.tabiki yine son karar alıcının .

Hayırlı olsun

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

satıcı gozumun onunde lg marka tv ye elıyle vurdu bırsey olmadı

Daha oncede demistim. Vatanda calisiyorum ve en begendigim Lg'dir. Bahsettiginiz olay ekran koruma panelidir. Ev icin idealdir herhangi bir cocuk bisi yapamaz yani. Dahili alicililardan ve en az 106 ekran tavsiye olunur.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sony iyidir ama elma gibi kısıtlı codec desteği ve antikalıktan ayrıca modele göre aynı seviye panel kullandığı halde isimden dolayı saçma fiyatından kaybediyor, servis olarakta alayı hemen aynı ve ciddi durumlarda yine alayı çok sağlam kıvırmaktadır, burası Türkiye ve bizde bu tür şeyler tam olmaz, bunuda unutmayın, elektronik şans işidir, dua edinde bozuğuna denk gelmeyin.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...
Murat Aydın

LG 47LB670V   arkadaşlar bu televizyon için fikirleriniz nedir, bileniniz ve kullanan var mı? fiyat 2800lira civarıda. fikir ve görüşleriniz önemlidir. teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı

Siz canlı olarak izlediniz mi Tv'yi? Olumlu ya da olumsuz fikirler gelse de önemli olan önce sizin görüntü kalitesini, şeklini şemalini sevmeniz. Örneğin tv'de ben LG tercih etmiyorum ancak başkası çok memnun kalabiliyor. Önce bir görüntüsünü izieyin, sonra aynı fiyatlı Sharp'lara bir bakın. Büyük ihtimalle Sharp'ta bir boy büyüğünü bulursunuz.

Benim önerim TV'nin multimedya özelliklerine fazla takılmadan, paranızın yettiği en büyük ekranlı modeli seçmeniz. HD kaynaktan yani dijiturk, dsmart gibi platformlardan yayını izleyecekseniz, kağıt üzerindeki özelliklerin çoğuna ihtiyacınız olmayacak, üstelik HD yayında 60hz tazeleme sabit olacak ve en kaliteli tv ile çok büyük fark görmeniz mümkün olmayacak. 1920x1080 Full Hd çözünürlük hepsinde aynı çünkü. Burada önemli olan arkadan ışık sızdırmayan panellere denk gelmeniz. Bu da biraz şans. aynı marka aynı model tv'nin birinde bu problem varken diğerinde problem olmayabiliyor. Sonuçta 4k tv'ler yaygınlaşırken, çok para dökmemek gerekli, teknoloji hızla değişiyor ve Türkiye artık eskisi gibi değil, çok hızlı yeni teknolojiye geçiş yapılıyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Murat Aydın

oldukça önemli verdiğiniz bilgiler Evren bey. aslında kullanmadığımız  pek çok özelliğe  belkide adını bile bilmediğimiz pek çok özelliklere her üründe  rasladık  , raslıyoruz.  belki de pazarlama stratejisinin en uç örnekleri bu elektronik ürünler.

Ancak yapıla bilecek çok bişiy de yok 22 yıllık emekli Arçelik tüplü teletex li 55 ekran televizyonum geçen çarşamba günü birlikteliğini ansızın bitirdi.evde 37 ekran tüplü tv var oda o işi görüyor lakin  teknoloji her zaman önde.

LG 47LB670V   tv yi tekno marketlerde inceledim  görüntü o pırıltılı alanlarda gayet güzel lakin amacım sadece tv almak değil uzunca bir süre beni idare edebilecek problem çıkarmayacak cihaz almak. yukarıda da belirttim evdeki hiç bir beyaz eşya 13 yılın altında değil ve oldukça da iyi durumdalar.bu cihazda anlatılanlara göre uzunca bir süre beni idare edebilir diye düşündüğümden sordum. cihaz mekanik olsaydı emin olun anlardım ama bu son çıkan elektronikler 3 ayda bir değişiyor. iyi bir görüntü yüksek bir piksel , iyi bir ses çıkışı ,30m2 civarı bir salonda  birazda şans faktörü ile ömrüm var ise 10  yıl götürür diye düşündüm üstüde olursa benim için tadından yenmez. onun için cihazı bilen kullanan arkadaşların yorumları önemli 2ay gibi bir vaktim var almak için illa da bu olsun  gibi bir saplantımda yok .hertürlü bilgiye açığım saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...