İçeriğe Yönlendir

Uydu Alıcı Sorunu

Nuri Güngör

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Diğer dairelerde sorun olup olmadığını bilmiyoruz.. Sadece sorun bildiren yok.. 

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Abi bina yeni olduğundan en küçük sorun hemen duyuluyor herkes birbirine soruyor sıkıntı var mı diye

binanın merkezi sistemine dijitürk ilave edilmişmi abi onu bi öğrenmen lazım . dijitürke ait anten bağlanmadıysa eutelsat uydusundan dijitürk yayını alamazsın . türksatla çalışan dijitürke abone olursanda zaten sinyalin zayıf olduğu için ondada sorunlu çalışır . 

yada dijitürkçüler hiç affetmez gelirler balkona yada çatıya anteni çakar giderler :) 

en güzeli sinyalini kontrol ettir bence :)

sistemi yapan kişi yada herhangi bir antenci bakar ;)

Şimdi Aydın sinyalde sorun olsa tüm kanallarda sıkıntı olmaz mı bazılarında hiç sorun yok

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
(düzenlendi)

Şimdi Aydın sinyalde sorun olsa tüm kanallarda sıkıntı olmaz mı bazılarında hiç sorun yok

tüm kanallarda olmaz abi . 

frekans olayı varya ,  o mesele . 

örneğin ;

trt1 paketinin frekansı 11919 24444 V   bu kanal anten yerinden sökülmediği sürece zayıflayan sinyalden etkilenmez .

2. örnek ; euro d ve planet kanalları . bunlar 11804 24444 V frekansında ve aynı paketin içinde . bu kanallara da kolay kolay bişey olmaz . 

ama star tv ntv cnbc-e ve ntv spor aynı pakette ve 11054 30000 H frekansında bu kannallar nanelidir . anten az bişey açıyı değiştirsin yada çok rüzgar anteni esnetmeye başlasın direk bu kanallarda belli olur . 

gelelim bu star falan sağlam ama bazı olmayan kanallara .

mesela cem ve barış tv yada ekinle yol tv . bunlar antenin sağlam olsa bile en ufak parazitten yani içi çürüyen kablodan , ezilen kablodan yada anten kablosuna bağlanan konvektör dediğimiz demir parçanın düzgün bağlanmamasından parazitli gösterir. 

düzgünden kastım ; orta uçla dışta kalan ince tellerin birbirine değmemesi ve dıştaki tellerin kesilmesi kopması bu kanalları etkiler .

kablo bağlantısını "+" ve "-" gibi düşünelim . biri olmazsa devre çalışmaz . 

ince tellerin içinde folyo çıkar onları koparmamak gerekiyor . folyo iletken olduğu için sinyal kaybını engelliyor. 

hangi kanalları izleyemiyorsun abi ?

bayaa yazdım ustam görse bunları ağlar vallaha :D

tarihinde Aydın Akdeniz tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Trt kanalları star grubu ve kanal d ancak planetler var

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

bunlar olmayanlarmı ?

Evet trt star grubu ve Kanal d yok

Yorum bağlantısı
Rasim Bolat
(düzenlendi)

Tv LCD LED değil uydu alıcı da HD değil normal uydu alıcı sistem ise merkezi yani sitenin ortak çanağı bağlantıyı scart kablosuyla yapıyorum

aynı sistem benim sitede de var kanalların yarısı çıkmıyor görüntü bozuluyordu sitenin elektrikcisini çağırdım sistemdeki diseqc arızası var 400 tl masraf var  yönetici oralı olmuyor dedi. benden önce uzunca süre ev boş kalınca diğer dairedekiler kabloları değiştirmiş  bana da bozuk  olan diseqc  kalınca onların yaptığını ben yapmadım dama bir çanak bağlattım sorun kalmadı sizin sorunda buna benziyor  :good1:

tarihinde Rasim Bolat tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

abi senin sinyal sorunun var başka bişey yok . 

kabloları kontrol et çözemezsen antenci çağırırsın .

anten kablosu cihazın lnb in yazan girişinde takılı değilmi ?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Komşuların birinden bir uydu cihazı bul dene hocam. Aydın olabilecekleri yazmış zaten. sorununun nereden olduğunu bulmak için kolay çözüm yolu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Apartman görevlisi ile konuştum bu sistemleri kuran kişi ile görüşecek sorun bende ise ödemeyi ben yapayım dedim bakalım bugün gelecekler

abi senin sinyal sorunun var başka bişey yok . 

kabloları kontrol et çözemezsen antenci çağırırsın .

anten kablosu cihazın lnb in yazan girişinde takılı değilmi ?

Anten kablosu digital yazan yere takılı gerçi diger girişe de takıp denedim ama zaten giriş yanlış olsa hicbir kanalı gostermemesi gerekmiyor mu bir de bu sorun 3-4 gündür var öncesinde bir sorun yoktu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Apartman görevlisi ile konuştum bu sistemleri kuran kişi ile görüşecek sorun bende ise ödemeyi ben yapayım dedim bakalım bugün gelecekler

Anten kablosu digital yazan yere takılı gerçi diger girişe de takıp denedim ama zaten giriş yanlış olsa hicbir kanalı gostermemesi gerekmiyor mu bir de bu sorun 3-4 gündür var öncesinde bir sorun yoktu.

Avatarda görülen minikler genelde kablolara çok meraklı olurlar? ;) Çekip sündürmüş olabilir mi? :D

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Avatarda görülen minikler genelde kablolara çok meraklı olurlar? ;) Çekip sündürmüş olabilir mi? :D

:) Zannetmiyorum abi dün tüm kabloları söküp taktım bir degisiklik olmadı denildiği gibi sistemsel bir sıkıntı var gibi görünüyor

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

sonucu bekliyorum abi çözerler inşallah :)

servis ücreti ne kadar alıyorlarmış abi söyledilermi bişey ?

Yorum bağlantısı
Misafir

:) Zannetmiyorum abi dün tüm kabloları söküp taktım bir degisiklik olmadı denildiği gibi sistemsel bir sıkıntı var gibi görünüyor

Senin sıkıntının, senin dairenin tesisatından veya cihazdan olduğu az çok anlaşıldı. Merkezi sistem olması ve diğer dairelerde bu sorunun yaşanmıyor olması bu tahminimizi güçlendiriyor. Bir de geçmiş mesajlarda göremediğim için merak ettim. Bu sorun yeni mi başladı yoksa siz yeni mi taşındınız? Problemli kanallar genelde hep aynı, benim de müstakil antende başıma gelmişti.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Senin sıkıntının, senin dairenin tesisatından veya cihazdan olduğu az çok anlaşıldı. Merkezi sistem olması ve diğer dairelerde bu sorunun yaşanmıyor olması bu tahminimizi güçlendiriyor. Bir de geçmiş mesajlarda göremediğim için merak ettim. Bu sorun yeni mi başladı yoksa siz yeni mi taşındınız? Problemli kanallar genelde hep aynı, benim de müstakil antende başıma gelmişti.

sonucu bekliyorum abi çözerler inşallah :)

servis ücreti ne kadar alıyorlarmış abi söyledilermi bişey ?

Servis ücretini sormadım zaten sitenin islerini yapan kişi abartacagini sanmıyorum

Daha önceden sorun yoktu son 4-5 gündür mevcut bugün yeni bir cihaz ve scart kablosu alıp denemeyi düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

lokman abinin dediği gibi komşulardan falan bi cihaz alıp dene abi . 

ondada aynısını yaparsa çağırırsın adamları .

istisna  olarak söylüyorum . adam geliyor nasıl olsa ben yaptım sistemi mecbur beni çağıracaklar diyor 50-60 belkide daha fazla alıp gidiyorlar . 

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Yeni receiver aldım taktım sorun çözüldü gibi şimdilik görüntü de sorun yok

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Nihat Palolu

Arkadaşlar benimde uydu alıcı sorunum var.

Geçen gün sabah kalktım televizyonu açtım hiç sinyal gelmiyor. Çatıya çıkacak zamanım yoktu çıkıp bakamadım.

Babam çıkmış bakmış, komşulardan biri bizden habersiz lnb'yi söküp yerine çift çıkışlı lnb takmış, bizim kabloyu da gevşek takmışlar ve kablo çıkmış.

Babam da bizim kabloyu boş olan girişe takmış, sorunu çözmüş.

Dün akşam annem aradı görüntü yine yok diye, eve gittim uydu alıcı ekranında E230 şeklinde bir kod var.

Cihazın hiçbir fonksiyonu çalışmıyor.

Nasıl bir arıza var acaba, uydu alıcı mı arızalandı yoksa kablo da kısa devre mi var? Veya her ikisi de mi?

Cihaz, Schaub Lorenz slr7111f

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Arkadaşlar benimde uydu alıcı sorunum var.

Nasıl bir arıza var acaba, uydu alıcı mı arızalandı yoksa kablo da kısa devre mi var? Veya her ikisi de mi?

Cihaz, Schaub Lorenz slr7111f

Görüntü yok derken, uydu alıcısının kendi ekranında mı kod yazıyor yoksa tv ekranında mı ?

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Görüntü yok derken, uydu alıcısının kendi ekranında mı kod yazıyor yoksa tv ekranında mı ?

Kod uydu alıcının ekranında yazıyor. Hani kapalı iken saati gösterir, açınca kanal numarasını gösterir ya, o ekranda direkt E230 yazıyor.

Kapanıp açılmıyor, elektrik fişini çıkarıp takınca da aynı kod çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Sorun çözüldü. Annem düzeltmiş :D

Az önce dükkana gelmişti, akşam kurcaladım boot yazısı ekrana geldi düzelmedi demiştim.

Eve gidip kurcalamış, boot yazısını ekrana getirmiş, biraz bekleyip fişini çıkarıp takmış, ekrana 0000 gelmiş üzerindeki düğmeye basınca çalışmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...