İçeriğe Yönlendir

Park Etme "sıkıntılı" Bir Arkadaş

Misafir

Recommended Posts

Misafir

O üç ay neler çekmiyoruz ki. Yazın zaten çoğunlukla motor kullanmaya çalışıyorum. Benim işim turizm, turist gelecek ki geçimim mümkün olsun. Özellikle Yalıkavak öyle bir hal aldıki, akıllara ziyan. Tamam gelişmedir ama, alt yapı planları yapılır iken nüfus sayımlarına göre yapılırsa, yazın şişiyor buralar. Örneğin Bodruma doğalgaz getirme projesi var, halka dedilerki kasım sonuna abonelik ücretini (335 tl) şu hesaba yatır, elektrik aboneleri baz alınarak  çoğunluk sağlanırsa getireceğiz, olmazsa paralar iade olacak. Tabiki yeterli başvuru olmadı 6 ay uzatmışlar süreyi. Yine çoğunluk olmayacak tabiki. Mevcut abobe sayısının maksimum %30 şuan bodrumda zaten. Binlerce yazlık boş. Nasıl olacak bu iş.

Bizim Yatağana bile geldiyse Bodruma da gelir.

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Sercan sadece Muğla merkezden bahsediyorsan haklısın. Ama burası her 1.000 kişiye bir süpermarket, her 5.000 kişiye hipermarket, her 10.000 kişiye bir avm düşen yurdumun güzide ilçesi Bodrum. Ama gel gelelim yazın nüfus bence birkaç milyonu bulunca ne yollar ne otoparklar yetmiyor. O tarihlerde buralarda araba sürüp de cinnet geçirmemek elde değil. İstanbul' lu arkadaşları trafik sıkışıklığı konusunda çok iyi anlıyorum o yüzden. İki şeritli yolda ortadan ortadan gidenimi arasın, dolmuşların 5km/s ile yolcu avlamasınımı ararsın, otopark diye kullanılan garaj önleri, yol bağlantılarımı ararsın... say say bitmez. Gerçi bu kış ilginç şeyler oluyor nüfus az olmasına rağmen şu aylarda bile avmlerde otopark bulmak haftasonları imkansız.

Birde daha yolda gitmesini bilmeyen insanlara araç parkları ile ilgili kızmamak lazım, iyi bile park ediyorlar. Burada Bitez kavşağı diye bir yer var. Karayolları ve belediye oraya "akıllı kavşak" yaptı ve ışıkları kaldırdı. Tam vahşi batı gibi oldu. oturup izlenecek kıvamda, Mümkün olduğu kadar geçmemeye çalışıyorum ordan, ama çok mümkün olmuyor mecbur kullanıyoruz. Ehliyet sahibi olanların %80' i kavşakta nasıl hareket edileceğini bilmiyor. Bilende öyle davranmıyor.

Abi o konuda haklısın geçen sene gittim en son bodruma.. 6 sene önce gitmiştim, geçen sene gittikten sonra bi 6 sene daha gitmem heralde.. Bodrum'un girişindeki 3 trafik ışığını 2 saatte geçmek ölüm geldi resmen..

Yatağan Muğla arası 30 km 10 dakikada bitiyor bütün yol.. Bu yüzden seviyorum Muğla'yı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Bu kadar iyimser düşünemedim abi napıyım :) arada gezindim biraz adamın arabasının tozunu aldım baktım olmayacak sağdan bindim :)

Madem yaptın bi güzellik, komple dönüvereydin ya? :D

Yorum bağlantısı
İhsan Yargıcı

audi nin durumu izah edilebilir . solundaki araba yüzünden sizi sıkıştırmış . beyiikdüzü 5 m de ki resmen bela olmuş başa. bmw ise insanı suça teşvik ediyor.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Başka bir forumda paylaşmıştım, aklıma geldi buraya da ekleyim.

Kayseri'de bir avm'nin açık park alanı

Özürlü park yeri

mw07.jpg

Bu da hayvanat bahçesinin girişi, nereye geldiğimiz hemen belli oldu.

qzk7.jpg

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Başka bir forumda paylaşmıştım, aklıma geldi buraya da ekleyim.

Kayseri'de bir avm'nin açık park alanı

Özürlü park yeri

Bu da hayvanat bahçesinin girişi, nereye geldiğimiz hemen belli oldu.

Aslında özürlü park yerine park eden arkadaşların özrü park edememekse ortada bir sorun yok.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Aaa hocam, herkesin kafasının içinde beyin olmayabilir, nerede bunda o kafa.

İnşallah sizden önce çıkmamıştır :D

Yok Abi biz çıkıtğımızda ordaydı halen. :D

Geldin haber verme kardeşim , gördünmü benim arabayı oralarda :)

Hergün ordayız ya okuldan dolayı. Valla görmedim. Kapalı'nın 2. katındaydık biz. :D

Nerdesin ki sen Abi :D

Yorum bağlantısı
Berkay Özdemir

Yok Abi biz çıkıtğımızda ordaydı halen. :D

Hergün ordayız ya okuldan dolayı. Valla görmedim. Kapalı'nın 2. katındaydık biz. :D

Nerdesin ki sen Abi :D

Günaydın Steak House'ın ordan merdivenler iniyor koton'un ordaki merdivenler işte :) Onun orda araba hep :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...