İçeriğe Yönlendir

Park Etme "sıkıntılı" Bir Arkadaş

Misafir

Recommended Posts

Atilla Atun

abi sizin gibi park yapanlar vardı o çizgileri arabalarının tam ortasına denk getiriyorlardı.bende anlam veremiyordum neden böyle yapıp başkalarının hakkını gasp ediyorlar diye :D meğer adamlar üstün ırkmış  :D :D :D bende öyle yapacam artık :)

Avm deki güvenlikler kaç defa uyardı beni her seferinde git çekici al gel çektir diyorum.

Neden ?

Çünkü çekici çok yüksek olduğu için avm otoparkına giremezzzz :D :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Bugün arkadaşlarla söylemesi ayıp iskender yemeye Armada Avm'ye gittik. Siyah bir civic içine doluşan 5 üniversite öğrencisi erkek. Ve arkadan tam kapasite gelen bir palio. Yine arkadaşlar.  :D
Neyse yer arıyoruz. tam biryerden geçerken arkadaş birden durdurdu arabayı. Ne oldu dedik. İnin dedi. Kendiside indi. Bir adet 2000 model felan 58 plakalı beyaz bir polo. 2 kolonun ortasına 3 arabalık yere öyle bir parketmiş ki. Sonra arabayı kaldırmak suretiyle sürücünün binemeyeceği şekilde kolona yasladık. O boşluğada 2 arabayıda sığdırdık. 
Haketti ama. 

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yaylada mı orası? O kadar sıkışmaya gerek yok, dışarıda bir sürü yer var. Engelli otaparkına parkemek, yol üstüne park etmek, arabaların geçeceği yere park etmek, çizgileri ortalamak hepsi aynı şey. 34 plaka da olması dikkat çekici.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Atilla Atun

aslında herkes çizgilere riayet etse kimse sıkıntı yaşamaz.burda birisi çizgiye uymazsa diğer arabalar can çekişiyor.mecburen 3 arabalık yere 2 araba park etmek zorunda kalınıyor.Herkesin düşünceli olması lazım.

Bak şimdi olmadı sen bana düşüncesiz diyorsun demi ?

Senin plakan var bende yanına park etmezsem gör bak :yes:

2 günlüğüne Edremitteyim zaten :biggrin:

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Yaylada mı orası? O kadar sıkışmaya gerek yok, dışarıda bir sürü yer var. Engelli otaparkına parkemek, yol üstüne park etmek, arabaların geçeceği yere park etmek, çizgileri ortalamak hepsi aynı şey. 34 plaka da olması dikkat çekici.

bandırma liman avm. ve park yeri kısıtlı

Bak şimdi olmadı sen bana düşüncesiz diyorsun demi ?

Senin plakan var bende yanına park etmezsem gör bak :yes:

2 günlüğüne Edremitteyim zaten :biggrin:

abi ilk yanlış parkı yapan kimse o düşüncesiz :D siz 2. falan park yapıyorsunuzdur demi :)

bu arada edremit bana 3 saat uzaklıkta :D beklerim ama yine de

tarihinde Eren Erdoğan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

aaa benim araba dermişim  :) ben böyle durumlarda çok kızıyorum.Bazen otopark giriş çıkışlarına bırakırlar ben de arabayı arkalarına koyar evimden izlerim :) ya da kaldırımı kapatan arabaların da lastiklerini indirirdim.Bir ara evin önündeki kaldırımı kapatan transporter apartman bahçe duvarına kadar gelmişti.Ben de lastiklerini indirince araç duvarın üstüne oturmuştu.Bilmiyorum artık nasıl çıktı gitti oradan :)

Yorum bağlantısı
Misafir

aaa benim araba dermişim   :) ben böyle durumlarda çok kızıyorum.Bazen otopark giriş çıkışlarına bırakırlar ben de arabayı arkalarına koyar evimden izlerim :) ya da kaldırımı kapatan arabaların da lastiklerini indirirdim.Bir ara evin önündeki kaldırımı kapatan transporter apartman bahçe duvarına kadar gelmişti.Ben de lastiklerini indirince araç duvarın üstüne oturmuştu.Bilmiyorum artık nasıl çıktı gitti oradan :)

:shok: :shok:  adresi alalım da sizin evin oralara falan kazara park yapmayalım :D :D

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Ben olsam sağ iki tekerini indirirdim, üstüne  güzel bir söverdim..

Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya

Genelde kolon olan yerleri tercih edip, sol tarafı kolona doğru bırakırım. Bazı insanların medeni olmasını beklersek daha çok yolumuz var o zamana :)

Yorum bağlantısı
Berkay Özdemir
(düzenlendi)

Bugün arkadaşlarla söylemesi ayıp iskender yemeye Armada Avm'ye gittik. Siyah bir civic içine doluşan 5 üniversite öğrencisi erkek. Ve arkadan tam kapasite gelen bir palio. Yine arkadaşlar.   :D

Neyse yer arıyoruz. tam biryerden geçerken arkadaş birden durdurdu arabayı. Ne oldu dedik. İnin dedi. Kendiside indi. Bir adet 2000 model felan 58 plakalı beyaz bir polo. 2 kolonun ortasına 3 arabalık yere öyle bir parketmiş ki. Sonra arabayı kaldırmak suretiyle sürücünün binemeyeceği şekilde kolona yasladık. O boşluğada 2 arabayıda sığdırdık. 

Haketti ama. 

Geldin haber verme kardeşim , gördünmü benim arabayı oralarda :)

tarihinde Berkay Özdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

bende girise uzak ve iki araclik yere park edenlerdenim bazi arkadaslar bencil yada hakkimiza tecavuz eden insan diyebilir. 6 ay surede arka tampon arka camurluk ontamponu yanima parkederken yada cikarken surtturmeden dolayi boyatan ve parasini odeyen bensem ayni hataya tekrar dusupte sikis depis yerlerde duzgun park etmem. baskalarinin ne dusundugunude pek umursamam acikcasi. ikincisi arka koltuktan 7 aylik kizimi cikartirken akfasini yada baska biyerini yurmamak icin kapiyi normalden genis acmam gerekiyor ucuncusu kapilarimda gocuk istemedigimden cizgiyi ortalamayi guvenli buluyorum tavsiye ederim :good1:

Yorum bağlantısı
Misafir

Eren bir daha ki sefere beni çağır biliyorsun evim 5 dakika oraya. Sen yengeyle alışverişi yapana kadar ben gerekeni yaparım  :good1:  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Misafir

Eren bir daha ki sefere beni çağır biliyorsun evim 5 dakika oraya. Sen yengeyle alışverişi yapana kadar ben gerekeni yaparım  :good1:  :biggrin:

:bravo::good1: tamamdır abi

Yorum bağlantısı
Misafir

Peki bu denyo ya ne demeli....

y8a9ejet.jpg

Ben böyle parketmeye çekinirim, yer bulamadığı için biri gelip zarar verir diye ancak görüyorum ki, bırakanlar böyle bir çekince içinde değiller.

Otoparkta çizgi kuraldır. Çizgiye riayet etmemek kuralı çiğnemektir. Hepimizin başına otoparklarda benzer hadiseler gelmiştir ama çözümü kuralı çiğnemek değildir. Büyükşehirlerin giderek problemlerinin büyümesi ve yaşamın zorlaşmasının nedeni, herkesin kendince çözüm üretmesi ve bu çözümlerin başkalarının kullanım hakkına zarar vermesidir. Kusura bakmayın ancak bu şekilde bir park için kimsenin geçerli bir mazereti olamaz. Yoksa yarın öbür gün birisi de gelir, kendine göre mazeret uydurup, parkeden araçların önüne arkasını aracını çeker. Ha çizgi üstüne parketmişsin, ha başka aracın çıkışını engelleyecek şekilde. Bence fark yok.

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Aile boyu küfürü hakediyor ..

Yorum bağlantısı
Misafir

y8a9ejet.jpg

fotoğraftaki tek yön tabelasını tek araba olarak algılamaktan başka bişey değil bu.

Yorum bağlantısı
Sinan Tatar

Baksanıza pilakanın kısaltılmışı Uyanık Takımı Bunlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Baksanıza pilakanın kısaltılmışı Uyanık Takımı Bunlar

vay :) güzel tespit :bravo:

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Henüz avm otoparklarında böyle bir durum yaşamadım ama başıma geldiğinde tepkimi ben de çok merak ediyorum gerçekten.  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

En güzeli kolona sıfır yanaşarak park etmek ya da en uzağa park etmek. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Audinin sahibi ben olsaydım şoför kapılarını denk getirir diğer arabaya yanaşırdım. 

Aaa hocam, herkesin kafasının içinde beyin olmayabilir, nerede bunda o kafa.

Bugün arkadaşlarla söylemesi ayıp iskender yemeye Armada Avm'ye gittik. Siyah bir civic içine doluşan 5 üniversite öğrencisi erkek. Ve arkadan tam kapasite gelen bir palio. Yine arkadaşlar.   :D

Haketti ama. 

İnşallah sizden önce çıkmamıştır :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...