İçeriğe Yönlendir

S-Max Vites Topuzu Hakkında Sorum

Kerim Bilgehan Arbek

Recommended Posts

Kerim Bilgehan Arbek
(düzenlendi)

İyi günler abilerim, kardeşlerim, sizlere bir şeyi danışmak istedim. Bizim 2007 model 6 ileri manuel s-maxımızın vites topuzu aşınmış bulunmakta. Ben de bir araştırma sonucu 6 ileri mk3 mondeolarla aynı vites topuzunu kullandığımızı öğrendim. Ancak bu vites topuzu estetik açıdan benim hoşuma gitmiyor. Yeni modellerde olan oem bir vites topuzu buldum. Bu yeni beğendiğim topuzu sorunsuz bir şekilde bizim arabay takabilir miyim? Malumunuz bizim vites mandallı ( geri vitese takmak için). Ayrıca bizim vites körüğü de yırtılmış bulunmakta. Yine bir araştırma yaptım ve bunun s-maxlarda kronik olduğunu öğrendim. İnternette ancak focusun körüğünü buldum. Bu da bizim arabaya uyar mı acaba? Körüğü dikecek kadar ustalığına güvenebileceğim birisi yok Van'da. ( Araba Van'da da) Yada muadil bir vites körüğü önerebilirmisiniz? Bir de vites topuzu değiştirmek zor mudur nasıl yapılır? Teşekkür ederim şimdiden... :)

Bizim mevcut vites topuzumuzun şekli: http://www.bu firman?n reklam?na izin vermiyoruz..com.tr/cmax-vites-topuzu-6-ileri-20062008-pid-13731.html

Beğendiğim vites topuzu : http://www.e-fordyedekparca.com/MONDEO-VITES-TOPUZU-6-ILERI-SIYAH-ZEMIN,PR-69.html

Bu da aracın iç kısmının temsili resmi: http://static.cargurus.com/images/site/2008/09/07/06/26/2006_ford_s-max-pic-64947.jpeg

tarihinde Bilgehan Arbek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Körük benimde yırtık ama orada tesbih var. Muhtemelen tesbih ile sürtünmeden yırtıldığını düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

Çağlar abi zamanında (2008) gri s-max almıştı ilk o sormuştu bana vites körüğünüzde yırtılma var mı diye. Ben yok demiştim çünkü arabayı çok kullanmıyorduk. Şu an bile 2006 Aralık trafiğe çıkışlı 82 binde. Velhasıl sonradan bizimki de yırtıldı. Halbuki Çağlar abi de biz de tesbih takmıyoruz körüğe. Daha doğrusu hiçbir şey takmıyoruz. Sonra vites çerçevesini söküp baktığımda orada sivri bir plastik parçanın olduğunu gördüm. Yırtıkla aynı hizada idi. Zannedersem o parça yırtıyor körüğü. Fabrikasyon tasarım hatası anlayacağınız. Ama körük bulmak da hiç kolay değil... :(

Serkan Abi arabanın Ankara'ya gelmesi şu an için gözükmüyor malesef. En erken Eylül gibi (2014). Şaşmaz' da usta çok ama araç Van'da. :( Ayrıca bu vites topuzunun tipini hiç beğenmiyorum ya.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

Valla olmazsa öyle yapayım abi. Ayın 20 sinde Van a gideceğim gelişmelerden haberdar edeceğim körük konusunda.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Bilgehan biz körüğüyle beraber bir yerde denk gelince değiştirmiştik. Körükle birleşik.  Bizim 5 ileri. Tipi aynı. O zaman körük emanet duruyordu şimdi zımbaladım. Tam orjinal oldu. T4VKDNU.jpg34pqfPW.jpg

MANNKtF.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

Valla Mert çok güzel olmuş. Zaten benim beğendiğim vites topuzu bunun siyahı. Ancak kafamdaki sorun bu topuz mandallı olanlara uyar mı?

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Kerim Bilgehan Arbek

Geçen gittiğimde vites topuzunu halletmiştim. 

xVENOP.jpg

Vites körüğünü halletme operasyonuna başladım. :D 3 Mayısta Van'a tekrar gideceğim için aşağıdaki vites körüğü siparişini şimdiden verdim. İlk ebay alışverişim oldu. Umarım gümrüğe takılmaz. Tahmini teslimat süresini ben orada olduğum tarihe atfediyor. Uygular uygulamaz fotoğraflarını paylaşırım buradan. 

http://www.ebay.co.uk/itm/FITS-FORD-S-MAX-OR-GALAXY-MK3-GEAR-GAITER-06-L-GREY-STITCH-/390770917678?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item5afbc3012e

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kerim Bilgehan Arbek

Körük İngiltere'den 8 günde geldi. c.tesi Vana gideceğim. İnşallah gelecek hafta uygulanmış resimlerini atarım. Maliyeti 45-50 tl arası oldu kargo dahil. Orjinal ford ürünü yazıyor ama bakacağız... :)

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

Gönderilen ResimGönderilen ResimGönderilen ResimGönderilen ResimGönderilen Resim

Arabanın en son hali, km 84 bin oldu vites körüğü ebaydan aldığım orjinal deri körük ile değişti...

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Olmamış. :p
Eski yeşil ekranlı sony daha iyi olurdu. :kıskançüyesmiylesi:
Maşallah :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

Teşekkürler. Üstünden çıkan körük deriden başka her şeye benziyordu. Deri gibi değildi kapıt gibiydi. Bu hakiki deri eskisinden 3 kat daha kalın. Umarım yırtılmaz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...