İçeriğe Yönlendir

Stres Testi

Hikmet Demirtaş

Recommended Posts

Hikmet Demirtaş

7pr7j1.jpg

Sola mı dönüyor ? Yok yok sağa dönüyor galiba ! Not: Kişinin stresine bağlı olarak görseldeki dönme hızı artıyor. Kişi ne kadar sakin ve stressiz ise dönüş o kadar yavaşlıyor. Bunu şöyle test edebilirsiniz; Stresli iken yukarıdaki resme bakın ardından bir de sakinleşip bir çay içip hoş sakin bir terapi müziği dinledikten sonra tekrar resme bakın. Farkı göreceksiniz...TÜZDER-ÜSTÜN ZEKÂLILAR DERNEĞİwww.tuzder.org
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Aslında Amerikada kullanılan geçerliliği kanıtlanmış olanı benzer olmakla bundan biraz daha farklı. Orada seri katiller üzerinde denemişler ve onlar bunun çok hızlı döndüğünü söylemişler. 

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Resmen vantilatör.. (Pazartesi sendromu)

aynen  :angry:

Aslında Amerikada kullanılan geçerliliği kanıtlanmış olanı benzer olmakla bundan biraz daha farklı. Orada seri katiller üzerinde denemişler ve onlar bunun çok hızlı döndüğünü söylemişler. 

Size göre, yukarıdakilerin durumu  nasıl?

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Dönmüyor bu.

Halbuki stresliyim.

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

çok yavaş dönüyor.birazdan tekrar denicem bakalım nasılsa kafamı bozmaya başlarlar birazdan

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Çok yavaş dönüyor.Sağa doğru.. Sola dönerse tımarhanelik duruma gelmişiz demektir :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Dönüyor dönmesine de hız hakkında birşey diyemiyorum.. Kime göre, neye göre hızlı dönecek? Saatte kaç km ile dönerse stresli olacağız :angry:  :D  :p

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Aheste çekiyor kürekleri ki mehtap uyanmasın  :)  çok hafif bir hareket var şu an ama daha önce de test etmiştim bunu stresli iken harbi dönüyor valla  :D

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Bende de bir sağa bir sola döneyem mi, dönmeyeyim mi diye kararsız. Oysa şu an da kafamda 40 tane tilki dolaşıyor...

Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli

Döndüremedim :) bunun anlami ne oluyor :)

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

aynen bende :)

Bizim yaşımıza gelince döndürürsünüz!

Bir tarafta büyüklerimiz, bir tarafta çocuklarımız , bir tarafta kendi sıkıntılarımız  (ama, kendimizi düşünecek zaman kalmıyor) derken gel de döndürme....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Test ettim tekrar. Kalp atışınızın hızına göre dönüyor. Kalbiniz her attığında fark edemediğimiz kadar hızlı olarak gözlerimiz kararıyor. Eğer çok hızlı atarsa kalbimiz (yani stres değilde efor sarf ettiğimizde de) gözlerimizin kararması daha belirginleşiyor (uzuyor) ve sanki hızlı dönermiş gibi geliyor..

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

şimdi anlamını bildikten sonra bakmak çok gerçekçi veriler vermez ama testin amacı stres düzeyini ölçmek. aslında onların hiç biri dönmüyor. fakat stres durumuna göre kişi yavaş ya da hızlı dönüyormuş gibi algılıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...