İçeriğe Yönlendir

Kim Takar Arabayı..susuzluk-Kuraklık Kapıda !

Abdurrahman Balaban

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Ev için tedbir amaçlı 1 tonluk depo koyacağım. Yağmur suyu stoğu temizlik için işe yararmı araştırıyorum.

Bizim evde bir günde 500 kilo su harcanıyor... Bir ton hikaye.. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bizim dairede 1 tonluk depomuz var, su kesildiğinde 3 gün idare ettiğimizi hatırlarım.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ne yazıkki tren kaçtı sanırım, barajlar için kritik süre geçti gibi, bundan sonra yağan yağmurlar tahminlere göre toptan yağacak ve sel yapacak güçte olacak, buda baraj doldurmaz ve toprağı doyurmaz, sağlam kuraklık bu yaz kapımızda rakadaşlar, özellikle İstanbul ayvayı yemek üzre.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Eğer yazdığın değer doğru ise musluk alt vanalarini kıs, sifon ayarını 3 litre yap. Ve israftan kaçın. Günde 500 litre çok çok fazla mesken için.
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz

Ankara'da çok fazla sis var hatta babam bile yıllardır bu kadar uzun zaman kalan sisli hava hiç görmediğini söyler. Bence bu sis yağışın olmayacağının göstergesi. Acil kar lazım. Toprak çok susuz. Ankara'nın su sıkıntısı çekeceğini düşünmüyorum ama toprağımızın çok acil yağmur daha önemlisi kara ihtiyacı var. 

Yorum bağlantısı
Misafir

Servet abi yazlıkda su artezyen bedava  orda bile çok dikkat ederim bu tarz ayrıntılara geçen yıllarda kısa süreliğine de olsa da ankarada kuraklığı yaşadık o zamandan beri suyu hiç israf etmem.Allah bir daha yaşatmasın.

:shok: Ankara ve daha bir çok yerde artezyen kuyularına belediye sayaç takıyor? ;)   Kendini ihbar etmiş olmuyorsun değil mi? :D

Yorum bağlantısı
Misafir

:D Ankaraya çok uzak abi site, aidat sabit dairelerde sayaç yok kuyuda ana bir sayaç var yanlız orda şebeke suyundan çok daha ucuz bir ücret kesiyorlar.

Tarsus'da bir artezyene sayaç takmadığı için ceza geldiğine şahit olmuştum da :fiuw:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Ne yazıkki tren kaçtı sanırım, barajlar için kritik süre geçti gibi, bundan sonra yağan yağmurlar tahminlere göre toptan yağacak ve sel yapacak güçte olacak, buda baraj doldurmaz ve toprağı doyurmaz, sağlam kuraklık bu yaz kapımızda rakadaşlar, özellikle İstanbul ayvayı yemek üzre.

Biraz, meteoreloji ile amatör olarak ilgileniyorum (kar yağınca kar topu oynamak gibi :tongue: )

Bahar fena görünmüyor, ama kar olması lazım sıkıntı kar olaması, kuzey kutbu bu aralık ayı sonunda ve ocak ayında çok soğudu, İzlanda alçak basıncını bloke etti sayılılır, İzland alçak basıncı da sibirya kökenli soğukları bulunduğumuz enlemlere indiremedi, sıkıntmız bu aslında ama kutup ısısı normal değerlere yaklaşıyor, şeytanın bacağını kıracağız inşallah.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Eğer yazdığın değer doğru ise musluk alt vanalarini kıs, sifon ayarını 3 litre yap. Ve israftan kaçın. Günde 500 litre çok çok fazla mesken için.

Bunu sen bi geldiğinde anlatmayı dene. 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Suyun daha köpüklü akmasını sağlayan bir filtre,  az akar ama çokmuş gibi görülür tamamen pişikolonjik.

faydası var.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Musluk uçlarına takılan aparatlar var diye biliyorum. Nasıl anlatacağım bilemedim gibi su sanki içinde hava varmış gibi akıyor. Anlatabildim mi bilemedim :)

Ben takıyorum hanım söküyor onu :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Suyun litresi yakıt fiyatında olursa belki az tüketiriz ..hatta evde arıtma tesisi kuran bile çıkabilir böyle bir durumda.

Arabistanta su petrolden pahalı..Allah korusun bulunmayınca altın fiyatında olsa ne yazar

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Valla aslında yaz yazlığını, kış kışlığını yapacak ki her şey yolunda gitsin. Ha niye böyle yazdım; çok yağmur da veya kar da şikayet ediyoruz ya genelde o sebepten yani, Allah sonumuzu hayır etsin inşallah. Bugün de hazır Cuma iken dualarımızda yağmur ve kar da olsun inşallah...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Satlik su var :crazy:

Seni şikaâât ederim. :angry:  Yağmuru, karı sen mi kestin? :angry: Stok mu yaptın?

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Seni şikaâât ederim. :angry:  Yağmuru, karı sen mi kestin? :angry: Stok mu yaptın?

Edebilirsin abi :D şikayetten yana sıkıntı yok. Ama bir şey tutturabilirmisin bilmem :p

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Abdurrahman Balaban

Nisan yağmurları gelecek diye bekledik ama henüz beklenen olmadı  :(

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Dün Trakya da ne yağmur yağdı yarm saatlik bir geçiş oldu ama , sanki yukardan kovayla dökülüyolarmış gibi :D  otobanda 4 lüleri yakarak sağ çekip bekledik o derece göz güzü görmüyordu. İnşallah öyle bir yağmurda istanbula da yağar..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ben takıyorum hanım söküyor onu :D

Benimkide bu çaydanlık iki saatte dolmuyor diyip kızıyor  :D  evdeki tüm çeşmelerde %70 tasarruflu olanlardan var, birtek duşta %40 varki daha fazlasında banyo yapamıyoruz, kabarcık kaplanıyor heryerimiz  :D

Dün Trakya da ne yağmur yağdı yarm saatlik bir geçiş oldu ama , sanki yukardan kovayla dökülüyolarmış gibi :D  otobanda 4 lüleri yakarak sağ çekip bekledik o derece göz güzü görmüyordu. İnşallah öyle bir yağmurda istanbula da yağar..

O esnada arabayı tentenin altından çıkardım kendiliğinden yıkandı, acaip tasarruf yaptım bende  :D hatta daha sonra yağmurluğu giyip baya yıkadım vallahi :)

Bu arada 2050 falan çok tehlikeli olacak, kaynaklar tükenecek, insan nüfusu aşırı artacak, kaynak yetmeyince sıkıntı başlayınca ekonomi bozulunca ne olur, Allah göstermesin ama kaçınılmaz olan olabilir, 3. Dünya savaşı ve nüfus dengelenir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Yapılan hesaplamalara göre ülkemiz 2030 yılına kadar tarıma elverişli tüm sulak alanlarını kaybedecek...

Bir ara cnntürk'de kamu spotu olarak gösteriliyordu...

Kaybetmesede birşey değişmez zaten, artık tarım ülkesi değil sadece tüketen ülke olduk ne yazıkki, o kendine yetme falan eskidendi  :(

Yorum bağlantısı
Mahmut Guzel

Bacanak sizin orda da iyi balık varmıdır acaba gelsekte oltaları atsak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...