İçeriğe Yönlendir

Dijital Kapı Gözetleme Dürbünü

Zafer Ayvacı
Çözüme git Murat Dere tarafından,

Recommended Posts

Zafer Ayvacı
(düzenlendi)

Bu aralar bu zımbırtılara kafam takıldı. Yine her zaman olduğu gibi Türkiye'deki fiyatlar uçuk ama aliexpress'te çok çok daha uyguna bulunabiliyor.

Fikri olan, aramızda kullanan var mı?

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-BIGGER-3-5-DOOR-DOORBELL-PEEPHOLE-VIEWER-CAMERA-DVR-NIGHT-VISION-120-degrees-3X/1409038096.html

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-2-2-LCD-Screen-Monitor-Digital-Door-Viewer-with-Photo-Digital-Camera/1073357743.html

http://www.aliexpress.com/category/15380314/door-viewers.html

tarihinde Zafer Ayvacı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Nereden bulursun bunları  :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Bende çok meraklıyım bu tür ürünlere  :biggrin:  Aklıma düşürdünüz şimdi olmadı  :i-ih:  :)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bacanağın kapısında takılı.

Gelse de bizi bir bilgilendirse.

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Murat Dere

Gelse de bizi bir bilgilendirse.

Şşşt, geldim olm! :D

Bende şundan var Zafer'im: http://www.aliexpress.com/item/2GB-Digital-Peephole-Doorbell-0-3M-Night-Vision-Video-Record-Home-Security-White-freeshipping-Dropshipping-Wholesale/669210751.html

3 adet AAA pille çalışıyor. 5 ayı geçti henüz piller bitmedi. Arkasında zili var, misafir oraya bastığında 5 sn görüntü kaydı alıyor. Üzerinde bir düğmeye basarsan dışarıyı 5 sn gösteriyor. Kayıtları LCD'den sesli olarak izliyorsun. Evden çıkarken not bırakmak istersen sesli olarak not bırakabiliyorsun... Aklıma gelenler bu kadar. Başka sorunuz var mıydı efeem? ;)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Abi çok teşekkür ederim. Anlattığına göre özellikler harika. Özellikle not bırakma kısmı hoşuma gitti. 

Sorularım var elbet :p 

- Kayıt kalitesi ne şekilde hocam, netlik ve açı olarak?

- Uygulama standart diye düşünüyorum ama doğru mudur? Şu anda çelik kapı üzerindeki dürbünü söküp, bunu takıyoruz yani? Dürbün boyları 3 çeşit ilanda. Uygun olanı kullanıyoruz galiba.

- Kayıt haricinde, zil çaldı, kapıya geldim ve dışarıyı görmek için düğmeye basıyorum. Bu düğmeye basma ile görüntü gelme arasındaki süre ne kadar? 1 sn? 2 sn? Yoksa zil çalınca ekran otomatik açılıp bekliyor mu?

- Dış ünite parlak çerçeveye sahip. 5 aydır kullanıyorsun anladığım kadarıyla, bu çerçevenin kararması, atması gibi bir durumla karşılaştın mı? 

- Zil sesi şiddeti nasıl? Kendi çalıp kendi mi dinliyor, yoksa normal kapı zilleri gibi yüksek mi?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Abi çok teşekkür ederim. Anlattığına göre özellikler harika. Özellikle not bırakma kısmı hoşuma gitti. 

- Uygulama standart diye düşünüyorum ama doğru mudur? Şu anda çelik kapı üzerindeki dürbünü söküp, bunu takıyoruz yani? Dürbün boyları 3 çeşit ilanda. Uygun olanı kullanıyoruz galiba.

- Kayıt haricinde, zil çaldı, kapıya geldim ve dışarıyı görmek için düğmeye basıyorum. Bu düğmeye basma ile görüntü gelme arasındaki süre ne kadar? 1 sn? 2 sn? Yoksa zil çalınca ekran otomatik açılıp bekliyor mu?

- Dış ünite parlak çerçeveye sahip. 5 aydır kullanıyorsun anladığım kadarıyla, bu çerçevenin kararması, atması gibi bir durumla karşılaştın mı? 

- Zil sesi şiddeti nasıl? Kendi çalıp kendi mi dinliyor, yoksa normal kapı zilleri gibi yüksek mi?

Hacı yap boza falan ver kendini veya TTK,VUK falan ezberle bari olmayacak bu böyle :p

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Hacı yap boza falan ver kendini veya TTK,VUK falan ezberle bari olmayacak bu böyle :p

Ezbere ne gerek var la :p UYAP Mevzuat'ı yükledim telefona, lazım olunca açıp bakıyorum :p:D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ezbere ne gerek var la :p UYAP Mevzuat'ı yükledim telefona, lazım olunca açıp bakıyorum :p:D

Sen bu kapı dürbününe de bir şeyler yüklersin kesin :D Çıplak gösteren program falan atarsın : P

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Sen bu kapı dürbününe de bir şeyler yüklersin kesin :D Çıplak gösteren program falan atarsın : P

:sandalye:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

- Kayıt kalitesi idare eder. Bilgisayardan izlemedim ama LCD üzerinde güzel.

- Evet

- Evet. Yani 1-2 saniye. :p

- Şu ana kadar cıks canim.

- Zil sesi çok iyi. Balkondaysan duymazsın belki o zaman da zaten kampana taktır olm. :p

- Zil çalınca sen kapıya gidene kadar 2 saniye (en az) geçer zaten. Yani sen gidince kapıya zaten dışarıda kim olduğunu görüyorsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

- Kayıt kalitesi idare eder. Bilgisayardan izlemedim ama LCD üzerinde güzel.

- Evet

- Evet. Yani 1-2 saniye. :p

- Şu ana kadar cıks canim.

- Zil sesi çok iyi. Balkondaysan duymazsın belki o zaman da zaten kampana taktır olm. :p

- Zil çalınca sen kapıya gidene kadar 2 saniye (en az) geçer zaten. Yani sen gidince kapıya zaten dışarıda kim olduğunu görüyorsun.

Hepsini anladım sonuncuyu anlamadım :p 

Zile basılınca görüntü otomatik olarak geliyor mu yoksa illa bir düğmeye mi basmak lazım? 

Sen şunu videolu bir anlatsana, 10-15 sn bir video çeker paylaşırsın sen inanıyorum ben sana :p Kot kafalıyım böyle okuyarak anlamıyorum :p 

Zafer tatile falan çık sen.. :D

Yek yeaaaa :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Misafir kapıya geldiğinde bizim içeride ne yaptığımızı ne zaman görecek onu merak ettim şimdi :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Misafir kapıya geldiğinde bizim içeride ne yaptığımızı ne zaman görecek onu merak ettim şimdi :D

Bak ondan almam işte :crazy: evlerden ırak 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Eeee biz adamı gözetliyorsak gün gelecek o da bizi gözetleyecek teknolojiye sahip olacak. Bu işler böyle :) Çinlilerden uzak durmak lazım.. 

Bu arada dış ünitesi şuanda günümüzde kullanılan dürbünlere benzeyenler bence daha iyi.Dikkat çekmeden iş görülür..Ne kadar şatafat o kadar kötü bence.. Kasıtlı olarak zarar vermeye kalkan bile olabilir

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Hepsini anladım sonuncuyu anlamadım :p

Zile basılınca görüntü otomatik olarak geliyor mu yoksa illa bir düğmeye mi basmak lazım? 

Sen şunu videolu bir anlatsana, 10-15 sn bir video çeker paylaşırsın sen inanıyorum ben sana :p Kot kafalıyım böyle okuyarak anlamıyorum :p

Yek yeaaaa :D

Otomatik açılıyor janim. Ama hani açılana kadar 2 saniye geçiyor ya, zil çaldıktan sonra kalkıp kapıya gidene kadar zaten görüntü geldiği için gittiğinde dışarıdaki kimseyi görüyorsun. Bazen geç kalıyorum, o zaman da bir düğmeye basıveriyorum n'oolcak. ;)

Videoyu halledeceğim. :) Ama şimdi mesleki işlerle uğraşıyorum. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Otomatik açılıyor janim. Ama hani açılana kadar 2 saniye geçiyor ya, zil çaldıktan sonra kalkıp kapıya gidene kadar zaten görüntü geldiği için gittiğinde dışarıdaki kimseyi görüyorsun. Bazen geç kalıyorum, o zaman da bir düğmeye basıveriyorum n'oolcak. ;)

Olur mu yaa bu mesleki işten daha önemli.Ronta yatacağız :D:p

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Eeee biz adamı gözetliyorsak gün gelecek o da bizi gözetleyecek teknolojiye sahip olacak. Bu işler böyle :) Çinlilerden uzak durmak lazım.. 

Bu arada dış ünitesi şuanda günümüzde kullanılan dürbünlere benzeyenler bence daha iyi.Dikkat çekmeden iş görülür..Ne kadar şatafat o kadar kötü bence.. Kasıtlı olarak zarar vermeye kalkan bile olabilir

İptidai modellerde içeriyi gözlemek için görüntüyü düzelten mercekler var Ayhan. Ama tabii bu sistemde işe yaramıyor. ;)

Olur mu yaa bu mesleki işten daha önemli.Ronta yatacağız :D:p

Zafer'e mi gidiyorsun, bize mi geliyorsun şeker? :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

O da gelip bizim zile basmasın arkideş :p o zile basarsa ben de onu gözetlerim sniper.gif

Zarar veren olmaz bizde pek. Bina mahalleden ayrı, muhit temiz. Olmaz heralde, olursa da söverim n'apiyim? :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Şimdi anladım hocam, çok teşekkür ederim :) Ben direk verdiğin linkten alayım o zaman bir tane. Merakım gitsin, başıma bir iş gelmesin :crazy: 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...