İçeriğe Yönlendir

Fiesta 1.5 Tdci Yakıt Tüketimi Testlerim...

Serdar Matur

Recommended Posts

Serdar Matur
(düzenlendi)

Merhaba Arkadaşlar. Aracımla çeşitli hızlarda anlık yakıt tüketimi testleri yaptım... %100 gerçeği yansıtmayabilir ama faydalı olacağını düşündüm, sizlerle paylaşmak istedim... (Üzerinde kış lastikleri var)

http://youtu.be/tHBkRRdOytA

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
Gerekmedikçe yazı fontlarını değiştirmiyoruz.
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Videoları tek tek izledim, Elinize sağık. bilgilendirici bir test olmuş. Tabi yakıt tüketimi için kesin bir sonuç değil.  :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

hırlamadan, titremeden, 1200 devirde yürüyebiliyorsa çok güzel.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umeyr Sadık Turan

o değil de fiesta güzelimiş arkadaş datlı datlı gitsen koklayacak kerata ve 1 dk gibi sürede 180 190 yapması da baya iyi ben takdir ettim çok yeterli bi araç olarak görüyorum tabiki ilk önce söylemem gereken şeyi unuttum elinize kolunuza sağlık uğraşmışsınız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

güzel bir paylaşım olmuş sağolun. Benim asıl dikkatimi çeken ve çok merak ettiğim bir konuda merakımı da gidermiş oldunuz. 90-100-110 km hızlarda devir saatini çok merak ediyordum 1,5 tdci ilerde. benim 1,4 tdci 70 lik 2 binde 90 km hız, 2500 den 110 km hızda. sizinki 2500 de 120 de idi bu anlamda uzun yolda yüksek süratte yakıt tasarrufu 1.4 den daha iyi olacaktır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Matur

güzel bir paylaşım olmuş sağolun. Benim asıl dikkatimi çeken ve çok merak ettiğim bir konuda merakımı da gidermiş oldunuz. 90-100-110 km hızlarda devir saatini çok merak ediyordum 1,5 tdci ilerde. benim 1,4 tdci 70 lik 2 binde 90 km hız, 2500 den 110 km hızda. sizinki 2500 de 120 de idi bu anlamda uzun yolda yüksek süratte yakıt tasarrufu 1.4 den daha iyi olacaktır. 

Teşekürler.. Yararlı olduğuna sevindim. Evet vites aralıkları biraz uzun. Hatta bizde 110 luk Duster var. Duster 6.Vites 3000 devirde 130 km hız yaparken, 75 lik Fiesta 3000 devir 5. viteste 140 km hız yapıyor.

Videoları tek tek izledim, Elinize sağık. bilgilendirici bir test olmuş. Tabi yakıt tüketimi için kesin bir sonuç değil.  :flowers:

Teşekkürler. Hız sabitleyiciyle üç aşağı beş yukarı bu değerlere yakalanıyor :)

hırlamadan, titremeden, 1200 devirde yürüyebiliyorsa çok güzel.

60 km de düz yolda sıkıntı yok :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Elinize sağlık hocam, çok güzel bir çalışma olmuş.

190'la giderken acılı oyun havası sanatçımız Hüseyin KAĞIT dinlemek nasıl bir duygu? :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ekrem Kaya

Bende de aynı araçdan var hiç deneme fırsatım olmamıştı bunları :)

Paylaşım için teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

bu tüketim değerlerini ben 1.25 benzinli fiestayla yakalıyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

bu tüketim değerlerini ben 1.25 benzinli fiestayla yakalıyorum. 

1,25 benzinli, dizelle aynı yakıyor yani.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tunahan Şen

Aynı aracı almadan önce çok aradım böyle video bulamamıştım.
Elinize sağlık yeni alacaklar ve hali hazırda sahip olanlar için çok güzel bilgiler bunlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Matur

Aynı aracı almadan önce çok aradım böyle video bulamamıştım.

Elinize sağlık yeni alacaklar ve hali hazırda sahip olanlar için çok güzel bilgiler bunlar.

Sağolasın umarım herkese yararlı olur
Yorum bağlantısı
Kadir Türkeli
(düzenlendi)

Fiestayi ise gidip gelmek icin almistim, surekli.uzun yol yaptigimiz icin ekonomik arac lazimdi, iyiki almisim ihtiyacimin fazlasini karsiladi, Allah hepimizi kazadan beladan korusun.

tarihinde Kadir Türkeli tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...