İçeriğe Yönlendir

Bogulma Gaz Yememe

Harun Çalışkan

Recommended Posts

Harun Çalışkan

Arkadaslar bende 2011 1.6 golf var son zamanlarda ozellikle ilk calistirmamda araba boguluyor, gaza basiyorum gaz pedali tepki vermiyor, rolanti iniyor-cikiyor sonunda bazen stop ediyor ve pazen pat pat ses geliyor onuda anlamadim ama stop edip ikinci marsa basinca basta yine biraz boguluyo ama hemen gaz yiyor.bu arada arac lpgli ama bu durumda benzin lpg farketmiyor her iki durumdada yapiyor.usta hararet musurunu degistirecegiz dedi ama bugun tekrar ustanın yanina gideceğim. Sizce tecrubeli arkadaşlar sorun neden kaynaklaniyor,valla arabadan sogudum iyice , gorus ve onerileriniz onemlidir arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Harun Çalışkan

Bobini soyledim ustaya oyle olsa EPC arizasi verir dedi

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

VW'nin sistemini bilemiyorum ama en azından missfire hatası veriyor olmalı. Hava filtreniz sağlam mı bir de?

Yorum bağlantısı
Harun Çalışkan

Hava Filtresi ve bujileri 2000km once degistirdim

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ben hakkımı bobinden yana kullanıyorum ama vw'ciler çıkar birazdan.

Yorum bağlantısı
Harun Çalışkan

Bende ilk başta bobinden şüphelendim ama o patlama sesini sürekli yapmıyor bazen yapıyor ondada motor baya boguluyor ondan bıde bobin olsa daha once focusta başıma geldi belli bir hıza kadar geliyor ve ordan sonra kesiyor.Ben ustanın dediği hararet müşürüne takıldım alakasını çözemedim, evet tecrübeli arkadaşlar özellikle çağlar abi yardımlarınızı bekliyorum bu durum beni çok bunalttı 2011,38000km araba daha anlamadım.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Silindir içerisinde yoğun bir gaz-benzin birikiyor ve düzgün yanma gerçekleşmiyor olabilir..Yani lpg sisteminde ayarsızlık olabilir..Sadece benzinde 2-3 gün kullanıp farkediyormu bakın

Yorum bağlantısı
Harun Çalışkan

işin garip kısmı dün akşam gaz bitti benzinde kullandım sabah çalıştırdım yine aynı sıkıntı devam ediyor.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

işin garip kısmı dün akşam gaz bitti benzinde kullandım sabah çalıştırdım yine aynı sıkıntı devam ediyor.

:unsure2: yakın zamanda motor kısmında herhangi bişey yapıldı mı.ve dtc kodlarını bakıldımı

Yorum bağlantısı
Harun Çalışkan

en son hava filtresi ve buji değişim olmuştu onun haricinde herhangi bişey yapılmadı.dtc kodları nedir onu bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Demek istediğim bu anormallik öncesine tekabül eden bişey ...hava filtresi ve buji değişim sonrası başlayan bir durum mu?

Dtc kod alması dediğimiz aracın arıza kodu diye sakladıklarının cihaz ile okunması 

Yorum bağlantısı
Harun Çalışkan
(düzenlendi)

Bugün servise götürdüm aracı arıza tespit cihazına bağladılar ama hata vermedi , ordan  brc yetkili servisine gittim.Usta lpg benzin ayarlarını bozmuş ve yeteri kadar benzin püskürtmesi yapmıyormuş dedi lpg beynini sıfırladı ve 500km benzinde gez ondan sonra tekrar ayar yapalım dedi bakalım düzelecek mi?açıklama mantıklı gibi geldi ama bakalım.

tarihinde Harun Çalışkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Sizin problemde bujilerden çıkmasın?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Oğuzhan Deniz

Gaz kelebeğini temizletip bilgisayarlı adaptasyon yaptırın sorununuz hallolacaktır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...