İçeriğe Yönlendir

Kredili Araçta Ödeme Gecikmesi

ismail ersin ozdemir

Recommended Posts

ismail ersin ozdemir

Konuyu yanlış yerde açtıysam lütfen düzeltin 

Arkadaşlar bizim bir aracımız var banka kredisi ile alındı 36 ay vadeli son ay ocaktı 3 tane geçikme vardı malesef ve banka avukata vermiş 3 taksit toplam tutarı 1560 tl hadi faizi ile birlikte 2000tl olsun. ama avukat benden 7000tl para talep ediyor.

O da kasko yapılmış ama ben kendi kaskomu kendim zaten hep yaptırdım. Hatta son kasko bitiş tarihi bu ayın 25 idi fakat banka 16'sında kasko yapmış böle birşey mümkünmüdür.lütfen bilgili arkadaşlar yol göstersin aracı biran önce çıkarmak istiyorum. 

Yorum bağlantısı
Misafir

Konuyu yanlış yerde açtıysam lütfen düzeltin 

Arkadaşlar bizim bir aracımız var banka kredisi ile alındı 36 ay vadeli son ay ocaktı 3 tane geçikme vardı malesef ve banka avukata vermiş 3 taksit toplam tutarı 1560 tl hadi faizi ile birlikte 2000tl olsun. ama avukat benden 7000tl para talep ediyor.

O da kasko yapılmış ama ben kendi kaskomu kendim zaten hep yaptırdım. Hatta son kasko bitiş tarihi bu ayın 25 idi fakat banka 16'sında kasko yapmış böle birşey mümkünmüdür.lütfen bilgili arkadaşlar yol göstersin aracı biran önce çıkarmak istiyorum. 

İlgili bankaya gidin kasko poliçenizle ikisinden biri iptal edilecektir, 7000 TL ninde detayını isteyin yardımcı olurlar.Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
ismail ersin ozdemir

Bir banka nasıl araç sahibinden habersiz kasko yaptırabiliyor ?

abi işte bende bunu anlamadım ya 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Araç banka rehinlisi göründüğü için yapabiliyordur belki  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kredi verililrken şart koşulmuş olabilir. Sonuçta kredi boyunca araç bankanın, korumak istemiştir.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

Bu paranın içinde avukat masrafları da vardır mutlaka...

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

İki kuruş para için , 200 tane imza attıran banka , o'nun içinde bir formul bulmuştur abi ;)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

geciken taksitlerin temerrüt faizi, ihtarname masrafı, icra dosyası açılış harçları, vekalet ücreti ve dosyanın kapanması için gereken tahsil harcını istiyorlardır.

taksit miktarlarını tam olarak bilmediğim için detaylı hesap yapma şansım yok.

Araç rehinli olduğu için rehnin paraya çevrilmesi takibi açılmıştır. bu takiplerde direk aracın üzerine giderler, araç sürekli gezen bir araç değilse, yani evinizin ya da iş yerinizin önü haricinde bir yerlerde durmuyorsa memur vasıtasıyla aracınızı haczederler, ya da yakalama şerhi koyup ilgili kolluk birimi ile trafikten men ederler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

abi işte bende bunu anlamadım ya 

Araç banka rehinlisi göründüğü için yapabiliyordur belki  :unsure2:

Kredi verililrken şart koşulmuş olabilir. Sonuçta kredi boyunca araç bankanın, korumak istemiştir.

İki kuruş para için , 200 tane imza attıran banka , o'nun içinde bir formul bulmuştur abi ;)< ;)>

Ben araç kredisi alırken banka kaskoyu bizden yaptırıcaksınız dedi,bende istemiyorum benim tanıdığım var demiştim..sonra eleman bizden yaptırmanız zorunlu ama demişti,bende hıhı dedim ve konuyu değiştirdim arada kaynayıp gitmişti...ondan sonra kredimi aldım,ödemelerimi yaptım ve borcum bitti...

Yorum bağlantısı
ismail ersin ozdemir

Finansbank mı ?

teb bankası

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici
(düzenlendi)

Ben araç kredisi alırken banka kaskoyu bizden yaptırıcaksınız dedi,bende istemiyorum benim tanıdığım var demiştim..sonra eleman bizden yaptırmanız zorunlu ama demişti,bende hıhı dedim ve konuyu değiştirdim arada kaynayıp gitmişti...ondan sonra kredimi aldım,ödemelerimi yaptım ve borcum bitti...

Bizdede hemen hemen aynı uygulama. Krediyi çekerken eleman dedi ki; aracı trafik tescile kayıt ettirdikten sonra, kasko evraklarını bize getirin. Götürdük fotokopi aldı, başka bir işlem uygulamadı.

tarihinde Ahmet Ekici tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Bankalarla uğraşılmayacağını bildiğim için bu zamana kadar bi defa araç kredisi ile araç aldık.. (onda da aracı satarken bankada sıra beklerken pişman olmuştum.)

En güzeli ihtiyaç kredisi..  

Tabi bazı durumlarda yeterli olmuyor ama geçmiş siciliniz temiz ise rahatlıkla kredi veriyor bankalar.. 

Peder bank sağolsun  :biggrin:  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
ismail ersin ozdemir

cevaplar için çok teşekkür ederim banka kasko yaptığında ben bankayla görüşmüştüm ben başka yerden yaptırdım diye tamam dediler ama şuan bu durum oldu dedidiğiniz gibi 20 sayfa imza attırıyorlar. Arasında böyle bir mecburiyet söz konusu ise yapacak birşey yok sizce biran önce aracı çıkarmakmı lazım yoksa benimde dava mı açmam lazım gerçi ülkemizde bir dava sürecinin nasıl işlediğini biliyoruz bu yüzden ben aracı alayım davayı öle açayım zira her geçen gün otopark masrafı artıyor. Rabbim kimseyi düşürmesin bu duruma

Yorum bağlantısı
Misafir

Bizdede hemen hemen aynı uygulama. Krediyi çekerken eleman dedi ki; aracı trafik tescile kayıt ettirdikten sonra, kasko evraklarını bize getirin. Götürdük fotokopi aldı, başka bir işlem uygulamadı.

Bu işlemlerden sonra bunun birde rehini kaldırma işi var  :angry:

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Bu işlemlerden sonra bunun birde rehini kaldırma işi var  :angry:

Forumda okuduğum kadarıyla kolay görünüyor. Tabi borç bittikten sonra, bu tür icraatlar çıkarmazlarsa.

Yorum bağlantısı
Misafir

Forumda okuduğum kadarıyla kolay görünüyor. Tabi borç bittikten sonra, bu tür icraatlar çıkarmazlarsa.

Ben o zamanlar noterde alım satım işlemine verilen paranın fazlasını vermiştim,borcu yoktur yazısını almak için...Hatta notere isyanım olmuştu,ben araba almıyorum arabamın temiz kağıdını istiyorum demiştim,oda kibarca prosedür bu dedi  :angry:

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Geciktirdiğiniz kredi taksiti 3 olsa dahi, banka ihtarname çekerek kredi ilişkisini sonlandırdığını ve kredi borcunun tamamının ödenmesini sizden talep eder.  Bu yüzden toplam borç 7000 TL gözükür.  Bir şekilde bu borcu tek kalemde kapatmaya çalışın.  Aracınızın cebri icra yoluyla satılmasına müsaade etmeyin.  

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Misafir

Sahip, kredi bitene kadar banka. Araçta rehin bulunması bu nedenle Hakan Bey. Tersten baknca bankanın haberi olmadan kasko yaptırılmamalı. Doğrusu; iki tarafın birbiri ile irtibatta olması. 3 taksit gecikme varsa da şubeyi suçlayamayız. Kendi ipoteğini garanti altına almak zorunda.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
İhsan Yargıcı

Sahip, kredi bitene kadar banka. Araçta rehin bulunması bu nedenle Hakan Bey. Tersten baknca bankanın haberi olmadan kasko yaptırılmamalı. Doğrusu; iki tarafın birbiri ile irtibatta olması. 3 taksit gecikme varsa da şubeyi suçlayamayız. Kendi ipoteğini garanti altına almak zorunda.

Saygılarımla.

evren bey bir şey danışmak istiyorum konu ile alakalı

bankanın kasko yaptığını,arkadaşımızın siğortacısı tramerde göremez mi ? ikinci poliçeyi kesmesi bir menfaat getirimi ki? aracın şaşisi plakası hatta artık araç sahibinin dna ve rna sının istendiği bir dönemde araca ait poliçe gözükmüyormu sistemde ?

Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu

Ben o zamanlar noterde alım satım işlemine verilen paranın fazlasını vermiştim,borcu yoktur yazısını almak için...Hatta notere isyanım olmuştu,ben araba almıyorum arabamın temiz kağıdını istiyorum demiştim,oda kibarca prosedür bu dedi  :angry:

Borç bitince banka trafiğe yazı gönderiyor ekstra bir masrafı yok

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...