İçeriğe Yönlendir

4 Yaşındaki Oğluma Öksürük Şurubu Kullanmalı Mıyım?

Uğur Efe

Recommended Posts

Uğur Efe

gecmis olsun 8 aylik kizimdada var ayni sorun kisa girdik gireli hic kesilmedi desem yeri var doktor kreste oldugundan kis bitinceye kadar devam edecegini soyledi bol bol kucuk serum larla burnunu temizliyoruz odasina nemlendirici koyduk kisin gecmesini bekliyoruz . ilaclar hic bir ise yaramiyor malesef mecbur kalmadikcada kullanma taraftari degiliz

nemlendirici sakıncalı , araştırın göreceksiniz. kullanmayın 

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Herkese Merhaba , 

Oğlum için Pazartesi uzman bir çocuk doktoruna gittik. Boğaz enfeksiyonu tanısı konuldu. Amoklavin antibiyotik , aferin şurup + ateş düşürücü şurup + balgaö sökücü şurup verildi. Pazartesi akşamı antibiyotiğe başladık.Dün ve bugün ateş olmadığı için ateş düşürücü şurubu kestik. Balgam sökücü şurubu da içmiyor , içiremiyoruz. 

2 gündür geceleri ve sabahları çok kötü öksürüyor. Ateş yok.  Biliyorum öksürük şurupları zararlı ama bu öksürük bizi çıldırıtıcak.

İş yeri hekimi normaldir , ateş , kızarma , morarma yoksa korkmayın çocuk enfeksiyonları atmaya çalışıyor dedi. 

Ne yapmalyız ? 

Öksürük şurubu dediğiniz muhtemelen Asetilsistein içerikli bir şuruptur.Onu içerse balgamı çıkarması kolaylaşacak iyileşme süreci daha eziyetsiz olacak.Öksürüğü kesen şuruplardan değildir balgam sökücüler.Ben şırınga kullanıyorum içirmek için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ateşi 38.5 lara gelmedikçe çok düşürmeyin. Ateş virüslerle bakterilerle savaşma yöntemi. sadece çocuğu çok sarıp sarmalamayın. Portakal suyu meyve suyu vermeye çalışın.  öksürük şurubu içmese de olur. 

verilen ilaçların prospektüslerini okuyun. bazı verilen ilaçlarda çocuklara verilmez bile yazabiliyor. çok antibiyotik kullanıldığında bir süre sonra çocukta geniz eti olabilir. Sonra onu da alalım büyümüş derler.  psikolojinizi evde yüksek tutun çocuk da anlıyor daha da üzülüyor. Çocuk deyip geçmeyin. Anlatırsanız ilacı içebilir. 

gecmis olsun 8 aylik kizimdada var ayni sorun kisa girdik gireli hic kesilmedi desem yeri var doktor kreste oldugundan kis bitinceye kadar devam edecegini soyledi bol bol kucuk serum larla burnunu temizliyoruz odasina nemlendirici koyduk kisin gecmesini bekliyoruz . ilaclar hic bir ise yaramiyor malesef mecbur kalmadikcada kullanma taraftari degiliz

8 aylık kreşte nasıl oluyor?  anne sütü de alamadı muhtemelen.

Başlıktaki  "ki" yi acilen bitiştirelim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

:biggrin: bizim kiz biraz erkenci 3 aydan itibaren kreshe aliyorlar bizde 3 ayliken brakmaya basladik malum anne calisiyor. okulada 3 yasinda basliyacak nasip olursa  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Geçmiş olsun. Çocuğun en ufak hastalığı büyüğün ağır hastalığından kötü maalesef. Şurup kullanılır mı bilmem ama adaçayı vb. bitkilerle de destekleyin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Özdemir

Ilk once gecmıs olsun bır once ıyılesmesı dılegıyle cocugunuzun. Sağlık memuru olarak sonucta gıttıgınız doktorun cocuk uzmanı olmasından dolayı yazdıgı ılacları kullanmanızı tavsıye ederım .Baskalarından duyma yada yararlı oldugunu dusundugunuz seylerı uygulamayın bence kı gıttıgınız doktor senelerce okumus ve bu ısın uzmanı olmus aklınıza takılanı doktorunuza sormanızı tavsıye ederım .Bunlar benım fıkırlerım tabıkı yınede babası olarak karar sızın .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Nemlendirici, havayı nemlendirirken ortamda bakteri üremesine sebep verir. Çünkü bakteriler nemli yerleri severler... Odada bulunulduğu süre zarfında 2-3 saatte bir 10-15 dakikadan fazla çalıştırılmamalı..

Yorum bağlantısı
Uğur Efe
(düzenlendi)

Ilk once gecmıs olsun bır once ıyılesmesı dılegıyle cocugunuzun. Sağlık memuru olarak sonucta gıttıgınız doktorun cocuk uzmanı olmasından dolayı yazdıgı ılacları kullanmanızı tavsıye ederım .Baskalarından duyma yada yararlı oldugunu dusundugunuz seylerı uygulamayın bence kı gıttıgınız doktor senelerce okumus ve bu ısın uzmanı olmus aklınıza takılanı doktorunuza sormanızı tavsıye ederım .Bunlar benım fıkırlerım tabıkı yınede babası olarak karar sızın .

teşekkür ederim..Zaten dr dediğini uyguluyoruz hocam ama yeri geliyor doktorlar da yetersiz kalıyor insan alternatifler arıyor..Bilime ve uzmanlara saygım sonsuz..

Ateşi 38.5 lara gelmedikçe çok düşürmeyin. Ateş virüslerle bakterilerle savaşma yöntemi. sadece çocuğu çok sarıp sarmalamayın. Portakal suyu meyve suyu vermeye çalışın.  öksürük şurubu içmese de olur. 

verilen ilaçların prospektüslerini okuyun. bazı verilen ilaçlarda çocuklara verilmez bile yazabiliyor. çok antibiyotik kullanıldığında bir süre sonra çocukta geniz eti olabilir. Sonra onu da alalım büyümüş derler.  psikolojinizi evde yüksek tutun çocuk da anlıyor daha da üzülüyor. Çocuk deyip geçmeyin. Anlatırsanız ilacı içebilir. 

Haklısınız hocam "ki" birleşik olmalıydı , stresin verdiği dikkat dağınıklığından olmuş..

Bütün arkadaşlara iyilik temennileri için teşekkür ediyorum..ALLAH(c.c) yavrularımızı korusun..

tarihinde Uğur Efe tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Özdemir

teşekkür ederim..Zaten dr dediğini uyguluyoruz hocam ama yeri geliyor doktorlar da yetersiz kalıyor insan alternatifler arıyor..Bilime ve uzmanlara saygım sonsuz..

Haklısınız hocam "ki" birleşik olmalıydı , stresin verdiği dikkat dağınıklığından olmuş..

Bütün arkadaşlara iyilik temennileri için teşekkür ediyorum..ALLAH(c.c) yavrularımızı korusun..

Size hak verıyorum sonucta ılaclarında hammaddelerı bıtkıdır.Ben hastanede calısan bırı olarak kendım ve yakınlarım ıcın uyguladıgım sıstem aynı uzmanlık alanına sahıp 3 tane doktora gıdıp eger hastalıgım cıddıyse cogunlugun fıkrıne karar vermeyı dusunuyorum kı sonucta hıc bır doktor kotudur demıyorum ama tecrube meselesı ınsan mekanık olmadıgı ıcın sorun bı parca degıstırerek gecmedıgınden ıyıce arastırmak ve dogru doktoru bulmak gerekır diye dusunuyorum nacızane fıkrım tabıkı :s

Yorum bağlantısı
Caner Kırmacı
(düzenlendi)

Herkese geçmiş olsun. Kendin hasta olunca görmüyonda çocuk hasta olunca öksürdükçe kendi ciğerin parçalanıyor gibi. Benim 3 arkadaşlarımın çocuklarında (3-5 yaş aralığındalar) devamlı  öksürük vardı.Çocuk doktoruna gidince dayıyorlar antibiyotiği 1 sene bu şekilde sürdü. Antibiyotik varken iyi antibiyotik yokken hemen hasta bazısı astım için kullanılan ilaçlar ve evde hava setleri verdiler.. Daha sonra kulak burun boğaza gittiler bu durum  arkadaşımın çocuklarında  gediz eti ve bademcik aşırı büyük çıktı. Ameliyatla küçültüldü veya alındı. Bir kulak burun boğaza götürmekte fayda var. Özellikle iki hastalık arası iyi olduğu anlarda.

Bizde turp bal yöntemini seçtik aynı öksürük durumu bizde var. Zorda kalmadıkça antibiyotik vermiyoruz ama bir baş ucu antibiyotiğimizde var acil kötü durumlar için.Bu arada benim oğlanda 3.5 yaşında alerjik bronşit var.

Bir turpun alt kısmını keserek içini biraz oyduktan sonra uzun sap kısmını da kesin. Turpun oyulan kısmı yukarı gelecek şekilde bir su bardağının üstüne yerleştirin. Turpun oyduğunuz kısmına bal doldurun ve10-12 saat kadar balın süzülmesi için bekletin. Elde edilen turptan süzülmüş balı anne sütü emen bebekler de, yetişkinler de dahil olmak üzere herkes içebilir.

tarihinde Caner Kırmacı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

geniz etinin nedeni antibiyotiklerdir. araştırınız.

astımın nedeni de beyaz ekmektir. (yeni öğrendim)

okuyun:

http://haber.gazetevatan.com/beyaz-ekmek-morfin-gibi-uyusturucu-etki-yapiyor/537656/4/yazarlar

ya da izleyin (mutlaka):

http://www.youtube.com/watch?v=a8Ef8H_SiJ8

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Halil Gümüş

988dfda7a7400af27f4735ccb024a07e.jpg

Şu durumda antibiyotik başlayalım mı bilemedim. 5 buçuk aylık, 2 gündür huzursuz ve ateş var. Boğazda kızarıklık varmış. Augmentin 200 yazdı doktorumuz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ateş varsa yapacak bişey yok hoca. Agumentin güzel şuruptur ama 200 doz doğrumudur bunu bilmem.

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Kızda aşırı antibiyotik kullandık, acemilik vardı tabi. Bu sefer biraz bekleyip durumda düzelme olursa antibiyotiksiz atlatabilir miyiz bakalım.

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

1 sene önceki dönemde grip virüsü çok güçlü çıktı. Öksürüğün daha birinci gününde antiviral verilen çocuklar iyileştiler. Antiviral verilmeyenlerde hastalık boğaza indi, bakteriye çevirdi ve 1 senedir hastalar. Benim bulunduğum bölgede 2 aile hekimi var. Antiviral hiç bilmiyorlar, yazmıyorlar. Antibiyotik satışlarım tavan yaptı ama bir yandan da bu çocuklara üzülüyorum. Gerçi şu saatten sonra antiviral de fayda etmez.

Sefa Hocam çocukta KBB için antiviral ilaçlar hangileri oluyor? Antibiyotiği çözdükte bunu hiç bilmiyorum doğrusu :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...