İçeriğe Yönlendir

Soğuk Havaların Sıcak Dostu Çorbalar...

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Duymasın hemen kahvaltıyı hazırlar bak  :biggrin:

Hazırlasın. Ben yemem. Size afiyet olsun..  ;)  :D  :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hasta olunca bomba niyetine

f63KxBs.jpg

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...

Bol sarımsaklı işkembe :)

Mesajınız uygun konuya taşınmıştır.. 

Saygılarımla,  :p

Afiyet olsun kardeşim..  :flowers:

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Korhan Şenörer
(düzenlendi)

Duyduğum bir tarif üzerine yaptığım ve çok güzel olan yaz günlerinin hafif ve lezzetli çorbası, domates çorbasının tarifini vereyim.

(6-7 Kişilik)

4 orta boy domates

2 yemek kaşığı domates salçası

2 yemek kaşığı tereyağ

4 yemek kaşığı un

1/2 paket krema (200 ml.lik süt paketi gibi küçük paketlerde satılıyor.)

1 su bardağı süt

3 su bardağı su

Tuz

Kaşar Peyniri rendesi 

Tereyağını eritip biraz renginin dönmesini bekliyoruz ve yanmadan 4 yemek kaşığı unu ilave edip iyice kavuruyoruz. Önce salçayı ekleyip biraz daha kavuruyor ve daha sonra kabukları soyulmuş ve rendelenmiş domatesleri ekleyerek sürekli karıştırmaya devam ediyoruz. Koyu kıvamlı bir hal aldığında 3 bardak suyu ekleyip karıştırmaya devam ediyoruz. Pürüzsüz olması için rondo tarzı bir karıştırıcı ile tencerenin içinde çorbamızı iyice karıştırıyoruz. Ayrı bir kapta yarım paket krema ve 1 bardak sütü birbirine yedirip hafif çırpıyoruz. Süt ve krema karışımını da tencereye ilave edip kesilmemesi için çok kısa bir süre kaynayana kadar karıştırmaya devam ediyoruz. Tuzunu ise kaynadıktan sonra koyup sıcak olarak kaselere aldıktan sonra üzerine dilediğimiz kadar kaşar peyniri rendesi ekliyor ve afiyetle içiyoruz. Ben kaselere maydanoz koymadım. Dileyen kaselere bir kaç yaprak  maydanoz da koyabilir. Ben denedim ve çok güzel oldu. Süt ve krema gerçekten güzel bir tat verdi. Afiyet olsun.  :ahci:

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Duyduğum bir tarif üzerine yaptığım ve çok güzel olan yaz günlerinin hafif ve lezzetli çorbası, domates çorbasının tarifini vereyim.

(6-7 Kişilik)

4 orta boy domates

2 yemek kaşığı domates salçası

2 yemek kaşığı tereyağ

4 yemek kaşığı un

1/2 paket krema (200 ml.lik süt paketi gibi küçük paketlerde satılıyor.)

1 su bardağı süt

3 su bardağı su

Tuz

Kaşar Peyniri rendesi 

Tereyağını eritip biraz renginin dönmesini bekliyoruz ve yanmadan 4 yemek kaşığı unu ilave edip iyice kavuruyoruz. Önce salçayı ekleyip biraz daha kavuruyor ve daha sonra kabukları soyulmuş ve rendelenmiş domatesleri ekleyerek sürekli karıştırmaya devam ediyoruz. Koyu kıvamlı bir hal aldığında 3 bardak suyu ekleyip karıştırmaya devam ediyoruz. Pürüzsüz olması için rondo tarzı bir karıştırıcı ile tencerenin içinde çorbamızı iyice karıştırıyoruz. Ayrı bir kapta yarım paket krema ve 1 bardak sütü birbirine yedirip hafif çırpıyoruz. Süt ve krema karışımını da tencereye ilave edip kesilmemesi için çok kısa bir süre kaynayana kadar karıştırmaya devam ediyoruz. Tuzunu ise kaynadıktan sonra koyup sıcak olarak kaselere aldıktan sonra üzerine dilediğimiz kadar kaşar peyniri rendesi ekliyor ve afiyetle içiyoruz. Ben kaselere maydanoz koymadım. Dileyen kaselere bir kaç yaprak  maydanoz da koyabilir. Ben denedim ve çok güzel oldu. Süt ve krema gerçekten güzel bir tat verdi. Afiyet olsun.  :ahci:

:bravo:  :good1:  :flowers: Moontobe.. Leka leka şımek gut! Kalyente.. Bellisima..  :bravo:  :good1:  :flowers:

Yorum bağlantısı

Biz Kayserililer Mantıyı çorba diye içeriz,ama çoğu yerde önce Çorba verirler sonra Mantı,Bunu anlamış değilim  :)

Yorum bağlantısı

Biz Kayserililer Mantıyı çorba diye içeriz,ama çoğu yerde önce Çorba verirler sonra Mantı,Bunu anlamış değilim  :)

Demek ki sıkıntı sizde..  ;)  :D Anlayamazsın..  :i-ih:

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...

Közlenmiş kırmızı biber çorbası.

nEV4R1.jpg

Közlenmiş kırmızı biber çorbası, hep aynı çorbaları içmekten sıkılanlar için muhteşem bir alternatif. 

Malzemeleri:

5 közlenmiş kırmızı biber
1 közlenmiş domates
1 kaşık salça
1 kaşık tereyağı
2 kaşık un
2 defne yaprağı
Tuz, karabiber

Yapılışı: 
Közlenmiş biberleri soyup temizleyin. Domatesi de soyduktan sonra biber ve domatesi ince ince doğrayın. Unu tereyağında kokusu çıkana kadar kavurun. Salça, biber ve domatesi de ekleyip kavurmaya devam edin. Soğuk suyla kıvamını açarken bir taraftan çırpma teliyle çırpın. Defne yaprağı, karabiber ve tuz ilave edin. Sıcak su ekledikten sonra kaynamaya bırakın. Piştikten sonra defne yapraklarını alıp blenderdan geçirin.

Afiyet olsun..  :ahci:

http://www.milliyet.com.tr/kozlenmis-kirmizi-biber-corbasi-pembenar-detay-corbalar-2243517/

Yorum bağlantısı

Közlenmiş kırmızı biber çorbası.

Közlenmiş kırmızı biber çorbası, hep aynı çorbaları içmekten sıkılanlar için muhteşem bir alternatif. 

Malzemeleri:

5 közlenmiş kırmızı biber

1 közlenmiş domates

1 kaşık salça

1 kaşık tereyağı

2 kaşık un

2 defne yaprağı

Tuz, karabiber

Yapılışı: 

Közlenmiş biberleri soyup temizleyin. Domatesi de soyduktan sonra biber ve domatesi ince ince doğrayın. Unu tereyağında kokusu çıkana kadar kavurun. Salça, biber ve domatesi de ekleyip kavurmaya devam edin. Soğuk suyla kıvamını açarken bir taraftan çırpma teliyle çırpın. Defne yaprağı, karabiber ve tuz ilave edin. Sıcak su ekledikten sonra kaynamaya bırakın. Piştikten sonra defne yapraklarını alıp blenderdan geçirin.

Afiyet olsun..  :ahci:

http://www.milliyet.com.tr/kozlenmis-kirmizi-biber-corbasi-pembenar-detay-corbalar-2243517/

bunun diğer bir adı da bahriyeli çorbasıdır,insana güç kuvvet verir,vucut yapar kas yapar :D  :D

:p  :)

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

restaurantlardaki mercimek çorbasının tarifini verebilecek varmıdır evdekiler ne kadar güzel olsalarda onu tutmuyor :) :)

Yorum bağlantısı

bunun diğer bir adı da bahriyeli çorbasıdır,insana güç kuvvet verir,vucut yapar kas yapar :D  :D

:p  :)

:sanssiz::beee:

restaurantlardaki mercimek çorbasının tarifini verebilecek varmıdır evdekiler ne kadar güzel olsalarda onu tutmuyor 

Ben bilmiyorum Emre. Güzel yapan yerlere sorunca da söylemiyorlar. Geçen gün kalamarın üzerindeki kaplamanın tarifini istedim ustadan. Sır dedi.  :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...