İçeriğe Yönlendir

S3 Yere Düştü. Camı Çatladı.

Yılmaz Ertek

Recommended Posts

Yılmaz Ertek

Merhaba

Eşim telefonu düşürmüş.

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Ne yapılabilir?

Yorum bağlantısı
Misafir

Ebaydan siparis verip kendiniz yapabilirsiniz ama cok zahmetli. Youtube videolarini izleyin. Kasko yokmuydu ?

Yorum bağlantısı
Berkay Özdemir

Arkadaşımın başına geldi , telefoncuları gezmiş Dokunmatikle birlikte değiştireceğiz sana 400 TL olur demişler. 

İnternetten araştırdım ,sahibinden.comda bu işi sadece ön camı değiştirerek yapanları gördüm. Biz Ankara Balıkçıoğlu iş hanında yaptırdık hala kullanımda telefon orjinalden farkı yok.. İşinin ehli güzel bir telefoncu bulursanız eğer sadece ön camı 100 TL ye filan değişiyor. 

Ekran camını uygun fiyatlı alıp sonradan pişman olmayın derim.. En kalitelisi 100 TL ye maal oldu bize işçilikle.

Sahibinden.com'u kurcalamanızı tavsiye ederim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Gecmıs olsun ınsallah kaskosu vardır sanırım 800 tl cıvarında ekran....

Yorum bağlantısı
Misafir

Gecmıs olsun ınsallah kaskosu vardır sanırım 800 tl cıvarında ekran....

Naptin be telefon o kadar etmez :)

Cami isitarak cikariyorlar sanirim isin ehli olmayan yapamaz. Ama 100 liraya yapan varsa kargo ucretiyle yapilir. 350 - 400 arasi normal maliyet.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Naptin be telefon o kadar etmez :)

Cami isitarak cikariyorlar sanirim isin ehli olmayan yapamaz. Ama 100 liraya yapan varsa kargo ucretiyle yapilir. 350 - 400 arasi normal maliyet.

s3 ve note 3 karısmıs :D:bravo:  pardon yaa benım kuzen gecen note 3 aldıda aklım onda kalmıs fırlama kasko yaptırmamıs dedım ekranı kac tl haberın varmı? 2200 telefona para verdın kasko yaptırdım dedım ama bızım telefon s3  tekrardan pardon  :blush:

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Teşekkürler.

Dokunmatik çalışıyor. 300 400 derlerse yaptırmam bu hali ile satarım. Istanbulda yer önerebilir misiniz?

Kasko yok maalesef

Yorum bağlantısı
Misafir

Zafer benim kamera gelmedi ebaydan. Adam ister parani vereyim istersen yenisini gondereyim diyor. Kardo kodu ile gonder dedim 3 dolar istiyor o zaman. Versem mi ki. Adamin feedback i cok iyi.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Kod yoksa takip de zor abi. 20-30 günü geçtiyse gelmez diye düşünüyorum. Ben de bi BT kulaklık almıştım, 30 günü geçti gelmedi adam gelir bekle falan dedi, bekledim 45 gün sonunda para iadesi istedim parayı iade etti. Yani zaten gelecekse 30-35 güne gelmesi lazım.

Bence çok para değilse iste yenisini.

Benim takip kodum da vardı oysa, Çin'den hareket etti ama Türkiye'ye gelemedi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Kod yoksa takip de zor abi. 20-30 günü geçtiyse gelmez diye düşünüyorum. Ben de bi BT kulaklık almıştım, 30 günü geçti gelmedi adam gelir bekle falan dedi, bekledim 45 gün sonunda para iadesi istedim parayı iade etti. Yani zaten gelecekse 30-35 güne gelmesi lazım.

Bence çok para değilse iste yenisini.

Benim takip kodum da vardı oysa, Çin'den hareket etti ama Türkiye'ye gelemedi :D

Benimde aldığım son iki ürün yalan olmuştu...Ta Çinden geldi Bismilde heba oldu... :D

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Hemen sipariş veriyorum. Aynı kalitededir değil mi ?

Teşekkür ederim

Orijinal olduğunu düşünmüyorum tabi. Çin malı, kalitesi konusunda fikrim yok. Ancak sonuçta cam işte :) İsterseniz diğerlerine de bakın aynı siteden.

Bir de teslimat gecikebilir, bazı Çin merkezli siteler ve posta servisleri tatile girdi diye biliyorum, ne zaman gönderileceğine ilişkin bilgi var mı bir bakın isterseniz. Aceleniz varsa.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Orijinal olduğunu düşünmüyorum tabi. Çin malı, kalitesi konusunda fikrim yok. Ancak sonuçta cam işte :) İsterseniz diğerlerine de bakın aynı siteden.

Bir de teslimat gecikebilir, bazı Çin merkezli siteler ve posta servisleri tatile girdi diye biliyorum, ne zaman gönderileceğine ilişkin bilgi var mı bir bakın isterseniz. Aceleniz varsa.

Tamamdır. Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

Benim de s3'ün  gorilla glass olan üst cam kırılmıştı aynı sizinki gibi ; ebay'den sipariş verdim ve kendim değiştirdim. O zaman bunun değişiminin sorumluluğunu üstlenen telefoncu yoktu piyasada pek.  Bir saç kurutma makinesi ile ekran setinin içinden çıkan plastik araçlar montaj için yeterli. Biraz sabır ve dikkat ile 30-40 dakikada halledersiniz. Öyle profesyonel bir tarafı yok; orta seviye amatör seviyesinde bir değişim.  Ancak öncesinde ekran değişimi videolarından birini izleyin, dikkat edilmesi gereken bir iki önemli yer var.  Ekran camı şimdilerde gittigidiyor'da da oldukça ucuzlamış. Yurtışına sipariş verip beklemenize değmez. Aklınızda bulunsuz; eğer değişimi kendiniz yaparsanız telefonun üst ekranını gövdeye yapıştıran orijinalindeki siyah çift taraflı bantı kaldırmayın; bazı videolarda onu kaldırıp yerine 2.5 mm ya da 3.5 mm çift taraflı bant kesip yapıştıranlar var ama sonrasında orijinalindeki kadar verim alınmıyormuş ( kaynak xda developers)

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Eğer sorun yapmazsanız bu şekilde kullanabilirsiniz.Biz iphone 5 in ekranın kırmıştık.Ayni sizin durum dokunmatik çalışıyor ama ekran çatlak.Tabi sonra telefon tekrar düşünce ekranda gitti :) .300 tl ye antalyada yaptırmıştım.Bu şekilde kullanacaksanız dikkatli kullanın düşürmeyin tekrar.

Yorum bağlantısı
Mikail Özel

Benim telefonum HTC, ben de Ebay'den sipariş verip kendim değiştirmiştim. Öyle çok abartılacak birşey yok. Serhat Bey'in dediği gibi saç kurutma makinasıyla ısıtın ve youtube'daki videolara göre kendiniz değiştirin derim ben. Sadece dikkatli olun yeterli. Ne 400'ü ne 300'ü yahu yazık günah...

Yorum bağlantısı
Mahmut Guzel

Benim kızımın telefonuda yere düştü ve ekran kırıldı garanti olmaz dediler ve yaptırdım 405tl yanlız samsungda yaptırdıgım içinde garantisi tekrar devam edecekmiş dısarda yaptırsaydım garantisi bitiyormuş dediler dısarda yaptırsaydım bunu anlarlarmıydı bilmiyorum onuda sanırım telofon işiyle ugraşanlar bilir sanırım sizede geçmiş olsun tercih sizin

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

arkadaşlar merhaba,

telefonu bu hali ile satsam ne kadar eder ? fikri olan var mı ?

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Kaça ?

hiç bir fikrim yok :)

450-500 arası satabilirsem satacağım, olmadı evde yedek durur. çalışmasında bir sorun yok çünkü, sadece görsel rahatsız ediyor.

Yorum bağlantısı
Misafir

450-500 zor. Sıfırı garantili 900 a düştü artık. Büyük marketlerde. Puan hediyeli nette de hemen hemen o kadar. Bu gün arkadaş revirdeki doktorun telefonunu aldı. sıfırdan farkı yok 550 lira. Keşke ben alsaydım dedim. Sizin telefonu alsam kendim uğraşsam mı diye şeytan dürtüyo valla :)

Bide şu discovery piyasayı mahvetti.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

450-500 zor. Sıfırı garantili 900 a düştü artık. Büyük marketlerde. Puan hediyeli nette de hemen hemen o kadar. Bu gün arkadaş revirdeki doktorun telefonunu aldı. sıfırdan farkı yok 550 lira. Keşke ben alsaydım dedim. Sizin telefonu alsam kendim uğraşsam mı diye şeytan dürtüyo valla :)

Bide şu discovery piyasayı mahvetti.

ben de önce yaparım dedim ama 1-2 video izledikten sonra vaz geçtim. :) satmaz ve yedek telefon olarak elde tutarsam bir ara denerim, kesin :)

fiyat konusunda haklısınız ama diğer türlü satmaya değmez. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...