İçeriğe Yönlendir

Oksijen Sensörü Temizliği

Sami Başkaya

Recommended Posts

Sami Başkaya

iyi güner bu oksijen sönsörünü nasıl temizlenir. bir kaç yerde okudum. birisi tuz ruhunun içinde bir gün beklet diye yazıyor. diğeri balata spyeri ile temizlenir diyor bir başkası ise wd40 ile temizle diye yorumlar var hangisi iyi olur sizce

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Arıza tanısı ile mi temizletmek istiyorsunuz , yoksa temizleyeyim arıza vermesin, uzun ömürlü olsun diye mi ?

Yorum bağlantısı
Sami Başkaya

araba çok yakmaya başladı son günlerde yol bilgisayarında ortalama yakıt her bindiğimde değişiyor.bir bakıyorum 100 km 15lt bir bakıyorum 100 km 25 lt o zaman bende deli oluyorum. maf sensörünü söküp balata spreyi ile temizledim. buji leri değiştirdim buji kaplosunu ölçtürdüm sağlam bu sefer bu oksijen sensörünü bir el atayım diyorum.sorun onda ise düzelir sorun onda değil ise temizlenir uzun ömürlü olur.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Temizlemek genelde çare değil diye biliyorum.Arızalı ise mutlak değişim gerektiriyor. 

Yorum bağlantısı
Sami Başkaya

çare değil ama yinede şansımı denemek istiyorum.sonuçta ucuz bir şey değil. nasıl yapılır bir anlatırsanız

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ersin Özkaya

bu oksijen sensörünü nerde ? nasıl sökülüyor? ele becerikli biriside sökebilir mi? yoksa illa usta eli değmesimi lazım?

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Eğer normal anahtar çalışmayacak bir yerde ise özel aparatı var, yoksa sökmeye çalışırken zarar verebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

Ekzost manifoltundan sonra borunun üzerinde. El beceriniz var ise kendiniz söker takarsınız. Soğukken yapın işlemi eliniz yanmasın.

Aracı lifte almak mı gerekiyor yoksa kaputun ordan ulaşılabiliniyor mu?

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ersin Özkaya

aceba oksijen sensörü referans değerleri nelerdir? aracı pc bağladıgımda değerler çıkıyor referans değerlerini bilemediğim için  testteki değerleri yorumlayamıyorum.yardımcı olabilecek olan var mı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...