İçeriğe Yönlendir

Bambu Yetiştirme

Ümit Mavigöz

Recommended Posts

Ümit Mavigöz

Merhabalar;

Bu akşam A101 e alışveriş için gitmiştim bambu gördüm hoşuma gitti aldım bunun bakımı yetiştirciliği nasıldır acaba evinde olan arakdaşlar varmı ? 

1lP6MJI.jpg

Resim temsilidir

Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Ablamın vardı bakımı kolay bir bitki, yarım su dolu vazoya dik olarak koyuluyor o kadar... :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Ablamın vardı bakımı kolay bir bitki, yarım su dolu vazoya dik olarak koyuluyor o kadar... :flowers:

hızlı büyümesi için yapılabilcek bişey var mı ki acaba :)

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Vallaha eşim alalı çok oldu sadece üzerindeki yaprakları birazcık büyüdü. zararsız su bile istemeyen yani vermediğimiz birşeydir kendileri, :D hatta banyoda dekorasyon malzemesı olarak duruyo, :D ve Hala yasiyor.! :D

banyoda güneş görmediği için büyümüyor olabilir :)

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

güneş gören yerlerde de var ama aynı, gerçi burda doğru dürüst güneş yokki.. :D

nası bi yermiş orası öyle :D

Yorum bağlantısı
Misafir

4 senedir suyun içinde duruyorlar, toplasanız 2-3 cm büyüme gösterdiler. Ara sıra aspirin atıyoruz suyuna. Dekoratif amaçlı, güzel bir bitki. Vazonun dibine renkli taş koyduk. 4 adetten biri 4-5 ay önce sararıp soldu. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Atilla Atun

Bende vardı 6 adet ve 2006 yılında koçtaştan almıştım sonuncusu geçen ay ben attım .

suyunu 2 haftada bir değiştirin.

Damacana suyu olsun onu sever çeşme suyunda kireç pek uygun olmuyor büyüme az ama kendi halinde garibim ara sıra sararan yapraklarını ben kesiyordum yukarı doğru bayağı gitmişti.

Vazonun dip kısmında sadece su olacak demişti satıcı bana.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...