İçeriğe Yönlendir

Kasko Ve Yangın Hakkında Yardım

Hami Erışık
Çözüme git Misafir tarafından,

Recommended Posts

Hami Erışık

Merhbalar; Bu akşam kasko poliçesini öylesine okuyordumda tam anlayamadım.

Sonradan araca fabrikasyon haricinde cihaz takıldığında ,(mesela double teyp) veya başka elektriksel işlem yapıldığında mercek xenon gibi. Poliçede gözüme takıldı yanlış yorumlamadıysam eğer,bunlardan ötürü (ALLAH göstermesin) yangın çıktığında kasko karşılarmı hasarı.Yada tamamen baştan kaskoya yazdır,mayamı bağlı.

cevaplarınız için şimdiden saygılarımı sunarım

Yorum bağlantısı
Serkan Önder

Tam emin olmamakla,birlikte araca sonradan takılan ekipman poliçeye eklenmemişse,ve yine bu eklenen parça ile alakalı bir hasar söz konusu ise,kasko hasarı karşılamıyor.Tabi prosedürde experin detaylı inceleme yapması gerek,hasarın kaynağı ile alakalı ama mevcut experlerin tamamı değil ama büyük çoğunluğu,gerekli incelemeyi yapacak bilgiye sahip değil.Yani poliçeye ekletmek gerekli.

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Misafir

Ek teminat, hasar sirasinda araca sonradan takilan opsiyonlarin karsilanmasi icindir.

Sigorta sirketleri araci orjinal kabul ederler ve bu sekulde temniat verirler. Ancak tabi ki ekspertiz sirasinda aracta yanginin sonradan ilave parcalarin hatali montajindan kaynakli oldugu belirtilirse ekstra teminat yazsa bile hasar karsilanmaz. Boyle bir raporu yazabilecek resmi kurum itfaiye ya da mahkeme sonucu bilirkisidir. Turkiye de birakin araclari gayrimenkullerde bile cikan yangin nedenlerinin yuzde 90'inin sebevi anlasilamadigi icin elektrik kontagidir:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Misafir

Ek teminat, hasar sirasinda araca sonradan takilan opsiyonlarin karsilanmasi icindir.

Sigorta sirketleri araci orjinal kabul ederler ve bu sekulde temniat verirler. Ancak tabi ki ekspertiz sirasinda aracta yanginin sonradan ilave parcalarin hatali montajindan kaynakli oldugu belirtilirse ekstra teminat yazsa bile hasar karsilanmaz. Boyle bir raporu yazabilecek resmi kurum itfaiye ya da mahkeme sonucu bilirkisidir. Turkiye de birakin araclari gayrimenkullerde bile cikan yangin nedenlerinin yuzde 90'inin sebevi anlasilamadigi icin elektrik kontagidir:)

Saygilarimla.

Evet katılıyorum. 

Yalnız bu sonradan takılan aksesuarları işletmek, hem zayi halinde sigortadan bedel talep etmek açısından, hem de bu aksesuarlar kaynaklı zararlardan bizi korur. Pek te bir bedeli yok aslında. Ben kaskoya lpg mi işlettim. 1.800tl kit için 60 tl verdim.

Ancak şöyle bir haksızlık var. Aracım çalınırsa sigorta bana para verecek. Ben sonradan alarm taktırdığımda, çalınma riskim azalacağından, primim de düşmeli. Düşüyor mu? Hayır. Kış lastiği kullanırsam hasar riskim azalıyor. Primim azalıyor mu? Hayır. Prim, bir risk esnasında nasıl yükseliyorsa, riski fazladan engelleyen durumda da azaltılmalı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...