İçeriğe Yönlendir

Led Bağlantı Yardım.

Misafir

Recommended Posts

Yasir Uslan

17. İletim deki dirençten paralel yapsam bir kaçtane olurmu.?

?

Olmaz, paralel bağlayacaksanız 2.2k olması lazım 5 tane. 

Elinizde direnç sökebileceğiniz kart var ise 3.rengi kahverengi olan kalınca bir direnç bulun takın. O kadar kritik bir olay değil aslında.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...

Olmaz, paralel bağlayacaksanız 2.2k olması lazım 5 tane.

Elinizde direnç sökebileceğiniz kart var ise 3.rengi kahverengi olan kalınca bir direnç bulun takın. O kadar kritik bir olay değil aslında.

Yasir abi buradan hangi direnci söküp taksam cuk olur

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Direk Telesan yazan bobini tak kurtul... :D

Şaka tabi, renkler belli olmuyor bende..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Yasir abi buradan hangi direnci söküp taksam cuk olur

besu3y5u.jpg

Üst sırada kahve-gri-kahve görüyorum. Doğru görüyorsam onlardan 2 tanesini seri bağlayabilirsin.

Yorum bağlantısı

Üst sırada kahve-gri-kahve görüyorum. Doğru görüyorsam onlardan 2 tanesini seri bağlayabilirsin.

abi tamamdır o zaman.ben sol alt köşedeki mavi yada būyük yeşil olur sanmuştım,

Tekrardan teşekkür ederim abi ilgine.Saygılar..

Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

abi tamamdır o zaman.ben sol alt köşedeki mavi yada būyük yeşil olur sanmuştım,

Tekrardan teşekkür ederim abi ilgine.Saygılar..

O yeşil olan direnç değil, bobin. Birazcık duman ve ışık gösteridi yapardı :)

Recaderim, kolay gelsin. :)

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

ml3-25d.jpg

ben de sinyallerim için böyle birşey yaptım.Sağolsun Mahmut abi yardımcı oldu. 25W 50ohm alüminyum direnç önerdi.Ben bu direnci burada nereye bağlamam lazım ? 

Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

ml3-25d.jpg

ben de sinyallerim için böyle birşey yaptım.Sağolsun Mahmut abi yardımcı oldu. 25W 50ohm alüminyum direnç önerdi.Ben bu direnci burada nereye bağlamam lazım ? 

Bu nedir link var mı?

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

sinyallerime bağladığım led plaketi ve merceği.Link yok 3 w lik power led bağladım onları da sinyallerime bağladım fakat hızlı flaşör yapıyorlar.

Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

sinyallerime bağladığım led plaketi ve merceği.Link yok 3 w lik power led bağladım onları da sinyallerime bağladım fakat hızlı flaşör yapıyorlar.

O zaman 25W'lık direnci buna paralel bağlaman lazım.

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

bu direnci led soğutucusunun  üstünemi lehimlemem lazım ? yoksa ledlere gelen +kablosuna paralel mi çekmem lazım ?

Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

bu direnci led soğutucusunun  üstünemi lehimlemem lazım ? yoksa ledlere gelen +kablosuna paralel mi çekmem lazım ?

Gökhan direnci ledlerin besleme hattına bağla, ledlerden uzak tut. Direncin ısınacağını düşünerek düzgün bir yere sabitle.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...

O yeşil olan direnç değil, bobin. Birazcık duman ve ışık gösteridi yapardı :)

Recaderim, kolay gelsin. :)

Abi ayak aydınlatması için tavandan kablo çekeceğim

kırmızıyla işaretli yerdenmi lehimleyerek almalıyım yoksa sarı işaretli yerden kabloları sıyırıp mı almalıtım sağtarafa ve sol resimdeki aynı şerit led den bağlayacağım sağ ve solda 6 şar tane led olacak, kırmızıyla işaretli yerden aldımmı direnç kaldırırmı çok fazla ısınırmı direnç sayısını arttırmalımıyım?, kablodan sıyırıp alırsam kısık yanma olayı ayak aydınlatmasında da olurmu, mevcut bağladığım direncin kablodan sıyırıp hat aldığımda ayak aydınlatmasına bir faydası olurmu kısık yanmamasını sağlarmı? önerin nedir abi?

IMG_20140227_104347.jpg

Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Abi ayak aydınlatması için tavandan kablo çekeceğim

kırmızıyla işaretli yerdenmi lehimleyerek almalıyım yoksa sarı işaretli yerden kabloları sıyırıp mı almalıtım sağtarafa ve sol resimdeki aynı şerit led den bağlayacağım sağ ve solda 6 şar tane led olacak, kırmızıyla işaretli yerden aldımmı direnç kaldırırmı çok fazla ısınırmı direnç sayısını arttırmalımıyım?, kablodan sıyırıp alırsam kısık yanma olayı ayak aydınlatmasında da olurmu, mevcut bağladığım direncin kablodan sıyırıp hat aldığımda ayak aydınlatmasına bir faydası olurmu kısık yanmamasını sağlarmı? önerin nedir abi?

Erol, bir farkı olmaz ama kablodan alırsan daha temiz olur sanırım. Dirençler şu anda işe yarıyorsa ellemene gerek yok. İstediğin kadar paralel led ekleyebilirsin. Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...