İçeriğe Yönlendir

Fiesta Flair '00 - Yenilenme Ve Değişiklikler [Güncellenecektir]

Gürkan Başbağcı

Recommended Posts

Gürkan Başbağcı

Yıkandı, cilalandı, amerikan park modülü takıldı

eoeaFBT.png

Yorum bağlantısı
Gürkan Başbağcı

Yikandi ve vites topuzu degistirildi.

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Serkan Engin

Yikandi ve vites topuzu degistirildi.

mu6e7udy.jpg

Demir kısmı kısatsan çok iyi olur birde focus III vites topuzu tadından yenmez

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
kenan karga

m6hw.jpg

merhabalar aranıza yeni katıldım benimde 6 aydır 2001 fiesta flair im var ekonomimi düzelttikten sonra aracımda bazı değişiklikler yapacagım bunların arasında göstergenin ışıkları da olacak bendeki ışıklar yeşil ve bu hoşuma gitmiyor bende kırmızı yapmayı düşünüyordum görünce nasıl yaptığınızı bir sorup öğreneyim dedim bilgilendirirseniz sevinirim

Yorum bağlantısı
Gürkan Başbağcı

Gönderilen Resim

merhabalar aranıza yeni katıldım benimde 6 aydır 2001 fiesta flair im var ekonomimi düzelttikten sonra aracımda bazı değişiklikler yapacagım bunların arasında göstergenin ışıkları da olacak bendeki ışıklar yeşil ve bu hoşuma gitmiyor bende kırmızı yapmayı düşünüyordum görünce nasıl yaptığınızı bir sorup öğreneyim dedim bilgilendirirseniz sevinirim

Eskisehirde bu isi yapan tek bi yer var. O kismi sökmek cok zor oldugu icin ugrasmak istemiyorlar.

Arastirmaniz lazim bulundugunuz sehirde.

Kadrani komple söküp sayilarin oldugu plakanin arkasina led döşeniyor.

Yorum bağlantısı
kenan karga

Eskisehirde bu isi yapan tek bi yer var. O kismi sökmek cok zor oldugu icin ugrasmak istemiyorlar.

Arastirmaniz lazim bulundugunuz sehirde.

Kadrani komple söküp sayilarin oldugu plakanin arkasina led döşeniyor.

yapan yerin adını verebilir misiniz ben bozüyüklüyüm gelebilirim sıkıntı olmaz birde ne kadara mal oldu acaba

Yorum bağlantısı
Gürkan Başbağcı

yapan yerin adını verebilir misiniz ben bozüyüklüyüm gelebilirim sıkıntı olmaz birde ne kadara mal oldu acaba

Eskisehir oto sanayide sirf bu tür led işlerini yapan bi dukkan.adini hatirlamiyorum. Can civata var buyuk bi dukkan kösede.ordan saga araya girip sonra ilk aradan sola giriceksiniz.o sokakta solda ufak bi dukkan tabelada kadran logosu var.

Yorum bağlantısı
kenan karga

Eskisehir oto sanayide sirf bu tür led işlerini yapan bi dukkan.adini hatirlamiyorum. Can civata var buyuk bi dukkan kösede.ordan saga araya girip sonra ilk aradan sola giriceksiniz.o sokakta solda ufak bi dukkan tabelada kadran logosu var.

tamam teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Gürkan Başbağcı

Ön konsolun etrafina nikelaj serit cekildi.

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Devami gelecek

Yorum bağlantısı
Gürkan Başbağcı

19.05.2014 yapilanlar

Öne lip takildi

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Kapi iclerine nikelaj serit cekildi

Oncesi

Gönderilen Resim

Sonrasi

Gönderilen Resim

Teyp ve kalorifer cevresine nikelaj serit cekildi

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Gürkan Başbağcı

Arka stoplarin cevresine nikelaj serit cekildi.

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Gürkan Başbağcı

Kalorifer cikisi cercevesi gri karbon ile kaplandi.

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Gürkan Başbağcı

Sac jantlar daha once siyaha boyanmisti, tozlar cok yapisiyordu. Ben de altin rengine boyayim dedim.

u6a4uge4.jpg

a2anuse7.jpg

te9u2eda.jpg

Araci aldigimda uzerinde bulunan jant kapaklarinda bulunan ford logosu dikkatimi cekti. Ben de onu kapaktan sokerek direksiyonda bulunan ford yazisinin uzerine yapistirdim.

ehequmaz.jpg

Kendi yaptigim izgara gri renkteydi, uzerinde typeR amblemi vardi. Izgarayi siyaha boyadim ve amblemi cikarttim. Ford amblemi yapistirabilirim boyle de kalabilir.

2y3yta5y.jpg

Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Altin rengi siyaha gore daha güzel durmuş elinize saglik, on izgara daha bi iyi durmuş.

Kapi içlerine çekilen nikelaj seriti daha detayli anlatirmisin. Nasil şekil verdin ve malzemeyi nasil yapistirdin? Bende düşünüyorum ama bunlari cozemedim henüz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürkan Başbağcı

Altin rengi siyaha gore daha güzel durmuş elinize saglik, on izgara daha bi iyi durmuş.

Kapi içlerine çekilen nikelaj seriti daha detayli anlatirmisin. Nasil şekil verdin ve malzemeyi nasil yapistirdin? Bende düşünüyorum ama bunlari cozemedim henüz :)

Nikelaj serit sanayide aksesuarcilarda satiliyor rulo halinde.metre fiyati veriyolar.seridin alt tarafi yapiskan baya iyi tutuyor.kolay bükülen malzeme elastik yani sekil veriliyor.kapi icine yapistirirken dösemeye degil de kapi plastik kismina yapistirdim daha iyi tutuyo.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürkan Başbağcı
(düzenlendi)

Sac jantlar altina boyandiktan sonra gri jant kapaklari pek iyi durmadi ben de kapaklari da altina boyayim dedim bilmem iyi mi ettim yorum sizin..

qe4egube.jpg

Bir de dün siyaha boyadigim ön izgaraya ford amblemi aldim.

8e2evuna.jpg

peju2eqy.jpg

tarihinde Gürkan Başbağcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Yapılan her işleme eyvallah,sonuçta emek var fakat affınıza sığınarak ben şu ön panjura takmış vaziyetteyim. Çıkma falan bir şey ayarlayıp takamaz mısınız? gerçekten emanet duruyor.rengi amblemi falan değişse bile ben broadway panjuruyum diyor ne yapsanız da....

Yorum bağlantısı
Gürkan Başbağcı

Yapılan her işleme eyvallah,sonuçta emek var fakat affınıza sığınarak ben şu ön panjura takmış vaziyetteyim. Çıkma falan bir şey ayarlayıp takamaz mısınız? gerçekten emanet duruyor.rengi amblemi falan değişse bile ben broadway panjuruyum diyor ne yapsanız da....

Evet bunun ben de farkindayim her gun gözüm oraya takiliyo en sonunda dediginiz gibi cikma falan bulucam sanirim
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Gürkan Başbağcı

Ön kaputta tam ortada boya acilmasi meydana geldi.bende az masrafla cözmek adina böyle bisey uyguladim.

280b3a524d5ee191cc22337061ce4ef2.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürkan Başbağcı

Bu tampon boyaları dökülme yapmıyor mu kardeşim ?

Bende bu zamana kadar olmadi boyadan farkediyor sanirim
Yorum bağlantısı
Gürkan Başbağcı

Zimpara uygulamasi filan yaptınız mı ?

Evet öncesinde ince zimpara gectim
Yorum bağlantısı
Burak Fidan
(düzenlendi)

Dostum selam,

Nacizane tavsiyelerim, ön kaputtaki kara folyoları iptal etmelisin, düzgün çelik jant bulabilirsin çıkma onu boyasaydın keşke. Plastik jant kapaklı hali kaliteli olmamış.

Kaput üstündeki Hava ızgarası şeysini de sökmelisin.

Ön panjuru birkaç deneme yapmış olmana rağmen pek orjinal gibi durmamış.

Eğer yapabilirsen arabayı alçalttır. Komple boyaya sok. Sprey boya ile güzel işler yapmışsın ama aracının kendine gelmesini istiyorsan komple boya daha iyi olacaktır. Özellikle o çirkin kara folyoları muhakkak sök :)

Plastikleri mat siyah boyamışsın. Ne marka bu boya ? Genelde plastikler astarsız boyanmaz sen astar mı atıyorsun ?

tarihinde Burak Fidan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...