İçeriğe Yönlendir

2006 Fiesta İlk Triger Değişimi.

Fatih Altınoluk

Recommended Posts

Fatih Altınoluk

Antalya da ki amcamın 1.4 tdci 2006 fiestası var. Aracı sıfır aldı ve şu anda 100 bin km yi biraz geçti. Sorum ise aracın trigeri orjinal daha hiç değişmedi. Antalya da kimi hangi ustayı tavsiye edersiniz? Maliyet kaç lira çıkar? Ve son olarakta şu parçada triger ile değişse iyi olur diyeceğiniz parça var mı ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Fatih ben c-max varken, devir daim ve  gergi bilyesinide değiştirtmiştim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Antalya da ki amcamın 1.4 tdci 2006 fiestası var. Aracı sıfır aldı ve şu anda 100 bin km yi biraz geçti. Sorum ise aracın trigeri orjinal daha hiç değişmedi. Antalya da kimi hangi ustayı tavsiye edersiniz? Maliyet kaç lira çıkar? Ve son olarakta şu parçada triger ile değişse iyi olur diyeceğiniz parça var mı ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Antalya merkez eski sanayide sahibi benimde arkadaşım olan Doğanlar ford servisi var.Benim Jaguarımıda oraya götürüyorum mondeo motoru olduğu için.

İlgilenirseniz tam adres,telefonunu veya sahibiyle tanıştırabilirim.

Yorum bağlantısı
Harun Aydın

Maliyet ne çıkar serviste acaba ?

Fiesta servis maliyeti konusunda benim bir bilgim yok ama illaki cevap ı gelir birazdan(:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Antalya merkez eski sanayide sahibi benimde arkadaşım olan Doğanlar ford servisi var.Benim Jaguarımıda oraya götürüyorum mondeo motoru olduğu için.

İlgilenirseniz tam adres,telefonunu veya sahibiyle tanıştırabilirim.

işçilik kalitesi nasıl abi?
Yorum bağlantısı

Ahhh şu servis fiyatları çok uçuk olmasa da herkes servise gitse.

işçilik kalitesi nasıl abi?

İşçilik kalitesi güzel olduğu için yazdım yoksa önermezdim zaten gittiğinde işyerinin doluluğundan anlıcaksın nedemek istediğimi.Yaptıkları işin arkasında dururlar hiç bir sıkıntı yaşamazsın.

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Ahhh şu servis fiyatları çok uçuk olmasa da herkes servise gitse.

Keşke :( Araba alındı alınalı yağ filtre dışında hiç masraf etmedik :)
Yorum bağlantısı

Keşke :( Araba alındı alınalı yağ filtre dışında hiç masraf etmedik :)

Yavaş yavaş değişmesi gereken parçalar kendini göstermeye başlıcaklardır,Bunların başında tüm kayış setleri vs geliyor.Kontrol edilmeden birşey demek zor.

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Triger 5 yıl ya da 100.000 km de değişmesi gerekiyordu ama. Demek ki dayanıyormuş, bu 5 yıl olayı cidden insanları servise çekmek için tuzak olsa gerek.

Tavsiyem; V kayışı değişsin, rulmanlara baktırın ses yapma ihtimali olanlar değiştirilsin ve bir daha işçilik ödeyip devirdaim değiştirmekle uğraşmayın şimdi değiştirin. Yolda bırakma ihtimali yüksek bir parçadır çünkü devirdaim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Triger 5 yıl ya da 100.000 km de değişmesi gerekiyordu ama. Demek ki dayanıyormuş, bu 5 yıl olayı cidden insanları servise çekmek için tuzak olsa gerek.

Tavsiyem; V kayışı değişsin, rulmanlara baktırın ses yapma ihtimali olanlar değiştirilsin ve bir daha işçilik ödeyip devirdaim değiştirmekle uğraşmayın şimdi değiştirin. Yolda bırakma ihtimali yüksek bir parçadır çünkü devirdaim.

Kesinlikle size katılıyorum,Birden ağır bakım yapılsın ve sonra gönül rahatlığı ile araca binilsin.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Yavaş yavaş değişmesi gereken parçalar kendini göstermeye başlıcaklardır,Bunların başında tüm kayış setleri vs geliyor.Kontrol edilmeden birşey demek zor.

Ben Kayseri deyim. Araç burda olsa sıkıntı yok. Bende motosiklet ustası olduğum için adamın anahtar tutuşundan ustalığını anlarım. Malesef amcam götürecek oda hiçbirşeyden anlamaz. Bana sordu o yüzdende.
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Ben Kayseri deyim. Araç burda olsa sıkıntı yok. Bende motosiklet ustası olduğum için adamın anahtar tutuşundan ustalığını anlarım. Malesef amcam götürecek oda hiçbirşeyden anlamaz. Bana sordu o yüzdende.

Ben her türlü yardımcı olurum lafı bile olmaz.İlgili yerlerden parça fiyatları alıpta bilgi sahibi olabilirsiniz,öyle sadece para için iş yapmıyorlar zaten işyeri sahibi antalyanın yerlisi olduğundan maddi durumları çok iyi keyfi olarak bu işi yapıyor. 

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk
(düzenlendi)

Ben her türlü yardımcı olurum lafı bile olmaz.

Ustalığı iyi diyorsunuz yani?Birde fiyatları nasıl ? tarihinde Fatih ALTINOLUK tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Ustalığı iyi diyorsunuz yani?Birde fiyatları nasıl ?

Size kendimden örnek veriyorum 1 ay önce baskı balatam ve direksiyon pompam değişti serviste bunların fiyatı 5.500 tl ama kendilerinin araştırması sonucu baskı balata:250 volan:600 direksiyon pompası:400tl olarak parçaları beraber gidip aldık.İşçiliği ise öyle abartılacak bir işçilik alınmıyor.

Dediğim gibi kendim direk konuşucam ve yabancı olmadığınızı söylüyecem gerekirse sanayide beraber bile olabiliriz hiç problem değil.

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk
(düzenlendi)

Ok yarın amcama derim tamam derse size öm atarım. Çok teşekkürler ilginiz için.

tarihinde Fatih ALTINOLUK tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Ok yarın amcama deyin tamam derse size öm atarım. Çok teşekkürler ilginiz için.

Tamam,seve seve yardımcı olabilirim hangi parçaların değişeceği ve neler yapılacağı işçilik vs. fiyat konusundada devamlı sizinle irtibatta oluruz ki sizde anlarsınız uçuk kaçık olmadığını. Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Ben yeni değiştirdim sevgili Sabri Ustama.V kayışınıda değişti.Diğerlerinde sorun yok değişim gerekmiyor denildi.Keşke İzmir de olsanız sizide doğru Usta Ellere Sabri Ustama yollardık..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emrah Uludağ

Triger seti olarak alırsanız daha iyi olur. Ben geçen yıl 225'e almıştım. V kayışı da değişir ama o o kadar pahalı değildi, net hatırlamıyorum. İşçilik için en az 150 tl isterler ben 200 vermiştim. Diğer bakım masraflarıyla birlikte (yağ, filtreler ve genel kontrol) 600tl'ye maloldu. yetkili serviste 1200 tl'den fazla tutar demişlerdi.

Bu arada triger seti için ford'un önerisi 90.000 km ya da 6 yıl.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Berk Karatan

Iyi risk almışsınız 2006 model araç ve yeni değişecek yıl olmuş 2014 iyimiş vallahi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Kayış dayanmasına dayanır.Fakat bu tip şans oyunlarına girmezdim şahsen :i-ih:  Ford için üreticinin önerdiği kullanım süresi 5 yıl veya 90000 km. dir.Araç sahibi 100 küsur bin km. yi devirmiş 8. yılını doldurmuş.Burada belirtilen değişim süresi ideal kullanım süresidir; üretici kar elde etme derdinde değildir.Kauçuk içerikli bu malzeme parça üzerinde döndüğü yuva ile sürekli temas halinde olduğu için aşınır ve uzar.Uzayan kayış diş atlayabilir.Bu durumda görevi gereği uyarması gereken parçalarda zamanlama hatası yaratabilir ve parçalara büyük zararlar verebilir.Kopan kayış yüzünden hareketsiz kalan egzantrik mili, valfleri hareket ettiremez.Bu durumda hareket eden pistonlar sabit kalan valflere çarparak eğilmelerine,pistonların hasar görmesine sebep olabilir.300-400 liralık olağan bakım yerini binlerce liralık tamire bırakır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Serviste 800 leri bulur ve aşabilirde, dışarda devirdaim sağlam ve değişmezse 400 tl. yi bulur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

ben kasım ayında focusumun triger v kayış rulmanlar devir daim pompası degısımını yaptırdım 400-450 tl parca tuttu 100 tl işcılık verdım.aracın 90 bın bakımı gecmıs dıkkat edın tehlıkeye gırmek agır masraf cıkarır

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...