İçeriğe Yönlendir

Triger Seti Hakkında (Değişim Ve Süre)

Fırat Kazancı

Recommended Posts

Fırat Kazancı

Arkadaşlar,

Benim aracın trigeri seti garantiden 28.000 de iken değişti. Trigerin normalde 60.000 de değişmesi gerekiyor. Ben 88.000 de mi değişeceğim şimdi?  

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Normalde 5 yıl veya 90 bin km.

Siz 28bin km niye değiştirdiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever
(düzenlendi)

Normalde 5 yıl veya 90 bin km.

Siz 28bin km niye değiştirdiniz

bende merak ettim :)

tarihinde Ali Ozan Yurtsever tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Devrim Kara

arkadaşlar bende aracımda trigerin nezaman değiştiğini bilmiyorum değişme zamanı geldiğini ustalar anlarmı herhangi bir belirti verirmi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

arkadaşlar bende aracımda trigerin nezaman değiştiğini bilmiyorum değişme zamanı geldiğini ustalar anlarmı herhangi bir belirti verirmi

Bir çok arabada Söküp bakmak gerekiyor. Sökmüşken değiştirmek mantıklı. Iki işçilik vermemiş olursunuz.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

5 yıl veya 90 bin km,bunun dışındaki süreçteki kullanımlar agır hasar çıkarabilir kendi aracımda 90 bin bakımda triger ve v kayışın halini gördükten sonra belki her araçta aynı olmayabilir ama riske gerek yok,şunu unutmamak gerek araç kilometre yapmasa bile trafikte durdugumuz zamanlarda rolantide çalıştıgı zamanlarıda unutmamak lazım 90 bine veya 5 yılını doldurmuş araçın motorun çalışma saatini bilemeyiz..en temizi rutun zamanlarda değişim...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Turgut Ünal

Arkadaşlar,

Benim aracın trigeri seti garantiden 28.000 de iken değişti. Trigerin normalde 60.000 de değişmesi gerekiyor. Ben 88.000 de mi değişeceğim şimdi?  

triger seti garantiye giriyor mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Uygur

Değişim Maliyeti nedir bilginiz varmı?

Triger ile birlikte devirdaim pompasınında değişmesi gerektiğini düşünüyorum.

Aracım 2009 model benzinli fiyat bilgisi olan varsa paylaşırsa memnun olurum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Değişim Maliyeti nedir bilginiz varmı?

Triger ile birlikte devirdaim pompasınında değişmesi gerektiğini düşünüyorum.

Aracım 2009 model benzinli fiyat bilgisi olan varsa paylaşırsa memnun olurum

kasım ayında dızel aracımın trıger set v kayıs devır daımı degıstırdım 400 tl tuttu 100 tl ıscılık verdım benzınlı ıse bıraz hesaplı olur..devır daımıde degıstırın mutlaka onun ayrı ıscılık vermektense bakımla beraber yaptırın...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Uygur

kasım ayında dızel aracımın trıger set v kayıs devır daımı degıstırdım 400 tl tuttu 100 tl ıscılık verdım benzınlı ıse bıraz hesaplı olur..devır daımıde degıstırın mutlaka onun ayrı ıscılık vermektense bakımla beraber yaptırın...

Teşekkür ederim verdiğiniz rakam özel servismi yoksa yetkli servis fiyatımıdır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
(düzenlendi)

Teşekkür ederim verdiğiniz rakam özel servismi yoksa yetkli servis fiyatımıdır

özel servise gittim, yetkılı servıs 1000 tl uzerınde fıyat verdi,bizim servis pahalı biraz malum bodrum,siz gidin en yakın yetkili servisten fiyat alın,özel serviste her türlü işinizi görür parçalarını siz alın onlara işcilik verin,benim gittiğim 15 sene ford yetkılı servis özgeçmişi olan bir servis..

tarihinde Erdem Bozkurt tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Kazancı

Arkadaşlar,

Araç rölantide iken her zaman olmamakla birlikte ince bir ses yapıyordu. Servis devirdaimden kaynaklı dedi ve triger seti garanti kapsamından değişti. O zaman ben rahat bi 50.000 daha gezerim sanırım  araç şuan 53.000 de :)  Maliyet sorduğumda 1000 tl üzeri olurdu garanti dışı durumlarda demişlerdi.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

debriyaj da üstten kavrama olayı meydana gelir bende forumda yazılanları denedim 1.vitese ve 4. viteslere takıp el freni çekili iken sadece debriyaj ile kalkmayı denedim normal bir şekilde arka kısım yere yapışıyor ama hafta sonu araça ufak tefek tampon rütüşları için eski sahibi ve arkadaşımız olan abimize bıraktım geri almaya gittiğinde debriyaj bitik acil değiştir diye (3. kez) bir cümle duydum ve kafamdan kaynar sular döküldü yine :)

Mustafa böyle bir durum söz konusu değil. Sen debriyaj balatası ile triger kayışını karıştırmışsın..

Ustalar anlar evet ancak söküp bakmaları gerekiyor :) Değişim zamanı gelen kayış araçta belirti vermez.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)

nasıl ayhan abi anlamadım hangisini karıştırdım ? debriyaj üstten kavradığı zaman bu sorun triger ilemi alakalı oluyor ?

Triger değişimi geldiğinde nasıl belirti olur denilmiş sende debriyaj da üstten kavrama olur demişsin böyle birşey olmaz..Onu demek istedim.

#ileti 7 de ki mesajına istinaden..

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...