İçeriğe Yönlendir

Mercedes Vaneo 170 Cdi'leri Nasıl Bilirsiniz ?...

Fırat Şenol

Recommended Posts

Fırat Şenol
(düzenlendi)

Herkese merhaba. Son 1 haftadır bizim apartmanda oturan bir komşumuzun satılık Vaneo'su dikkatimi çekiyor. Bu araçları nasıl bilirsiniz ( Motoru, otomatik şanzımanı, konforu, kullanımı, kronik problemleri, bakım masrafları. Kısaca her anlamda... ) ?

Değerli yorumlarınızı bekliyorum, saygılar...  :)   Örnek ilan ;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-mercedes-benz-acil-hususi-otomobil-ruhsatli-dizel-otomatik-vaneo-full-151933549/detay

tarihinde Fırat Şenol tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Abi kasa yapısı olarak bana virajda devrilecek gibi geliyor . Güven vermiyor hiç . Bu olacağına a160 daha sağlam gibi .

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Abi kasa yapısı olarak bana virajda devrilecek gibi geliyor . Güven vermiyor hiç . Bu olacağına a160 daha sağlam gibi .

Esp standartmış zaten...  ;)

Yorum bağlantısı

Yazıldığı gibi ESP varsa viraj kabiliyeti de sorunsuzdur.

Yıllarca kullanılabilecek, Almanya'da oldukça fazla talep görmüş geniş ferah, atik ve performanslı, kaliteli bir araç. Donanımı da zamanında son derece zengin, sınıfının ötesinde idi. Günümüzde bile, sahip olduklarının çok gerisinde olan taşıtlar aynı fiyata satılıyor.  Yalnız;

220 bin km boyunca nasıl kullanıldı? Motorunu iyi incelemek lazım. İyi bir dizelci ustanız var mı? 

Kilometresinin yanında 10 yıllık bir demir. Aşınmalar, çürümeler olabilir. Örneğin hava yastıklarının üretimden 10 yıl sonra yenilenmesi tavsiye ediliyor. Yenileyecek misiniz?

Yedek anahtarının olması, kullanma kılavuzunun olması, bakımlarının işletilmesi sizin bir işinize yaramayabilr ama, aracın sahibinin zihniyeti ve hatta şahsiyeti hakkında önemli ipuçları verir. Bakalım adam düzenli, hassas mı, arabayı kullanırken önemsemiş mi. Bunları değerlendirip, içinize sinen kararı verin.

Kırmızı ışıkta bekliyorum. Yeşil yandığı zaman, ileride tekrar kırmızı ışık yandığını göre göre yanımdaki adam hafif patinajla kalkıp, motoru zorlayıp, kazık frenle tekrar kırmızıda duruyor. Bu şekilde kullanılmış araçta da sorunlar hatta darbeler olası.

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Yazıldığı gibi ESP varsa viraj kabiliyeti de sorunsuzdur.

Yıllarca kullanılabilecek, Almanya'da oldukça fazla talep görmüş geniş ferah, atik ve performanslı, kaliteli bir araç. Donanımı da zamanında son derece zengin, sınıfının ötesinde idi. Günümüzde bile, sahip olduklarının çok gerisinde olan taşıtlar aynı fiyata satılıyor.  Yalnız;

220 bin km boyunca nasıl kullanıldı? Motorunu iyi incelemek lazım. İyi bir dizelci ustanız var mı? 

Kilometresinin yanında 10 yıllık bir demir. Aşınmalar, çürümeler olabilir. Örneğin hava yastıklarının üretimden 10 yıl sonra yenilenmesi tavsiye ediliyor. Yenileyecek misiniz?

Yedek anahtarının olması, kullanma kılavuzunun olması, bakımlarının işletilmesi sizin bir işinize yaramayabilr ama, aracın sahibinin zihniyeti ve hatta şahsiyeti hakkında önemli ipuçları verir. Bakalım adam düzenli, hassas mı, arabayı kullanırken önemsemiş mi. Bunları değerlendirip, içinize sinen kararı verin.

Kırmızı ışıkta bekliyorum. Yeşil yandığı zaman, ileride tekrar kırmızı ışık yandığını göre göre yanımdaki adam hafif patinajla kalkıp, motoru zorlayıp, kazık frenle tekrar kırmızıda duruyor. Bu şekilde kullanılmış araçta da sorunlar hatta darbeler olası.

Size tamamen katılıyorum Özgür bey, doğru tespitlerde bulunmuşsunuz. Eğer kısmet olurda almaya karar verirsem, her türlü expertizini yaptırıp içime sindikten sonra alacağım. Şimdilik araç ile ilgili bilgiler edinmeye çalışıyorum...  :)

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Kusura bakmayın ama tipinden nefret ettiğim bir araç. Buna para vereceğime gider 2006-2007 vito 111 cdi alır binerdim. Ayrıca hiçbir ticari araç, binek araç konforunu veremiyor. Yıldız diye cezbetmesin sizi. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Kusura bakmayın ama tipinden nefret ettiğim bir araç. Buna para vereceğime gider 2006-2007 vito 111 cdi alır binerdim. Ayrıca hiçbir ticari araç, binek araç konforunu veremiyor. Yıldız diye cezbetmesin sizi. 

Daha önce 2 yıl kadar 2010 model Dsg'li Caddy tecrübem olduğu için sanılanın aksine ( Her marka ve versiyon değil elbet ) son derece konforlu araçlar olduğunu düşünüyorum. Enazından benim kullanım tecrübelerim bu yönde... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ
(düzenlendi)

Daha önce 2 yıl kadar 2010 model Dsg'li Caddy tecrübem olduğu için sanılanın aksine ( Her marka ve versiyon değil elbet ) son derece konforlu araçlar olduğunu düşünüyorum. Enazından benim kullanım tecrübelerim bu yönde... 

Ben aracı kullanmadım zaten, tipi cezbetmiyor sadece... Bizim arkadaşın şirkettin de vardı 2 tane, yılda 2 defa cam motorları sorun çıkarıp cam düşüyormuş ve her yerinden sesler geliyormuş (bu şirket arabası olarak kullanıldığından da olabilir tabi) dediğine göre...

tarihinde Oktay Demirağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Eski patronumda bundan vardı, ilginç bir vasıta. Direksiyonu çok güzel genel anlamda konforlu ama gürültülü ve çok sallantılı idi. Çok yaktığı aklımda kalmış, parçası pahalıydı 

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol
(düzenlendi)

Ben aracı kullanmadım zaten, tipi cezbetmiyor sadece... Bizim arkadaşın şirkettin de vardı 2 tane, yılda 2 defa cam motorları sorun çıkarıp cam düşüyormuş ve her yerinden sesler geliyormuş (bu şirket arabası olarak kullanıldığından da olabilir tabi) dediğine göre...

İlla alınacaksa şirket için ve ticari olarak kullanılan araçlardan tercih etmemek lazım. Bu sadece Vaneo için değil tüm bu sınıf araçlar için geçerli bir tespit...

tarihinde Fırat Şenol tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Abi çok tipsiz bir araba, Mercedesin asaletinin yanından geçmiyor bence, Zevk meselesi tabi,

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Abi çok tipsiz bir araba, Mercedesin asaletinin yanından geçmiyor bence, Zevk meselesi tabi,

Tipsiz arabaları her zaman dikkat çekici bulmuşumdur :D . Aracın estetik görüntüsünden ziyade, konforu, kullanım özellikler, güvenliği gibi konular benim için daha önemli... ;)

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz
(düzenlendi)

Abimde vardı uzun yol olarak erzuruma gittik geldik motoru çok güzel iç.hacmi gayet güzel ama virajlarda çok korkutuyor birde kamyonet geçmesi çok kötü onun dışında binilebilecek güzel bir aile kamyoneti.

Ek olarak ön göğüslük çok tuhaf ve sıkıntılı.

Sizin verdiğiniz ilandaki hususi otomobilmiş bu nasıl oluyor onu anlamadım bizdeki de 5 kişilik full versiyonuydu ve kamyonet geçiyordu hatta 105 km ile radardan ceza yemiştim. kamyonet olduğunu bilmediğimden o zaman öğrenmiştim.

tarihinde Taner Gündüz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Abimde vardı uzun yol olarak erzuruma gittik geldik motoru çok güzel iç.hacmi gayet güzel ama virajlarda çok korkutuyor birde kamyonet geçmesi çok kötü onun dışında binilebilecek güzel bir aile kamyoneti.

Ek olarak ön göğüslük çok tuhaf ve sıkıntılı.

Sıkıntılı derken?...

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

Sıkıntılı derken?...

Motoru içe doğru olduğundan göğüslük çok biçimsiz tasarlanmış ( benim görüşüm)  i ve uzun yolda viraj ve viraj görüş mesafesi hiç iyi değil.

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Motoru içe doğru olduğundan göğüslük çok biçimsiz tasarlanmış ( benim görüşüm)  i ve uzun yolda viraj ve viraj görüş mesafesi hiç iyi değil.

Evet haklısınız. A sütunu biraz iri tutulmuş ve kelebek cam konmamış, şimdi farkettim...

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Yalnız abi örnek ilan demiş :) yani araç bu değil, değil mi ?

Hakkında bilgi edinmeye çalıştığım model / versiyona örnek olmasından ve aynı zamanda komşumun satılık aracının ilanının bu olmasından kaynaklı paylaştığım ilan örneğidir. Aracı gidip direkt almak gibi bir durumum yok arkadaşlar, sadece ilgimi çektiği için bilgi edinmeye çalışıyorum hepsi bu...  :)

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

Herkese merhaba. Son 1 haftadır bizim apartmanda oturan bir komşumuzun satılık Vaneo'su dikkatimi çekiyor. Bu araçları nasıl bilirsiniz ( Motoru, otomatik şanzımanı, konforu, kullanımı, kronik problemleri, bakım masrafları. Kısaca her anlamda... ) ?

Değerli yorumlarınızı bekliyorum, saygılar...  :)   Örnek ilan ;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-mercedes-benz-acil-hususi-otomobil-ruhsatli-dizel-otomatik-vaneo-full-151933549/detay

ilan bana biraz ilginç geldi.sizlerle de paylaşmak istedim. mercedes motoru 160.000 km de bitmiş ve şanzuman 220.000 km de yeni değişmiş yazıyor. araba mı geçmişinde sıkıntılıydı yada sürücüsümü sıkıntılıydı. çözemiyorum :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...