İçeriğe Yönlendir

Otoyolda Kontrol

Devrim Kara

Recommended Posts

Devrim Kara

arkadaşlar dün başıma gelen bir olaydan bahsetmek istiyorum ve bilgisi olan arkadaşlarımın yardımını isteyeceğim...

konyadan ankaraya dönüşte çok süratli geldim radar da yoktu fakat gölbaşına yakın biryerde ışıklı bir uyarı tabelasında plakam yazılı servis alanına giriniz yazısı yanıp yanıp sönüyordu biraz ilerde servis alanı denilen yer maliyenin kantar kontürolüydü bende girmeden devam ettim bir sıkıntı olurmu acaba

Yorum bağlantısı

Birşey olmaz.

Kuzenimin Peugeot Partner aracı var. Gişe çıkışında karayolları ekipleri dur işareti yaptı. SRC belgesi kontrol ediyorlarmış. Bende de yoktu. Boş şekilde kuzenimle eve dönüyoruz. Kamyon mu bu, nakliyeci miyim ben? Polis ekipleri de vardı, gazladım gittim. Gelen giden olmadı. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Gel bir çayımızı iç, yorulmuşsunuzdur yolda demek istemişler, sen anlamamışsın  :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Eren

İlk defa duydum ben böyle bir şeyi. Plakayı okuyan sistem. Aracın ticari olmadığını bilemiyor mu?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Devrim Kara

şaştım kaldım işim acil olmasaydı bi girip arabayı tarttıracaktım :))

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Devrim Kara

arkadaşlar öğrendiğime göre o tabelalar radarmış yedik cezayı heralde :( dikkatli olalım

ankara%20radar%20uygulamas%C4%B1.jpg   spacer.gif Ankaralı sürücüler hızınıza aman dikkat edin. spacer.gif 12 Haziran 2012 Salı 01:42 spacer.gif  Paylaş  facebook.png googlebookmark.png twitter.png stumbleupon.png delicious.png reddit.png newsvine.png magnolia.png technorati.png digg.png mixx.png spacer.gifspacer.gif

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün bazı bölgelerde ikaz tabelaları koymadan ortalama hız uygulamasına geçtiği ortaya çıktı.

Ankara şehir içinde sabit uyarı tabelalı radar uygulaması sürüyor. Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün bazı bölgelerde ikaz tabelaları koymadan ortalama hız uygulamasına geçtiği ortaya çıktı.

Mevlana Bulvarı Akpınar İlköğretim Okulu önü Gölbaşı istikameti ile Gölbaşı'nın giriş ve çıkışındaki asayiş kameraları radar olarak kullanılmaya başlandı. Günün belli saatlerinde uyarı tabelasız yapılan uygulamaya göre her iki kamera arasında ortalama hızı ölçülen sürücülere kesilen cezalar postaya verildi.

Ceza makbuzlarını alan sürücüler, ikazsız yapılan bu uygulamanın bir tuzak olduğunu iddia ederek, cezalara itiraz ediyor. Emniyet Müdürlüğü yetkileri, uyarı ikazlarının bulunmadığı kameralara ilişkin sorulara cevap vermezken, uygulamanın 24 saat değil belirli vakitlerde 2 saatliğine uygulandığını belirtildi.

Uygulama şöyle yapılıyor: "Ankara'dan Konya istikametine giden bir araç, Kepekli mevkiine gelmeden uyarı tabelalarıyla 70 kilometre hızla seyrediyor. Kepekli'de bulunan ışıklı rampayı geçince Gölbaşı'nın girişinde normalde asayiş kamerası olarak kullanılan mobeseler tarafından geçiş zamanı ve hızı belirlenerek ortalama hız hesaplanıyor."

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Birşey olmaz.

Kuzenimin Peugeot Partner aracı var. Gişe çıkışında karayolları ekipleri dur işareti yaptı. SRC belgesi kontrol ediyorlarmış. Bende de yoktu. Boş şekilde kuzenimle eve dönüyoruz. Kamyon mu bu, nakliyeci miyim ben? Polis ekipleri de vardı, gazladım gittim. Gelen giden olmadı. 

Alırken ucuza aldınız ama :)

Yorum bağlantısı
Devrim Kara

Valla bence birşeyler olabilir.Yakında çıkar kokusu..

:D  bekleyip göreceğiz bişey olduğunda yazarım buraya

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Enver Umit Tulu

silifkede de vardi boyle birsey ama servis alanina giriniz diye niye yazsinlar

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...