İçeriğe Yönlendir

C - Max II - Benzinli Yakıt Tüketimi

Hüseyin Berberoğlu

Recommended Posts

İsa Köse
(düzenlendi)

Güncel yakıt tüketimi değerlerim:

7,5 lt/100 km

tarihinde İsa K&#246se tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
ilhan yalçın

şehir 9,5-11 litre şehir dışı düz uzun yol 7.1lt inişli çıkışlı uzun yol 7,3 lt  lpg taktırsam mı diye düşünüyorum. brc my 11 1800 tl 9 taksit.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Köse

Bendeki son durum şöyle:

sglJZju.jpg

Bunlar da aldığımdan beri tutulan kayıtlar:

H3KpeU5.jpg

Yorum bağlantısı
Hakan Bilir

Merhaba;

C max Trend 1.6 aracımı cumartesi teslim aldım.Benzin tüketimi ile bilgileri ilk depoyu bitirdiğimde paylaşacağım.

Yorum bağlantısı
Hakan Bilir

Günaydın,

ilk depo dolumunda 240 tl lik benzin aldım.Yapmış olduğum km 616.km de 0,38 kuruş yaktı.Bu yolun sadece 150 km si  otobonda geçti.Tüm 616 km boyunca klima açıktı.Bayram dolayısıyla akraba ziyaretleri şehir içinde dur kak oldukça fazla idi.benzinli araç için sanırım normal bir değer.

Yorum bağlantısı
İsa Köse

Günaydın,

ilk depo dolumunda 240 tl lik benzin aldım.Yapmış olduğum km 616.km de 0,38 kuruş yaktı.Bu yolun sadece 150 km si otobonda geçti.Tüm 616 km boyunca klima açıktı.Bayram dolayısıyla akraba ziyaretleri şehir içinde dur kak oldukça fazla idi.benzinli araç için sanırım normal bir değer.

Normal bir değer. Çok devirli kullanmayınca daha da düşebiliyor.

Anlık tüketimi açarak kullandınız mı hiç şehir içinde? Çıkan değerler nasıl? 20-25-30 l/100 km. :)

Yorum bağlantısı
Hakan Bilir

Normal bir değer. Çok devirli kullanmayınca daha da düşebiliyor.

Anlık tüketimi açarak kullandınız mı hiç şehir içinde? Çıkan değerler nasıl? 20-25-30 l/100 km. :)

Evet aynen öyle hatta yokuşta bir ara anlık 40 lt leri gördüm dikti bende biraz gaza fazla bastım.Dedim tüketime bak.

Araç yol bilgisayarı 100 km de 8 lt civarı gösteriyor.Benzinli ve 1.6 lt motor için bu değerlerin çok altına düşmez diye düşünüyorum.

Çok devirli kullanmadım,yaklaşık 2000 devirde vites geçmem gerektiğini belirtiyor ben de  uyuyorum.Aracın kitapçığında 1500 km motoru çok zorlanmaması

gerektiği yazıyordu.

Bu arada MYKEY nedir?

Yorum bağlantısı
İsa Köse
(düzenlendi)

Mykey kontak anahtarına göre kişiselleştirilebilir özellikler diye biliyorum. Örneğin; diğer anahtar eşinizde ve hız sınırı, emniyet kemeri, müzik ses seviyesi vb ona göre ayarlanıyor. Benim araçta yok.

tarihinde İsa K&#246se tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İsa Köse

Aracımla birbirimize alıştık galiba. :)

Son tüketim değeri: 6,53 l/100km (Yarısı şehiriçi, yarısı aşırı sakin şehirler arası)

Toplamda ortalama yakıt tüketimi: 7,41 l/100km (3391 km.nin ortalaması)

cQHvZtK.jpg

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
ilhan yalçın

150 tl benzinle (4.65 tl) mersinden antalyaya gittim. Antalya ya vardığında 472 km yol yapmıştım. yol bilgisayarında gidilecek mesafe olarak ta 118 km gösteriyordu. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erkan Uygur

Bayramın 3. günü istanbuldan gaziantepe yola cıktık.Araç 2014 c-max trend 10bin km de araç yol bilgisayarına göre toplam km bilgisi 550 km idi.

Bir önceki aracımız 2005 c-max benzinli ile 650 km yapıyorduk.

Yeni nesil motor ile daha iyi değerler bekliyordum ama sonuç hüsran.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yasin kayalar

2013 c max trend benzinli aracimin ortalama tüketimi 9.00 litee kadardi.15 000 km ya kadar 7.9 dusurdum ama lpg taktirmak zorunda kaldim.klima bile acamaz duruma geldim. :)

Arkadaslar lpg yi öneririm.su an aracim 40 binde ..tık sorun yok.

Selamlar.

Yorum bağlantısı
İsa Köse

2013 c max trend benzinli aracimin ortalama tüketimi 9.00 litee kadardi.15 000 km ya kadar 7.9 dusurdum ama lpg taktirmak zorunda kaldim.klima bile acamaz duruma geldim. :)

Arkadaslar lpg yi öneririm.su an aracim 40 binde ..tık sorun yok.

Selamlar.

Şu anki yakıt tüketiminiz nedir? Lpg + benzin olarak soruyorum.

Ayrıca ne zaman, hangi kit ve kaça taktırmıştınız?

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Erhan Karasu

Son mesaj yazılalı neredeyse 1 sene olmuş. Konuyu hortlatayım ;) . 2012 Ecoboost 182 hp aracımda İzmir şehir içi ortalama yakıt tüketimi 8,7/9,2 lt'den ne yukarı çıkıyor ne de aşağı düşüyor. Şehir dışına fazla çıkmıyorum, geçen yıl izmir/Uşak/Denizli/İzmir yol yapmıştım,ortalama 7,8'e kadar düşmüştü.

Yorum bağlantısı
Onur Kavaklı

İstanbul trafiğinde ortalamam 8.6 l/100km. Aracım 1.6 Ecoboost motora sahip

Yorum bağlantısı
Cemil Kaynak

Ben de aranızda yeniyim.

2011 Titanyum X paket benzinli.

Şu an şehir içi yol yapıyorum. aşırı zorlamadan vites değişim uyarısına binayen vites değiştiriyorum. 8,0/100km gösteriyor. Sanırım iyi bir değer...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Taha Kaytazoğlu

Selamın aleyküm. 2011 Model C-MAX Titanium-X paket Benzinli araç sahibiyim. Araç şuan 8.000 küsur kilometre de. Şu an Şehir içinde sakin bir sürüş modun da 7.5/100 km  göstermekte olup; Motorun gücünü hissedeyim biraz, vay efendim basmayacaksam 180 bg' lik arabayı niye aldım deyip kendimi gazladığım anlarda 9.1-9.5/100 görmüyorum desem yalan olur. Bence böyle bir araç için değerler, bu kilometre de ve şehir içinde iyi...

Tabi ki Hüseyin Bey' in Konu Başında bahsetmiş olduğu değer  "0"  kilometre bir araç için olsa da  14 Lt tüketim biraz fazla. Kilometre ve araç sürücü uyumu arttıkça mutlaka bir düşme söz konusu olacaktır. Sonuçta ben aracı devamlı düz yolda kullanıyorum. Rampayı araç sadece otoparktan çıkarken görüyor. =)

İyi forumlar diliyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Cemil Kaynak

Merkese selam.;

4 günlük memleket tatili için Amasya-Boraboy Köyüme gittim. Toplamda 1.760 km yol yaptım.

Aracım bagaj dahil full doluydu. Dönüş yolunda klimam hep açıktı.

7,2-100 olarak gösterdi. 570 TL toplamda benzin aldım çeyrek depo benzinim duruyor.

0,32 krş. kilometrede yakmışım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Sutay

C-Max 1.6 ecoboost ile değerler,

Balıkesir-(Akhisar-Salihli-Denizli)-Antalya arası 560 km 120 km/h hızla gitmeye çalışsam da tek şeride düşen yerler, şehir/kasaba içlerine giriş, ışıklar vs., Antalya içine giriş arada sırada sabırsızlanıp 140 yapma derken 83 km/h ortalama hız ile tamamlanan yolda; yakıt tüketimi 7.6 L/100 km

dönüşte Antalya içi biraz gezinti ile toplamda 1163 km seyahat, yine 120 km/h hızla gitmeye çalışma ama aynı şart ve durumlar ile ortalama 74 km/h hız, ortalama yakıt tüketimi toplam yolda 7.8 L/100 km 

Balıkesir içi şehir içi tüketim de 8.2/8.5 L arası değerlerde. Balıkesir trafiğini de sevmiyorum artık. sürekli vites ile oynamaya başladık  :angry:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Can Tuncay

Merhaba,

Aranıza yeni katılan biri olarak 1250 kmlik yol deneyimime göre ortalama 7.5 lt lik tüketim değeri yakaladım. 1.6 eco boost motorun ecosunu göremedim ama boost kısmı iyi baya :) daha önceki aracım 2009 honda civic ortalama 7lt yakıyordu bulunduğum yerde trafik yok sayılır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Bekir Çelik

Güncel yakıt değerleriniz nelerdir acaba? Epe yolmuş yazılmayalı.

Yorum bağlantısı
İsa Köse

Ocak şubat itibariyle şehiriçi sakin kullanım 9 litre/100 km. 

Çok güzel araç, çok memnunum, aslında çok da yakmıyor ama benzin pahalı. :shok:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Sutay

Balikesirde 10lt görüyorum sehir içi..[emoji20] Malum kış ve bir de üstüne istanbul-vari; 10dakida 200m ilerleyen trafige maruz kaliyorum sık sık..[emoji35] (bilenler icin atalar cd. Yeşilli istikameti) ayrica yesil dalgasi zaten bir turlu ayarlanamayan yollarda bir de yol yapim çalismalari nedeniyle ayari temelli bozulmus sinyalizasyon sistemi eklenince; en sakin zamanda bile dur kalk dur kalk.. Bir ışıktan kalktiktan sonra rezil bir sekilde illaki diger ışıkta duruyorsun.. Mesafeleri de kısa..[emoji35]

Yorum bağlantısı
Emre Sutay

50km gidiyorlar da yakit ortalama 50km de gitsen 5km de gitsen ayni mantik [emoji5] sadece trafikte gecen sure ile aylik yapilan kmden dolayi toplam benzin faturasi degisiyor.
Ayrica ben buranin trafigine sinir olmussam, Allah istanbul ve diger buyuk sehirlerdekilere sabir versin [emoji16] her gun 2-3 saat trafikte; Allah korusun..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...