İçeriğe Yönlendir

Focusların Pabucu Dama Mı Atılıyor?

Kubilay Evis

Recommended Posts

Kubilay Evis

Focusların fiyat ve segment yakınlığı ile rakibi olan Opel Astralara, Focuslarda ki 1.6 TDCİ motora yakın, Astralara 1.6 CDTİ motor geliyormuş 2014 yılı içinde... Peki bu rekabetin hakkında kimler ne düşünüyor?

Kaynak: Link

Yorum bağlantısı
Erkam Elma

Sadece focus değil tip ve çizgi olarak sınıfında birçok aracın önündeydi ama motor olarak isteneni vermediği için tercih sebebi olmadı 1.6 motor geldiği an kafalar listeler karışır diyorum

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

1,6 Dizel her zaman tercih sebebi olur diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

sıfır otomatik sedan alcak olsam şuan astra 1.4T otomatik cosmo tek geçerdim. tasarım olarak şanzıman olarak lpg uyumlu motor olarak :D donanım  vs

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kubilay Evis

her zaman yakındılar, satış rakamları ortada

Öyle Çağlar abi ama bu Focus 3'lerin teknoloji ve modifiyeye uygunluğu dışındaki tüm kriterlerin Astra için daha avantajlı olduğunu söylüyorlar, kimle konuştuysam. Bu motor ile bence Focus'tan daha çok tercih edileceğini düşünüyorum Astra'nın.

Yorum bağlantısı
Ali Eren

1.6 Dizel motor birçok kişiye cazip gelir. Rekabeti fiyatlar belirler diye düşünüyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhat Böcek

Bence rekabet güzeldir. Segment olarak da birbirine yakın olan focus ve astra yani rakipler birbirinden bir adım öne geçebilmek için kendilerini geliştireceklerdir.Bu da tüketicinin karına olacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Öyle Çağlar abi ama bu Focus 3'lerin teknoloji ve modifiyeye uygunluğu dışındaki tüm kriterlerin Astra için daha avantajlı olduğunu söylüyorlar, kimle konuştuysam. Bu motor ile bence Focus'tan daha çok tercih edileceğini düşünüyorum Astra'nın.

modifyey uygunluk :s o da neymiş? yeni motor her zaman yeni dert demektir, şahsen 2 yıl geçmeden almam hangi marka olursa olsun

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

fiat  motorudur belki :p ki 1.3 m-jet yerine 1.6 m-jeti kullanmamamakla eski kasada da büyük hata etmişlerdi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kubilay Evis

modifyey uygunluk :s o da neymiş? yeni motor her zaman yeni dert demektir, şahsen 2 yıl geçmeden almam hangi marka olursa olsun

Replika'da olsa jant, tampon vs vs kolay temin edebilirlik açısından olabilir :)

Yorum bağlantısı
Halis Parlak
(düzenlendi)

Opel,active select şanzımanı geliştiremedikten sonra bence bir yere kadar gider.Biraz araştırırsanız opelllerin güçlü olsalar bile gücü yola aktaramadıkları sıkıntısını görürsünüz.Manuel için bunlar geçerli değil.

Not: Birisi linkte bana benzer bir yorum yapmış zaten "Opel'ler bir türlü aktarma sorununu düzeltemedi gitti, ne kadar güzel motor yaparlarsa yapsınlar tüm modellerin 0-100 km/h hızlanma süreleri rakiplerinin çok gerisinde."

tarihinde Halis Parlak tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Opeli kurtarmaya sadece motorda yetmez ayrıca :) tipe aldanmayalım lütfen.

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
(düzenlendi)

ne olursa olsun, focus her halükarda astra'dan iyi bir otomobil. gerisi dert değil de golf 7 karıştırdı ortalığı. çıtayı yükselttiler, premium hb algısı yaratma derdindeler diyeceğim ama zaten a3 var. sahte bir pre. c hb anlayacağınız. focus'a aston makyajı yapılsın, o zaman göreceğim gerçi alamancıları.  :p

edit: linkte fiyat bilgisi de yok. dh'de vardı, fiyatına çok fena 1.6 astra'nın. 

tarihinde Umut Taşlı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Muhammet Ergün

sanırım  jetta da bu yarışın içinde.

bir arkadaş 1 aylık arabasını epey övüyor.

Yorum bağlantısı
Kubilay Evis

Ford dan 1.4 turbo benzinli motor bekliyoruz hemde fiestaya

Dizelle uyumlu powershift koysalar, EDC'li Fluence alan kalmayacak artık. Bizim sitede en az 5 tane EDC'li Fluence var ve hepside eski Ford sahibi...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

kasa çok ağır olmasına karşın çok geniş ve ferah değil. İyi bir c segment hafif olmalı.

Yorum bağlantısı

1,3 lt den 1,6 lt yükselmek tamam güç olarak iyi olabilir ancak günümüzde millet motor hacimlerini küçültmeye giderken Opel in büyütme isteği enteresan.. ÖZellikle çok tutulduğu söylenen 1,3 cdti için..

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

1,3 lt den 1,6 lt yükselmek tamam güç olarak iyi olabilir ancak günümüzde millet motor hacimlerini küçültmeye giderken Opel in büyütme isteği enteresan.. ÖZellikle çok tutulduğu söylenen 1,3 cdti için..

Esasında küçültüyorlar. Bu motoru 1.7 ve hatta 2.0'ın yerine kullanmak için düşündüler. Yani vergiden dolayı bizim pek erişemediğimiz motorlar için. 135 beygir gibi bir gücü vardı ki iddialı bir rakam.

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Pazarı etkilemez. Satış olarak, 1.3 motor işini zaten yapıyordu. Az biraz performans meraklısının ilgisini çekebilir, ama dizelde bu tarz müşteri kitlesi oran olarak çok değil.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

1,5 EcoBoost gelecek diye duydum bro ;)

1.5 colt czt den güçlü olsunda :)

Yorum bağlantısı
Umeyr Sadık Turan

1.3 cdti ile zaten 1.6 tdci focus parasına yakın fiyatları opelin 1.6 dizelle nasıl bir politika uygulayacak opel in fiyatları iyice uçacak demektir yada üzgünüm 1.3 cdti kullananlar için 1.3 ün fiyatları geri çekilecek 1.6 onun yerine fiyat alacak ama o da küçük bir ihtimal ... Ve kendi görüşüm ben opel dizel almam ki yeniyse hiç almam opellerin  sorunsuz araç olduğunu söyleyen yok yada bana mı öyle geliyor yani alman ın  tofaşı opel doğru mu o kadar paraları hak etmiyor görüşündeyim  yanlış bir bilgiye sahipsem lütfen söyleyin ben şuan alman üreticilerin bir tarafı iyi yapıp başka bir yandan çok iyi çaldıklarının görüşündeyim octavia inceliyorum uzun zamandır ve oto-park testini izledikten sonra ve mantığa yatan ifadeleri duyunca ford focus u da fuarda inceledikten sonra ve 50 000 km de 1.6 tdci 95 ps ini sürüp gıcırtı gucurtu olmadığını gördükten sonra ben focus alırım arkadaş ford hep bi adım öne gidiyor fazla çalmadan ama vw  skoda  bunları çakallık yaparak yapıyor ve iyi de çalıyor biraz taraflı yazdım ama kişisel görüş  yorumlar sizden 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...