İçeriğe Yönlendir

Erken Uyarı Sistemi (Radar Var . ) :)

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

Twitterda da radaristanbul diye bir hesap var. Çoğu zaman trafik ve kaza durumu da paylasiliyor diye takip ediyordum ancak gördüm ki emniyet şeridi ve kemer uyarısı da yapıyorlar ben de kendilerine güzel bi yazı yazıp bıraktım takibi. Ne diye uyarirsin emniyet seridine gireni, alkol kontrolunu ve kemersizi. Bırak yesin cezayı

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bu tarz uyarı yapan sayfaların kapatılması taraftarı olan biriyim.Olaya sadece iyi tarafından bakmamak lazım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Turnacıoğlu

Yollarda yeterli hız tabelaları olmadığı müddetçe radarları vatandaşa kurulan bir tuzak olarak görüyorum. Amaç sizce insanların  kurallara uymasını sağlamakmı yoksa hükümete gelir kapısımı?

Yorum bağlantısı
Gökhan Dursun

Ölümlü kazaların her geçen sene daha da azaldığını göz önüne alırsak (her geçen sene trafiğe çıkan araç sayısının artmasına rağmen) bunu gelir kapısından ziyade araç sürücülerinin kurallara uymasına teşvik olarak değerlendirmemiz daha doğru olur. Ayrıca otoyollardaki trafik uygulamalarının yalnızca ceza, trafik kontrolü amacıyla yapılmadığının bilinmesi gerekir. Çünkü hiçbir polis memurunun tuttuğu makbuzdan ötürü kazancı olmaz ve bunu görevi olduğu için yapar. Gün içerisinde haber merkezine düşen onlarca plaka, araç tanımlaması veya şahıs tanımlaması yapıldığını bilmelisiniz. Belki sizlerin otoyolda kaybedeceği dakikalar çok değerlidir ancak çok daha büyük problemlerin hiç oluşmamasını sağlamak da polisin görevi. O yüzden trafik uygulamalarını alenen paylaşmak art niyetli kimselerin yollardaki gözü kulağı olmanız anlamına gelir. Hırsıza ışık tutmaktan farkı olmasa gerek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bu uygulama yıllardır android programlarında vardı galiba.. Radardroid tarzı birşeydi. Ya foto yada yer bildirimi yapıp radarlar işaretleniyor, telefon ve internet açık olduğu sürece radara yaklaşınca uyarı sinyali dahi veriyordu. Yani görsel takip gerektirmiyordu..

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Arkadaşlar ;
Dün Trafik polislerinden birisi guruptan bir arkadaşımızın yanına gelip facebook'taki gurubunuzu biliyoruz , bu yaptığınız suç değil ama çok da doğru bir davranış değil demiş.
Ben de diyorum ki ; '' biz facebook'taki bu gurup ile üyelerimize trafik kurallarına uymalarını , hız limitlerini aşmamalarını ve dolayısıyla emniyet güçlerinin radar kurmaktaki amaçlarına ( ki bu amaç insanların hız limitlerine uymalarıdır) destek oluyoruz. Buradaki paylaşımlar ile hepimiz hız limitlerine uymuş oluyoruz.

Sonuç olarak yaptığımız suç değil aksine polise destektir  Yılgınlık yok paylaşıma devam 

arkadaşım durumu açıklamış : https://www.facebook.com/groups/539062869515051/

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...