İçeriğe Yönlendir

Lpg Için Muayeneye Girdik

Sedat Ünsal

Recommended Posts

Ben TÜVTÜRK'e gidip te far yönü hatalı olmadan geçen araç görmedim desem yeridir. Saçma sapan bi kusur, gelene geçene yazıyorlar.

Zaten hafif kusur önemli değil. Aynen devam hocam.

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

Ben TÜVTÜRK'e gidip te far yönü hatalı olmadan geçen araç görmedim desem yeridir. Saçma sapan bi kusur, gelene geçene yazıyorlar.

:good1: genede far ayarı yaptırayım. farlarda xenon vardı. elektrikçi söküp takarken bozulmuştur.

Yorum bağlantısı
Burak Değer

Lastik ebatı yanlış değil mi 205 55 16 olması gerekmiyormuydu ?

Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Aynen katılıyorum.Varmı aramızda far yönü hatalı kusuru olmadan muayeneden geçen? :)

Ben aracı servisten çıkarıp muayene sokmuştum yine geçememiştim. Çağlar abi zamanında açıklamasını yapmıştı. Aracı kaldırıp indirdirdikleri için oluyormuş sıkıntılar. Birazcık yürüyüp esnemesi lazımmış. Yani adamların far kontrol prosedürü hatalı. :) 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aynen katılıyorum.Varmı aramızda far yönü hatalı kusuru olmadan muayeneden geçen? :)

Bende bulamadılar :) Sadece şasi no okunamıyor demişti, ona da benim yanımda baktı, sorsa söyleyeceğim :)

Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Bende bulamadılar :)

Sani maraz çıkarma, senin farlar bozukmuş demek ki, aracı kaldırıp indirirken şans eseri doğru yere bakmış :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

Sani maraz çıkarma, senin farlar bozukmuş demek ki, aracı kaldırıp indirirken şans eseri doğru yere bakmış :p

:D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Farlarımı çok KRAL bir abimiz ayarladı. 2 seneyi doldurdu herhalde, aynı ayarda. Haziran'da bir daha muayene var. Yine aynı ayarda gireceğim :)

Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Farlarımı çok KRAL bir abimiz ayarladı. 2 seneyi doldurdu herhalde, aynı ayarda. Haziran'da bir daha muayene var. Yine aynı ayarda gireceğim :)

O kral bildiğim kralsa Zafer'e sormak lazım, farlar nooldu diye. Yok başka bir kralsa elini öpelim :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

O kral bildiğim kralsa Zafer'e sormak lazım, farlar nooldu diye. Yok başka bir kralsa elini öpelim :)

Kral tektir :king:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Far olayı benim araçta bomba oluyor. Diyorum bunda air süspansiyon var, araç park konumundayken sola yatırır kendini ben bilmem diyorlar :) Bas marşa görürsün diyorum, basıyorlar. Hoppp sol taraf düzeliyor. Sonra komedi :sandalye:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Far olayı benim araçta bomba oluyor. Diyorum bunda air süspansiyon var, araç park konumundayken sola yatırır kendini ben bilmem diyorlar :) Bas marşa görürsün diyorum, basıyorlar. Hoppp sol taraf düzeliyor. Sonra komedi :sandalye:

Hakan senin araçta bozukmuş. Ne o öyle :p

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım
(düzenlendi)

Hakan senin araçta bozukmuş. Ne o öyle :p

Sahibim şahım padişahım Hakan'ım rahat kolay insin, boyu ufak dert olmasın diye sola yatırıyor :p

tarihinde Hakan Tarım tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Sahibin şahın padişahın Hakan'ım rahat kolay insin, boyu ufak dert olmasın diye sola yatırıyor :p

Hayatından bezmiş, kontağı kapatınca gözü kaşı ayrı yere bakıyor, kendinden geçiyor diyor birileri :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Hayatından bezmiş, kontağı kapatınca gözü kaşı ayrı yere bakıyor, kendinden geçiyor diyor birileri :)

O birilerinin saçı yoksa hemen iletin, basarım mooolayı :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

O birilerinin saçı yoksa hemen iletin, basarım mooolayı :D

Pek aldırmıyor gibi görünüyor. Sanırım geçen sefer pek korkutamamışsın :p

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Pek aldırmıyor gibi görünüyor. Sanırım geçen sefer pek korkutamamışsın :p

Ali abimin böörekleriyle meşguldüm ilgilenemedim :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş

Valla sıfır mazda 3 e tüp taktırdıktan sonra muayeneye götürmüştüm. Sıfır araca bile far yönü  hatalı yazmışlardı :D

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Aşşağıdaki resimde görünen araçla hepsi zenon toplamda 250 tlye taktırmıştım ne far yönü hatalı yazılar ne bişi Muayneden geçti.

Tabi yaptiğim yanlışmiş alçak araba kullanmaya başlayınca merceksiz farın ne kadar zararlı olduğunu öğrendim.

Muaynedeki elemanın araba çok hoşuna gitti :D  aragazı patinaj felan çektirdi :D Abi on numara araba güle güle kullan dedi. .. Belkide genç delikanlı olduğu için farlara birşey yazmadı. :D

Bakıma girmeden önce bi yıl önceki muayneden bir sayfa kusur vardı :D

image.jpg

Muayne elemanın araç hoşuna giderse bir kusur yazıyor sadece formalite :D

Yani görevliden görevliye değişiyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Daha önce ki aracımda sıfır hata ile geçmiştim..Geçilince geçiliyor yani illa ki hata olacak diye bir durum yok.

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

Sislerde xenon ile muayneden geçiliyor mu? ben geçilmiyor diye biliyordum

hafif kusurlu olarak geçiyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...