İçeriğe Yönlendir

Monitör Tavsiyesi

Mahmut Yıldız

Recommended Posts

Murat Dere

BW serisinden hiç mi satmadınız? 6-7 tane yollim isterseniz, uğraşmak istemedim, gizli ayıptan...

3.5 yıl sonunda hepsi birden pörtledi. Garanti bittiği için de tanesine 500 lira masraf çıktı. NW larda bu sorun yok. Ama BW serisini hayatta tavsiye etmem. Tam bir bela...

Syncmaster 226 BW kullanıyorum yıllardır janim. :punish: Daha tık dememiştir. 2ms tepkime süresiyle üstüne tanımam bebeem. :p

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Dükkanda LG L1960TR model bir monitörüm var...Yaklaşık 8 yıldır sabah 8:30 akşam 23:30 açıktır..Son bir yıldır gelenler ekrana işlerini açınca biz bunun rengini böyle ayarlamamıştık ama diyorlar..   :)  Tabi baskıyı yapınca sorunun monitör kaynaklı olduğu ortaya çıkıyor.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Guest Hakan Tarım

Syncmaster 226 BW kullanıyorum yıllardır janim. :punish: Daha tık dememiştir. 2ms tepkime süresiyle üstüne tanımam bebeem. :p

bendekiler de 2 ms. Tamam iyi hoş. Ama teknolojik ömrü tırt abi. Günde 16 saat çalışsın bakalım ne kadar dayanıyor. BW lerin hepsi tırtladı neredeyse, ama Asuslarda tık yok. Halen ilk günki renk ve ışık kalitesinde. 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Sıkça adını duyduğum aoc ve viewsonic nasıl.AOC yi Atatürk Orman Çiftliği üretmiyor değil mi ? :D :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Her tarafta AOC var, nasıldır bilmiyorum ama ismi garip geldi, yaklaşmadım. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

AOC'yi seneler evvel aldık ve hala tık demeden çalışıyor. Ancak marka algısından dolayı hiç müşterilerime satmadım.

Yorum bağlantısı

AOC'yi seneler evvel aldık ve hala tık demeden çalışıyor. Ancak marka algısından dolayı hiç müşterilerime satmadım.

Aoc'yi indirimde denk geldiği için almıştım, laptopa ilave ekran olarak kullanıyorum, hem çok şık hem de renkleri başarılı bana göre.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

bendekiler de 2 ms. Tamam iyi hoş. Ama teknolojik ömrü tırt abi. Günde 16 saat çalışsın bakalım ne kadar dayanıyor. BW lerin hepsi tırtladı neredeyse, ama Asuslarda tık yok. Halen ilk günki renk ve ışık kalitesinde. 

Hakan'ım bi ara gel, göstereyim sana. :seytan:

Elektronik şans işi değil mi? Sen şanssızsan ben n'apayım, Samsung n'apsın be çocum? :p

Sıkça adını duyduğum aoc ve viewsonic nasıl.AOC yi Atatürk Orman Çiftliği üretmiyor değil mi ? :D :D

Viewsonic'in işi monitör yapmak zaten. Yıllardır çok kaliteli ürünler sürmüşlerdir ve pahalı idiler. Şimdi nasıl incelemedim. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım
(düzenlendi)

Hakan'ım bi ara gel, göstereyim sana. :seytan:

Elektronik şans işi değil mi? Sen şanssızsan ben n'apayım, Samsung n'apsın be çocum? :p

Viewsonic'in işi monitör yapmak zaten. Yıllardır çok kaliteli ürünler sürmüşlerdir ve pahalı idiler. Şimdi nasıl incelemedim. ;)

Abi ciddi ciddi samsungun teknolojik ömrü berbat. Normal ev kullanımında belki 5-7-10 seneyi bulabilir ama iş güç ortamında devamlı açık olan ortamda Samsungu hayatta tavsiye etmem. 

Monitör pert olmadıkça pek değiştirilen birşey değildir, aldığımız 20" ve üzeri monitörler en az 10 sene bizi idare etmeli. Ki samsungun teknik servisine garanti harici düşme!, of diyorum ki ne of :D

tarihinde Hakan Tarım tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Abi ciddi ciddi samsungun teknolojik ömrü berbat. Normal ev kullanımında belki 5-7-10 seneyi bulabilir ama iş güç ortamında devamlı açık olan ortamda Samsungu hayatta tavsiye etmem. 

Monitör pert olmadıkça pek değiştirilen birşey değildir, aldığımız 20" ve üzeri monitörler en az 10 sene bizi idare etmeli. Ki samsungun teknik servisine garanti harici düşme!, of diyorum ki ne of :D

Çocum, ben de ciddi ciddi söylüyorum: dediklerinde doğruluk payı olabilir ama şu anda 10 senedir kullanmakta olduğum Samsung SyncMAster 226BW monitör seni fena halde yalancı çıkarıyor. Benim bilgisayar da öyle günde 3-5 saat değil ciddi anlamda çalışan kullanılan bir makinedir. Çok oyun oynamamın, web sitesi tasarlamamın, öğretmenlik işleri için kullanmamın yanı sıra hanım ve çocuklar tarafından da sık sık ziyaret edilen bir alettir. Öyle konuşmuşsun ki benim monitör yarın bozulacak. Ha olur da olur, o zaman benden çekeceğin var zaten. :spiteful: Bana bir Asus alırsın artık. :yes:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Ben canlı örnek veriyorum abi :p BW serisinden 10 tane varsa 6 tanesi pert durumda. Büyük bir oran bu. 1-2 olur anlarım şans derim de 6 berbat bir durum. NW larda yok sorun. Ama asusta 1 tane bile fire yok. Demek istediğim bu, ehtiyar adam biraz anla gari :sandalye:

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Ben canlı örnek veriyorum abi :p BW serisinden 10 tane varsa 6 tanesi pert durumda. Büyük bir oran bu. 1-2 olur anlarım şans derim de 6 berbat bir durum. NW larda yok sorun. Ama asusta 1 tane bile fire yok. Demek istediğim bu, ehtiyar adam biraz anla gari :sandalye:

Bu yazdıklarını 10 yıllık Samsung monitörümden okurkene anlamakta zorlanıyor yaşlı dimağım yeğen. :punish:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...