İçeriğe Yönlendir

İnsignia Cosmo Far Power Led Sinyal,gündüz Farı,uzun Hüzme

Misafir

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Oktay usta, döktürmüşsün yine :)  mercek kısmı nasıl oldu? zaten mercekliydi, sen orjinali söküp aynı bağlantı yerlerine bi-xenon merceği taktın değilmi, destek güç olarakta yanarda power ledler oldu...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Ali aynen öyle oldu.Yeni Hella için mecburen ayak yapıldı ve boyuttan dolayı ileri dogru montaj yapıldı.Orjinal mercek boyutana getirildi.Yoksa ön tas ile arada ciddi boşluk oluşuyor.Fakat ledlerin canlı sellektörü görülmeye deger.Önce led sonra küçük fark ile gen5 çakıyor.

Araç çok sert süspansiyona sahip.yolu hissetmeyi sevenler için tam bir versiyon araç.Biraz yolculuk yapma şansım oldu.Arka bagaj kısmından koltuk arasından ciddi manada soguk geliyor.aracın görünüşüne zaten laf yok.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Valla bende genelde bu tarz konulara yazmam ama acayip hoşuma gitti yahu.Gündüz farlarının yanma şekli aynı şekilde sinyaller bi acayip olmuş.Ellerine sağlık abi süper valla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Aracın orjinal farları Halojen tip olduğu için afl sisteme uyumlu hiç bir parça yok.Bu nedenle farın içinde mercek ve merceğin üzerine monteli kontrol ünitesi tamamen söküldü.Yerine yeni Hella bi-xenon mercek montajı yapıldı.Orjinal mercek hali ile farklı bir yapıya sahip ben bu mercekleri uzun hüzmede sabitleyip farların uzun hüzme kısmında yada düz çigide sabitleyip Sis farlarında kullanabiliyorum.Bunun haricinde bu mercekleri bi-xenon olarak kullanmak imkansız

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ben normalde farlarda led olayını sevmiyorum parça parça duranlardan.Bu şekilde düz bir ışık gibi olunca mükemmel olmuş valla.Geçen mondeoya yaptığın çok hoşuma gitmişti.Yeniden tebrik ederim ellerine sağlık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Tek tek görünen led ışığı gündüz farında bende sevmiyorum.Orjinaller hariç onlar dereceli olduğu için uzaktan bütün ışık olarak görünüyor.Elde yapılanlarda bu şekilde derece vermek oldukca zor olduğu için ayrı ayrı duruyor.Bende hep yan yana led dizip ışık yogunluğu elde ederek gündüz farı yapamaya özen gösteriyorum.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ben çok çok beğendim.Süper olmuş resmen.İnsigniam olsa kesin yaptıracağım bir durum.Sellektör atarken bilerek mi o şekilde.Aynı anda değilde anlık farklılık var abi.

Yorum bağlantısı

Selektörede led yapısı gereği önce yanıyor.Özellikle yapılmış bir durum değil.

Ustam Geceucusundan Emin Günaydın.İşletme onlara ait.İstersen özelden telini yazayım konuşun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Güzel olmuş. Sağ ve sol sinyaller senkron olsaymış keşke. Ben olsam öyle isterdim :)

Yorum bağlantısı

devreyi sabitlemeden önce aynı anda başlıyordu ama sabitledikten sonra sağ taraf trimpotu sabitlememe lineer olduğugu için sanırım oynamış ve hafif hızlanmış.Yoksa iyiydi.Tamponda takılınca oynamadık bu şekildede aslında fena değil  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

devreyi sabitlemeden önce aynı anda başlıyordu ama sabitledikten sonra sağ taraf trimpotu sabitlememe lineer olduğugu için sanırım oynamış ve hafif hızlanmış.Yoksa iyiydi.Tamponda takılınca oynamadık bu şekildede aslında fena değil  :biggrin:

Abi işlemcilerimiz emrinde. Değişik dizaynlar yapılabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

:good1:

Elimde halbuki plastik kılıf  trimpotta varmış niye takmamışım bilmiyorum. :unsure2:

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
Övgü Gürşen

çakar fikrini veren sahibi bence büyük hata yapmış o ayrı AMA

oktay senin hangi çalışmanı açsam beni şaşırtıyorsun. böyle bir çalışma olamaz. çok değil çok çok çok güzel , bravo. ellerine sağlık.

ben böylesini görmedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...