İçeriğe Yönlendir

Sunroof Problemi Ve Klima Devreye Girme Sorunu

Sedat Bilgen
Çözüme git Sedat Bilgen tarafından,

Recommended Posts

Sedat Bilgen

Yaklasık 2 senedir 1996 mondeo 2.0 ghia sahibiyim ve siteyi takip ediyorum sürekli.KAyıt olmak bugüne kısmetmiş:D

1.Sunroof açılırken geriye doğru hiç bir sıkıntı yok.Ancak ileri doğru hareket ettirdiğimde sunroof motorunun olduğu yerden dişli kaçırma gibi bir ses geliyor sürekli. Tavan ışını söktüm hareket ettirdim ve motorun ileri doğru hareket (ön cama doğru) sırasında gereginden fazla sağa doğru hareket ettigini fark ettim.Elimle motoru sabitlemeye çalıştığımda ses kesiliyor.Plastiği tam çıkaramadığım için fazla müdahele edemedim.

Tavan Işığının  olduğu yerdeki plastik nasıl çıkarılır.

2.Klima devreye soktugumda bazen ışık yandığı halde soğutmuyor bir kaç kere kapatıp açmam gerekiyor.Bunun nedeni sizce nedir?

İyi Günler

Yorum bağlantısı

tavan ışığı kapağını çıkardıktan sonra karşıda vida görmüyorsanız, ön cama doğru iki tane hareketli sekman var sağdaki saat yönü tersine, soldaki saat yönüne dönüyor çevirdinizmi ön taraftan boşa çıkacak ve arkayı kurtarıp plastiği çıkarabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sedat Bilgen

Işığı cıkarınca vidaları söktümde sunroof a yakın tarafı çıkaramadım çektim gelmeyince kırarım diye korkdum.Parçayı çıkarmak için nereye doğru çekmem lazım?

Yorum bağlantısı

resimler 96 mondeo ya aittir sekman bu şekilde vidaları söktükten sonra geriye doğru çekmeniz lazım arka cama doğru, kırılmaz korkmayın, yalnız karşılıklı dengeli kuvvet uygulayın

Saygılar...

budur.

DSC02645.jpg

DSC02646.jpg

DSC02650.jpg

DSC02651.jpg

lamba kısmındaki boşluktan ince uzun bir tornavidayla sekmanı yukarı kastırırsanız daha rahat çıkacaktır

Yorum bağlantısı
Sedat Bilgen
(düzenlendi)

Erol hocam teşekkürler elektrikli sunroof.REsimlerden sadece bir tanesi gözüküyor yanlız bilginiz olsun.

İnşallah vakit bulunca deneyeceğim konu ile ilgili video koyacağım.Eğer çözemezsem.İyi Günler

ikinci soru ile ilgili bilginiz var mı?

tarihinde Sedat Bilgen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

resim eklemede sıkıntı var pc ım kopyala yapıştır yapmıyor resimde görünen sekmanın solundada aynısı var aynen dediğim gibi arka cama doğru çekeceksiniz,

Yorum bağlantısı

Erol hocam teşekkürler elektrikli sunroof.REsimlerden sadece bir tanesi gözüküyor yanlız bilginiz olsun.

İnşallah vakit bulunca deneyeceğim konu ile ilgili video koyacağım.Eğer çözemezsem.İyi Günler

ikinci soru ile ilgili bilginiz var mı?

DSC02645.jpg

DSC02646.jpg

DSC02650.jpg

Yorum bağlantısı
Sedat Bilgen

çoook teşekkürler inşallah hallederim kendim.Ustaya götursek 5 dakkada yaparda önemli olan bir şeyleri kendi başıma halletmek istiyorum.

Yorum bağlantısı
Sami Başkaya

kardeşlerim benimde sanroofum yukarıya doğru kalmıyor elimle zorluyorum ve öyle açılıyor. motorunda bir problem yok arkaya doğru giderken öne doğru gelirken hiç bir sıkıntı yok ancak yukarıya kaldırmak istediğimde zorlanıyor ama motorda yine bir problem yok gibi sadece cam kenarındaki lastikler biraz sıkıyor gibi. benim sorunum bu camın kenarındaki lastiklerden olabilirmi ve na kadara değişir ortalama.

Yorum bağlantısı
Sedat Bilgen
(düzenlendi)

kardeşlerim benimde sanroofum yukarıya doğru kalmıyor elimle zorluyorum ve öyle açılıyor. motorunda bir problem yok arkaya doğru giderken öne doğru gelirken hiç bir sıkıntı yok ancak yukarıya kaldırmak istediğimde zorlanıyor ama motorda yine bir problem yok gibi sadece cam kenarındaki lastikler biraz sıkıyor gibi. benim sorunum bu camın kenarındaki lastiklerden olabilirmi ve na kadara değişir ortalama.

benim sunroof zor kalkıyor özellikle soguk havalarda yağla sunroof un ayaklarını düzelir.Ama elinle zorlama sanırım benim sorunum elimle sunroof u  zorla kaldırmaktan oldu

tarihinde Sedat Bilgen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sami Başkaya

benim sunroof zor kalkıyor özellikle soguk havalarda yağla sunroof un ayaklarını düzelir.Ama elinle zorlama sanırım benim sorunum elimle sunroof u  zorla kaldırmaktan oldu

ayakları derken motora bağlı olduğu yerlerimi söylüyorsunuz yoksa lastiklarinimi?

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Motor içersinde elektiriği ileten kömür benzeri malzeme düzensiz aşınmıştır ters yöne dönüşte ses yapıyordur bence

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Sedat Bilgen

Arkadaslar sunroof motoru gereğinden fazla oynuyordu onun üstüne 3 4 parça kapı fitili koydum sabitledim ses kesildi:D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...