İçeriğe Yönlendir

Ceza Yedim Fakat Kayıtlarda Çıkmıyor

Bayram Aktaş

Recommended Posts

Bayram Aktaş

Merhabalar arkadaşlar 10 gün önce Kadiköy de tranvay yolunu kullandım diye 80 lira ceza yedim.Normalde bilen bilir orayı herkes kullanıyor sadece otobüs ve dolmuşlara ait yazısına bakmadan.Dedim arkadan dönmeyeyim şu aradan girip çıkayım.Ordada benim şansıma sivil ekip varmış cezayı yazdı.3 4 gün sonra bankaya ödemek için gittiğimde şuan sistemde ceza görünmüyor dedi ordaki yetkili arkadaş.Kendim ödemek için banka hesabıma giriş yapıyorum orda da görünmüyor trafik cezası sorguluyorum orda da çıkmıyor.

Şimdi siz söyleyin ne yapayım.Elimde makbuz var ceza yediğime dair ama kayıtlarda ceza yok :) 

Yanlış mı kesti yada işlenmedimi başına gelen bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim teşekkürler.

Yorum bağlantısı

Merhabalar arkadaşlar 10 gün önce Kadiköy de tranvay yolunu kullandım diye 80 lira ceza yedim.Normalde bilen bilir orayı herkes kullanıyor sadece otobüs ve dolmuşlara ait yazısına bakmadan.Dedim arkadan dönmeyeyim şu aradan girip çıkayım.Ordada benim şansıma sivil ekip varmış cezayı yazdı.3 4 gün sonra bankaya ödemek için gittiğimde şuan sistemde ceza görünmüyor dedi ordaki yetkili arkadaş.Kendim ödemek için banka hesabıma giriş yapıyorum orda da görünmüyor trafik cezası sorguluyorum orda da çıkmıyor.

Şimdi siz söyleyin ne yapayım.Elimde makbuz var ceza yediğime dair ama kayıtlarda ceza yok :)

Yanlış mı kesti yada işlenmedimi başına gelen bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim teşekkürler.

Vergi dairesiydi ya da trafik şubeden ödeme yapabilirsin.Sistemlere geç işleniyor.Benim eylül ayında yediğim ceza hala sistemlerde yok :)

Yorum bağlantısı

Elinizdeki ceza makbuzu ile bankaların internet sitesi ya da gelirler.gov.tr üzerinden ödeyin. Yoksa erken ödeme indirimini kaçırırsınız.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

ziraat bankasına gittinizmi benimde ceza sistemde görünmedigi halde ziraat bankasında ödeme yapmıstım

Yorum bağlantısı

Beyanlı olarak Evren beyin tarif ettiği şekilde ödeyebilirsiniz..

+1 En rahatı budur,kimselerle uğraşmayın.. :)

Yorum bağlantısı
Ali Eren
(düzenlendi)

Yediğim iki cezayı da sistemde görünmediği için ceza makbuzundaki bilgileri girerek beyanlı ödedim ve indirimden faydalandım. Sisteame girilmesini beklerseniz muhtemelen 15 günü geçer ve %25 indirimden faydalanamazsınız.

tarihinde Ali Eren tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

İnternet vergi dairesinden beyanlı ceza ödeme bölümüne makbuzun serisini, numarasını, tarihini ve ceza miktarını yazın sistem otomatik indirimi hesaplayıp ödenecek rakamı gösterecektir...Sisteme girmesini beklerseniz zamlı ve indirimsiz olarak karşınıza çıkar... Şu an ceza size tebliğ edilmiş olduğundan dolayı...

Yorum bağlantısı
Bayram Aktaş

Bugün ptt kargoda beyanlı olarak ödedim arkadaşlar,

Ptt'deki arkadaş cezaların sisteme ortalama bir ay kadar süre içerisinde düştüğünü iletti.

Herkese cevapları için teşekkürler %25 indirimi kaçırmamış olduk.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bayram Aktaş

iyi dilekleri için herkese teşekkürler arkadaşlar

Yorum bağlantısı
Yigit Deniz

böyle bir durum şu an benim başımda da var. sistemde gözükmüyor ama ceza makbuzum elimde. haftaya muayeneye gideceğim. eğer ceza sisteme giriilmediyse cezayı ödemeden de muayeneye girebilir miyim ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...