İçeriğe Yönlendir

Grand C-Max Kayar Kapı Ve Elektrik Sistemi Ile Ilgili Muhtemel Bir Bug

İlhan Gülcan

Recommended Posts

İlhan Gülcan

Merhaba arkadaşlar.

Büyük bir inat ve araştırma sonucu aldığım C-Max henüz 2200 km'ye ulaşmışken oluşan sorunlarla ilgili bir fikrinizi almak istedim.

KlZOqE.jpg

resimde göreceğiniz parçayı kapı kolu geri çekemediği için kayar kapı kilit konumundan kurtulmuyor.Sizce bunun çözümü zor mudur?

Şu ana kadar başka hiçbir model ve marka arabada karşılaşmadığım bir diğer husus: sinyal verirken motoru stop edip aracı kilitleyip gittiğinizde sinyal verdiğiniz taraftaki park lambaları hiç bir uyarı vermeden açık kalıyor. Bu sorunun akü zayıfken problem yaratacağını düşünüyorum. Karşılaşan var mıdır?

Şimdiden yanıtlarınız için teşekkürler.

Yorum bağlantısı

Merhaba arkadaşlar.

Büyük bir inat ve araştırma sonucu aldığım C-Max henüz 2200 km'ye ulaşmışken oluşan sorunlarla ilgili bir fikrinizi almak istedim.

Şu ana kadar başka hiçbir model ve marka arabada karşılaşmadığım bir diğer husus: sinyal verirken motoru stop edip aracı kilitleyip gittiğinizde sinyal verdiğiniz taraftaki park lambaları hiç bir uyarı vermeden açık kalıyor. Bu sorunun akü zayıfken problem yaratacağını düşünüyorum. Karşılaşan var mıdır?

Öncelikle hayırlısı olsun. KApı ile ilgili bilgim yok maalesef ama sinyal verilen taraftaki parkların yanması bir özellik. Bunu aydınlatma anahtarından kapatabiliyor ve gerektiğinde açabiliyorsunuz.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar.

resimde göreceğiniz parçayı kapı kolu geri çekemediği için kayar kapı kilit konumundan kurtulmuyor.Sizce bunun çözümü zor mudur?

İkinci sorunuzun cevabı aracınızın Alman mühendisler tarafından tasarlanmasından kaynaklı. Hemen hemen her Almanda bu özellik vardır. Tek tarafın park lambasının yanması düşüncenizin aksine akü ömrüne katkı sağlama amaçlıdır. Ancak bu farlarınız kapalı konumdayken çalışmaması gereken bir özellik diye düşünüyorum.

Saygılarımla.

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Araç garanti kapsamında sanırım, yoksa kurcalar bir çözüm bulurduk belki meslektaş  :)

Yorum bağlantısı
İlhan Gülcan

Öncelikle hayırlısı olsun. KApı ile ilgili bilgim yok maalesef ama sinyal verilen taraftaki parkların yanması bir özellik. Bunu aydınlatma anahtarından kapatabiliyor ve gerektiğinde açabiliyorsunuz.

kerem bey aydınlatmalar tamamen kapalı olduğunda yapıyor. nereden kapatıyoruz bilgi verirseniz sevinirim.

İkinci sorunuzun cevabı aracınızın Alman mühendisler tarafından tasarlanmasından kaynaklı. Hemen hemen her Almanda bu özellik vardır. Tek tarafın park lambasının yanması düşüncenizin aksine akü ömrüne katkı sağlama amaçlıdır. Ancak bu farlarınız kapalı konumdayken çalışmaması gereken bir özellik diye düşünüyorum.

Saygılarımla.

evren bey malesef farlar kapalı iken yapıyor. özellikle her iki tarafa sinyal verirken evde denedim hangi tarafta sinyal kolu kaldıysa orası yanıyor.

Araç garanti kapsamında sanırım, yoksa kurcalar bir çözüm bulurduk belki meslektaş  :)< :)>

abdurrahman bey valla şu aşamada kurcalamayacağım. servise gidip çemkirmeyi düşünüyorum   :D

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Farlar kapalıda olsa yanıyor diye biliyorum amaç yol kenarına park edildiğinde aracın geçtiği tarafı (sol -sağ) ışıkla uyarmak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlhan Gülcan
(düzenlendi)

tüm başlıkları okumayınca. :)

burada murat bey bahsetmiş.

Merhaba,

Aracımızın gizli özelliklerini internetten araştırınca buldum. Hepimize faydalı olabileceğini düşündüğüm şeyler mevcut. Sizlerinde eklemek istedikleriniz varsa ekleyelim..   :good1:

Park edildiğinde parkların yanması isteniyorsa araçtan inerken aracın hangi tarafı yola bakıyorsa sinyal kolu o tarafa bir kez itlir ve isteğe göre sadece sağ veya sol parklar devreye girer.

ama kayar kapı neden böyle oldu ve nasıl çözülecek o problem :)

tarihinde ilhan Gülcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...