İçeriğe Yönlendir

Sizce Bu Işlemlere Bu Fiyat Nasıl ?

Meriç Dede

Recommended Posts

Meriç Dede

Sayın Forum üyeleri. 2009 Focus 1.6 Tdci 110 bg araç için değişecek parçalar ve yapılacak işlemler ( yetkili servis)

1-Turboşarj değişimi   (Garrett marka)                                                                                 

2-Motor temizliği, tüm turbo hortumların temizliği, egd sistemi temizliği                                       

3-Motor yağı ve filtresi değişimi

4-Hava filtresi değişimi                                                                                                              2.000 TL

5-Baskı-Balata-Volant değişimi ( Sachs marka)                                                                         1.200 TL

6-Triger seti ve V kayışı değişimi                                                                                                  500 TL

Toplam:                3.700 TL

İşclik ne kadar bilmiyorum yapılacak işlemler ve değişecek parçalar toplamda 3.700 TL yetkili servis baskı-balata hariç 2 yıl garanti veriyor. sizce fiyatlar nasıl? cevabınız için şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

2009 model araçta turbo değişmesi üzücü. Dışarıda o turboyu 1000tl'ye alabilirsiniz. Baskı balata 400tl olmalıydı en son ama volan hep pahalıdır. Kayışların ve gergilerinin değişimi yine dışarıda 300 e çok rahat hallolur.

Ben olsam, "eğer ki güvenilir bir ustanız var ise" kayış hariç geri kalanı dışarıda yaptırırdım.

Yorum bağlantısı
Ali Öztürkk

1-Turboşarj   1000 Tl                           

2-Temizlik       20 Tl

3-Motor yağı ve filtresi değişimi 90 Tl

4-Hava filtresi değişimi  20 Tl

5-Baskı-Balata-Volant değişimi ( Sachs marka) 300 + 700 = 1000 Tl

6-Triger seti ve V kayışı değişimi   150 Tl

+++++++++++++++++++++++++++++++ PARÇA TOPLAM: 2280 TL 

İşçilik baskı balata değişimi için sanayideki esnaflar 100 tl alıyor. Oradan yola çıkarsak 150-200 Tl arası işçilikle tahminen dışarıda 2500 TL'ye bu iş hallolur :D

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Sayın Meriç Bey.Bende baskı,balata yağ değişimi v.b serviste yaptırmıştım.Ama dışarda özel serviste aynı malzeme parçalar 800 tl gibi tutarken,servis benden 1.100 tl almıştı.Kesinlikle servis çok pahalı...

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Yetkili servis pahalıdır ama garantilidir. Dışarda yapacağınız işlemde garanti malesef :(

Yorum bağlantısı
Meriç Dede

Niğde'de bulunan sanayide ki ustaların hiç biri takacağı parçalar için garanti veremedi. Yetkili serviste yukarıda da dediğim gibi baskı-balata hariç 2 yıl ve 100.000 km parça garantisi veriyorlar. Dışarıdaki ustalar özellikle turbo için garanti veremeyiz diyorlar...

Yorum bağlantısı
Meriç Dede

1-Turboşarj   1000 Tl                           

2-Temizlik       20 Tl

3-Motor yağı ve filtresi değişimi 90 Tl

4-Hava filtresi değişimi  20 Tl

5-Baskı-Balata-Volant değişimi ( Sachs marka) 300 + 700 = 1000 Tl

6-Triger seti ve V kayışı değişimi   150 Tl

+++++++++++++++++++++++++++++++ PARÇA TOPLAM: 2280 TL 

İşçilik baskı balata değişimi için sanayideki esnaflar 100 tl alıyor. Oradan yola çıkarsak 150-200 Tl arası işçilikle tahminen dışarıda 2500 TL'ye bu iş hallolur :D

Ali Bey temizlik 20 TL yazmışsınız ancak carbon clean uygulaması 20 TL'ye yapan yer var mı bilemiyorum?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Araç kaç km de, 100 bin üstüyse zaten cc ye gerek yok, hiç yapılmadıysa zaten işe yaramaz, yani istenilen etkiyi veremez...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

İşçilik baskı balata değişimi için sanayideki esnaflar 100 tl alıyor.

cidden iyi fiyatmış.kavga dövüş derken 150 tl anca yaptırabildim

Yorum bağlantısı
Ali Öztürkk

cidden iyi fiyatmış.kavga dövüş derken 150 tl anca yaptırabildim

Doğrudur, ben 2007 fiesta dizel baskı balatayı 100 tlye değiştirttim :D

Ali Bey temizlik 20 TL yazmışsınız ancak carbon clean uygulaması 20 TL'ye yapan yer var mı bilemiyorum?

Carbon clean yazdığınızı göremedim konunuzda o yüzden öyle dedim yoksa, boğaz kelebeği ve hava kanalından turboya giden hortumun temizliği ne tutabilir ki. Ama carbon clean için yazmadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Yetkili servis olduğu için fiyatlar normal.Garantili olması ise paha biçilemez ;) Değiştirdiğiniz parçalar arasında  kritikler var çünkü :)

Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Garanti herzaman için ek masraf getirir servisin pahalı olması gayet normal... :)

Yorum bağlantısı

Araçta garanti yok ise,dışarıda tanıdık ve güvenilir bir ustaya bu işi daha ucuza yaptırabiliirsiniz...

Yorum bağlantısı
Meriç Dede

araba kaç bin km de?

araç 78.000 km.de maalesef bu km de turbo arizasi verdi neredeyse dagilmak uzereydi bir anda oldu ne olduysa... trigeri ise hazir servise girmisken degistireyim dedim.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bedava... dikkatli okuyun işliçilikler var içine. ayrıca 1000tl ye aynısı turbo nerde? 100 adet alayım

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Focusların turbosu bu kadar ucuz mu.Servis bana 4000 tl demişti mondeo için

sizde turbo tek değil manifoltla değişiyor galiba.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...