İçeriğe Yönlendir

Yetkili Serviste Yan Sanayi Parça Olur Mu?

Uğur Samyeli

Recommended Posts

Nihat Palolu

Süha ustama verdiğim cevabı okursanız ne yazdığımı da görürüsünüz Nihat Bey.Alıntıyıda ordan almıştım zaten.Diğer konu ise servise bıraktığımda siz yan sanayimi takacaksınız diye bir soruyu kim sorabilir acaba?Biz sadece o tarihteki aracıma takılan parçaların orjinal fiyatlarını görünce böyle bir kanıya vardık.Haliylede bu kanı hasıl oldu bende.Çünkü  o tarihte formda en fazla 750-800 tl masraf çıkar diye yorumlar yapılmıştı(muadil parçalarla)Orjinal parçalarla bunun 1.500 tl ye mal olacağı tahminen de yorumlanmıştı.Şimdi bunu benim formda paylaşarak insanların görüşlerini almam suç mudur Nihat Bey.Ayrıca varsayalım gerçekten de böyle birşey var,bu diğer servisleri bağlamaz ki......

3mpgDXG.png

Hani nerede '' eğer varsa böyle bir şey '' ibaresi görebiliyor musunuz? Ben göremiyorum.

Üçkağıtçı kelimesini önce kullanıp, daha sonra bunu ortaya çıkarmak lazım diyorsunuz.

Önce ortaya çıkarın da daha sonra ne söylemek istiyorsanız söylersiniz.

Konuyu uzatmıyorum. Daha da bir şey yazmayacağım.

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Nihat Bey,ben bu işi uzatmaya niyetim yoktu ama ,şu andan itibaren bu işi gün ışığına çıkarıp sizinlede sonucu özel olarak paylaşacağım..Ayrıca Süha ustamada yazdığım soru cümlesi şeklindedir ve kesin kanı olmadığından aynı anlama gelir.İyi geceler Nihat Bey...

Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle

Bilmediğimden soruyorum.Şöyle birşey olmuş olabilirmi?.Servis gerçekten orjinal parça kullanıp faturayada onun kod numarasını yazdıktan sonra.Bir kaç aydır yetkili servislerde devam eden  araç yaşının 4 katı kadar indirim kampanyasını uyguladıktan sonra.Takılan orjinal  parçanın fiyatı muadil parça fiyatına gelmiş olamazmı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

müşteri kaçırmamak için, yetkili servis, güveni suistimal ederek, ucuz mal takmış ama müşteriye çaktırmamış, stoktan orjinal kod ile çıkması bu işin genele yayıldığını işaret eder, orası çok garip, otosan data ile çakışacak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Servis kesinlikle kullanıcıya haber vermeden yan sanayi, muadil, tıpkısının aynısı adı altında HELEKİ orjinal kod ile parça satışı yapamaz. Yerinizde olsam parçayı serviste söktürüp baktırırdım. Orjinal değilseeee vay o servisin haline. Haa orjinal ise paşa paşa öder işçiliği çekip giderdim. Bu arada bende Yamaha , Mondial gibi büyük firmaların YETKİLİ servisliğini yapıyorum. Müşteriye hangi malzeme takılacağı bilgisini veriyoruz.

Saygılarımla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1 yıl sonra gelmişe, sen bunu dışarda değişmişsin diyebilir, rakam hatalı der farkını bile ister :seytan:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

1 yıl sonra gelmişe, sen bunu dışarda değişmişsin diyebilir, rakam hatalı der farkını bile ister :seytan:

Çağlar Bey,tahminen 3 ay falan oldu daha...

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk
(düzenlendi)

Çağlar Bey,tahminen 3 ay falan oldu daha...

Kesinlikle hakkınızı arayın.Faturada yan sanayi yada ys ibaresi varmı dikkat edin ama tarihinde Fatih ALTINOLUK tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hak aranır da, faturadaki rakam yan sanayinin rakamı zaten, sadece kod değişik, müşteri maddi menfaat sağlamış gibi gösterlir, hayır sinir harbi yaşarsınız o kadar, üstüne gidilmeli mi? bence evet, sabır bolsa

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk
(düzenlendi)

Çağlar abi kesinlikle ama kesinlikle orjinal kod kullanamaz.İsterse bedava yapsın farketmez.

tarihinde Fatih ALTINOLUK tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Kesinlikle hakkınızı arayın.Faturada yan sanayi yada ys ibaresi varmı dikkat edin ama

Fatih,yarın faturanın resmini ekleyeceğim buraya..Direk kodlar var sadece...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kandil

Aynı olayı yaşadım. Serviste krank kasnağının değişimi yapılmıştı.Yan sanayi kullanılmış ancak bana söylenmedi. Sonradan ortaya çıkınca servise gidip durumu anlattığımda ekonomik değişim olduğunu söylediler ve parçanın değişimi yaptılar. Çağlar beyin dediği gibi müşteri kaçırmamak için biraz güven suistimal ediliyor.

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli
(düzenlendi)

elvZ7Dp.jpg?1?2560

GE48AX3.jpg?1?7623

Arkadaşlar geçen tartımaya açtığım konuyla ilgili faturayıda buraya eklemek istedim.Buyurun inceleyin..Bu işlem 03/10/2013 tarihinde yapıldı..

tarihinde Uğur Samyeli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Parça indirimi yapılmamış burdan hak iddaa edebilirsiniz. Yalnızdikkatimi çeken takım debriyaj tamiri dediği nedir acaba ?

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Parça indirimi yapılmamış burdan hak iddaa edebilirsiniz. Yalnızdikkatimi çeken takım debriyaj tamiri dediği nedir acaba ?

????????????????

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Gidip sor abi uzak değilse nedir bu diye .

Evet Fatih, en yakın zamanda bu servisle bir görüşelim bakalım artık...

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Dönemsel yapılan kampanyalar olabilir mi? Hani geçen yılki yaşının 4 katı gibi bir kampanya?

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Dönemsel yapılan kampanyalar olabilir mi? Hani geçen yılki yaşının 4 katı gibi bir kampanya?

Oktay yapılan indirim de ortada,ayrıca orjinal parçayla fiyat farkı uçurum gibi..

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Takım debriyaj tamiri dediği Debriyaj seti o günkü Otosan fiyatı 926.37 +KDV :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Takım debriyaj tamiri dediği Debriyaj seti o günkü Otosan fiyatı 926.37 +KDV :)

O zaman tamir lafzını kullanamaz ki. Bence debrej tamir edilmiş.
Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

O zaman tamir lafzını kullanamaz ki. Bence debrej tamir edilmiş.

Set, tamir takımı olarak geçer :)

Kampanya indirimi fatura toplamından %24 yapılmış

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...