İçeriğe Yönlendir

General Mobile E-Tab4 Kurulum ?!

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

Babama okuldan   general mobile e-tab4 diye bi tablet vermişler fatih projesine istinaden. ama bu ürünü ben çözemedim. kurulum ilk kayıt diyor ve öyle kalıyor açılışta. bilgisayara bağladım  wifi bağlantısını yaptım başka hiç bir şey yapamıyorum. buna bişi mi yüklemek lazım. daha önce tablet görmüşlüğüm yok.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Tc kimlik kullanıcı adı olacak şifre ise mebsis şifresi.Sonrasında otomatik kayıt vs yapıyor.Yalnız aktif etmek için önce kablosuz ağa bağlaman gerekir

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Tc kimlik kullanıcı adı olacak şifre ise mebsis şifresi.Sonrasında otomatik kayıt vs yapıyor.Yalnız aktif etmek için önce kablosuz ağa bağlaman gerekir

bunları nereye girecez? öyle bi panel göremüyorum?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

wifi bağlantısı tamam  ekranda kurulum ilk kayıt diye yeşil bi yazı var altında da otomatik kayıt2 diyor. ama onlara tıklanmıyor?

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Ben kurulumu yaptım fakat google playdaki uygulama görüntüleri açılmıyor.Tek sorunum bu şu an.

wifi bağlantısı tamam  ekranda kurulum ilk kayıt diye yeşil bi yazı var altında da otomatik kayıt2 diyor. ama onlara tıklanmıyor?

tc kimlik ve mebsisi girdiyseniz gerisi otomatik olur.Kayıt esnasında biraz beklemeniz gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

eba ya gir şifre al.sonra g mail adresi al...

Bunları okulda zorunlu olarak yaptırıyorlar ama yine de yapılmamış olabilir.

Sağ alttaki ikon nedir.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

ebadan şifre al... tableti aç internete bağla. bağlanınca 2 yeşil düğme yanacak tc ve eba şifresi isteyecek...açılacak ve g mail hesabı nı gireceksin ..

Sonra ayarlardan bluetooh u aç klavyeyi tanımla...klavyeyide üstten aç..mavi ışığı gör...

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

abi 2 yeşil dediğin sağ üstte bi dünya işareti var bi bulut bide geri ikonu. bende sadece dünya yeşil. alttaki ikonlarda tepki vermiyor?

birde ebadan şifre al derken tablet üzerinden mi bağlanacaz bilgisayar üzerinden mi? ve babam şifreyi hatırlamıyor :p  annemin şifresi ile deneyince  bi sıkıntı olur mu ( anneme vermemişler  tablet mablet)

Bunları okulda zorunlu olarak yaptırıyorlar ama yine de yapılmamış olabilir.

Sağ alttaki ikon nedir.

o ikan değil resmi yüklediğim yerin işareti telefondan çektim

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Mustafa başka bir bilgisayardan alacaksın ...şifreleri...tablet şahsa ve derse göre planlanabilir mesajlar konular falan...annene öğretmense zaten verecekler...

La daha kuramadan bozdun tableti ... :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ya ne dandik işmiş :D şimdi bunu normal tablet olarak kullanamayacaklar mı?  (annemin şifresiyle felan bi bu cihazı açınca  bi sıkıntı yaratırmı manasında. babam şifresini unutmuş :D )

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

http://uzem.eba.gov.tr/ adresinde sağ üstte UES girişe tıkla mebsis kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yap.Sonra email adresini kaydet veya güncelle yazısı çıkacak.Oradan email adresini kaydedin işlem tamamdır.email adresi gmail uzantılı olması gerekiyor sanırım.

Başka şifre denemeyin bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

ya ne dandik işmiş :D şimdi bunu normal tablet olarak kullanamayacaklar mı?  (annemin şifresiyle felan bi bu cihazı açınca  bi sıkıntı yaratırmı manasında. babam şifresini unutmuş :D )

Tablet artık sizin .istediğiniz gibi kullanabilirsiniz... şifre olayını açalım...annene tablet vermemişlerse neden şifresi var... ;)

Şimdi anladım ...dur...ister sen ister annen isteyen istediği gibi kullanır...tek şart  her gün okula tablet gidecek...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

tablet için şifre mi var? mebbis şifresi tüm öğretmenlerde yok mu işte. zaten o da unutmuş :D

mebbis şifresi nasıl oluyor harf karakter rakam karışık mı?

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Hay seni okutan hocanın... :D  mebsis   ...kullanıcı adı tc...şifre ilk 5 karakter olabilir yada 6   eğer baban değişmemişse...olmuyorsa ...okul yenisini verecek...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

mebbis midir sis midir her sene bi kere böyle uyuz eder beni zaten :p

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

blogspot.com daki bloglara giremiyor. 3 tarayici ile denedim. şuan tabletten giriyorum :-)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

tablet için şifre mi var? mebbis şifresi tüm öğretmenlerde yok mu işte. zaten o da unutmuş :D

mebbis şifresi nasıl oluyor harf karakter rakam karışık mı?

1-Mebbis şifresi harf karakter ve sayı olmak zorunda.

Alta yazdıklarım Fatih Projesi başlamadan önce bize aktarılanlardan çıkardığım bu. Ancak değişmeler olabilir. Çünkü 3-4 yıl oldu.

2- tabletler Meb kontrolünde olacak ve heryere giremeyecek. (Öğrenciler için)

3-Mac takibi olacak. Okulun bulunduğu internet hattı bakanlık kontrollü olduğu için orada bağlanması gerekiyor belli aralıklarla.

4-Kilitlemeler olduğu için kilit kırıldığında bakanlık bunu farkedebiliyor.

5-Hatta biryerde bir kullanıcı kiliti kırıp satmış. Ancak Mac adresinden bulunmuş.

Şuan için neler olur bilmiyoruz. Bilgisayarbilisin.net sitesinden aradığın tüm bilgilere detaylı şekilde ulaşabilirsin.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

play google da oyunların resimlerini görebiliyor musun?

hotmaile bile bağlanmıyor :) sizinki de mi öyle.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...