İçeriğe Yönlendir

C-Max'a Bakım Istanbul (No Name) Servis

Tamer Yıldırım

Recommended Posts

Tamer Yıldırım

Merhabalar,

Eski bir Bora'cı olarak keskin bir dönüş biçimiyle 2005 Model C-Max Ghia dizel'e geçtim. Bir zamandır forumdaki konuları okuyorum. VW için bulamadığım, özverili servisi neyseki Ford için buldum. Aracında bakım zamanı yaklaşınca Forumdaki tavsiyeler üzerine, Anadolu yakası Çekmeköy'de oturmama rağmen direk Osman ve Fatih ustanın Maslaktaki No Name isimli Servisinde aldım soluğu. Çağlar ustayı da sordum ama bugün oralarda olmadığı için tanışamadık.

Önce sorunları tespit için detaylı bir incelediler sağolsunlar, çayımızı içtik ve sohbetimizi yaptık. Sonrasında periyodik bakımını, yoğun uğultuya sebep olan arızalı arka poryalı bilyayı ve şanzıman kulağı brakerini değiştirdiler. Bir de motoru yıkadılar ki, oooh cillop gibi oldu. Tüm forum kullanıcılarına şiddetle tavsiye eder, selamlarımı sunarım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Gök

Ellerinize ayaklarınıza sağlık.Arabanın en çok ihtiyacı olan,kaliteli bir ustadır..

Yorum bağlantısı
Tamer Yıldırım

Teşekkürler,

Bakım detayları olarak periyodik bakım,

Mobil 5000 5w30 yağ kullandılar,

Yağ, mazot, hava ve polen filtresi,

Arka poryalı bilya ve şanzıman kulağı brakeri değişti,

Motor yıkandı.

Ustalara güvenimden dolayı fiyatlar konusunda detaya inmedim, paket olarak hallettik.

Birde geri geri giderken arkadan sürekli ıslık sesi geliyor, Sol arka kaliperde az bişi sıkışma var dedi Osman usta onada müsait bi zamanda gidip baktırıcam tamir edilebilirse edilecek, edilmezse parçayı değiştiricez bakalım.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Tamer Yıldırım

Kaliperden gelen sesle ilgili tekrar servise gittim. Biraz zaman geçti aradan ama konu yarım kalmasın diye yazayım dedim.

Kaliper tamir olmadı, çıkma parça bulup takıldı. Sıfır orjinal parça baya pahalı.

Arka diskler tornalandı, fren balataları değişti,

Fren hidroliği tamamlandı. 

1 hafta sonrada patlak olan eksoz spirali değiştirildi.

Periyodik bakım, arızalar, eksoz toplam 1200 TL tuttu. 1 ayda bayağı masraf ettik, artık bundan sonraki bineceklerimize sayıcaz bakalım. Birde resim vardı onuda ekleyelim.

9cEH3n7.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Yıldırım

Iyi dilekleriniz için herkese teşekkürler. Gerçektende No Name Istanbulun neresinde olursanız olun, gitmeye değecek bir servis.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...