İçeriğe Yönlendir

Analog Saat Renk Değişimi

Zafer Kısır

Recommended Posts

Zafer Kısır

Sıradaki işlem teyp ledlerinin değişimi olmalı. Yapanlar vardı forumda çok zor değildi diye hatırlıyorum

Araca navigasyon aldım onun ledlerini de mavi ledlerle değiştirdim . Ancak ledlerin boyutları çok küçük ve düğmeler daha büyük led konulmasına izin vermiyor. Bu nedenle çok aydınlık vermiyor. Eğer navigasyonu yerine oturtabilirsek tamamiyle mavi olmuş olacak. Fakat navigasyon çok büyük. oem diye aldık ama focus ve transitlere uyuyor. bizim sony farklı. Kesim biçerek yerine oturtacaz inşaallah

vS2S8n5.jpg?1

bunlar maviye çevrilmeden önceki resimler

acwj7lO.jpg?1

Ekranda navigasyonu aldığım site gözüküyor. mondeo 2003-2007 dediği halde uymadı

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Gerçekten arabaya ayrı bir hava katmış.

Gerçekten arabaya ayrı bir hava katmış.

Yorum bağlantısı
Cengiz Koşak

Elinize sağlık bir Mondeonun içinin bukadar iyi olabileceğini hic düşünmemistim emeğinize sağlık

Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle

Ellerinize sağlık,çok güzel olmuş.

Yorum bağlantısı
Murat Gök
(düzenlendi)

On numara eklentiler olmuş... :biggrin::nazar:

tarihinde Murat Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Serhan Gürbüzol
(düzenlendi)

Yani harikulade olmuş demekten başka bir şey bulamadım, ellerinize sağlık.

Bu arada bu ledleri aldığınız yer ve modelleri hakkında verebileceğiniz bir adres varsa sevinirim hatta getirtebilirseniz ücreti karşılığında sizden de alabilirim, bulabilirsem ben de düşünüyorum. Şimdiden teşekkürler....

tarihinde Serhan Gürbüzol tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Ancak bu kadar güzel olabilirdi sanırım. Elinize ve emeğinize sağlık. Süper olmuş. :nazar:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
Zafer Kısır

Led piyasasını bilmediğim için garanti olsun diye Osram kullandım. verdiğim sipariş aşağıda. Bana Perşembe gününe kadar yapılan siparişler 1 hafta içinde geliyor denildi. mail yolu ile teklif isterseniz geri dönüş yapıyorlar. Ben parayı eft ile yatırıp dekontunu mail attım. siparişi işleme aldılar. 3 ayrı sipariş verdim. üçünde de herhangi bir problem yaşamadım.

Resimde gözükmüyor ama LB M673-M1N2-35 kodlu led ler sürücü tarafı hariç cam açma butonları ve rezistans düğmelerinde (ESP düğmesi dahil) 2 şer adet.

LB T67C-P2S1-35 kodlu ledler klima düğmeleri, far şalterinde bol miktarda mevcut.( far şalterinin orjinali mercekli led, yenilerine bacak yapmalısınız)

LW T773-P1S1-5K8L sürücü tarafı cam düğmeleri için ama beyaz renk. o yüzden LB T67C-P2S1-35 kullanın.boyutları aynı sadece bacak yapısı farklı

LB A673-M2P1-35 sadece analog saatin akrep ve yelkovanı için 1 tane kullandım. bence almanıza gerek yok. mevcuttaki ortası beyaz daha güzel durur.

xJJZRB3.jpg?1

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Kısır

Bu da şu an uğraştığım ancak becerebileceğimden pek emin olamadığım projem. mondeo için oem diye aldığım fakat hiçbir şekilde uymayan noname çin malı android navigasyon cihazının ekranını orjinal mondeo navigasyon cihazına entegre etmeye çalışıyorum. ebay den bozuk orjinal navigasyon cihazını ucuza aldım, sanırım almanya kargo dahil 150 liraya falan mal oldu. Becerebilirsem orjinal navigasyon görünümünde internete bağlanabilen android bir cihazım olacak. Fakat şu an için 2 transiztör  1 mosfet yaktım. üzerindeki kodları internetten araştırdım, karaköydeki elektronikçileri dolaştım fakat bulamadım. üreticisine parçaların veya eşleniğinin veri sayfalarını yollamalarını rica eden mail attım .geri dönüş yapacaklarını söylediler. Şu an için beklemedeyim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 7 yıl sonra...
Yusuf Davaz

merhaba

Far anahtarını söktüm. İçini açarken far açma kapatma konum anahtarını nasıl söküyorsunuz. bir yöntemi varmıdır ?

Yorum bağlantısı
Zafer Kısır

Ön kısımdan çıkartamamıştım onu hatırlıyorum. Arka soket kısmın devreye bağlanan yerlerini pense yardımı ile ayırmıştım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...